View Single Post
  #28 (permalink)  
Vechi 05 iul 2010, 23:27:50
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei fete greu de multumit- Cassiana

Citat:
Anterior postat de Cassiana Vezi mesajul
45% din mine e grasime sau cel putin asa spune un aparat ...Hm...am fost la nutritionist si mi-a dat un regim hipocaloric 1000-1400 kcal.Nu mi-a spus nimic din ce sa nu fi auzit pana acum...Mi-a dat o lista cu alimente permise si nepermise si o foaie cu posibilele lor combinatii.De maine o sa iau si 2 suplimente alimentare: capsule care favorizeaza slabitul si un supliment din fibre,bun la detoxifiere- recomandarea doamnei doctor.Dupa 20,o sa merg iar la un control.Sper ca pana atunci sa fie ceva rezultate bune
O sa scriu ceea ce mananc zilnic in meniu si poate uneori in jurnal.Azi la micul dejun am mancat un ou fiert tare,o felie de paine integrala,o rosie si am baut 100 ml suc de grapefruit,la pranz am mancat 2 portii de supa de varza (am uitat sa cumpar soia si atunci am mancat tot supa), iar la cina cred ca voi manca o salata greceaasca si inainte de culcare un mar sau o portocala.In ultima perioada nu am prea facut sport adica mai mult m-am plimbat,dar de azi (wow,nu de maine,uite un progres) o sa incep sa merg iar cu bicicleta (e singurul sport care nu ma enerveaza) , doar ca uneori imi e lene sau e timpul urat.Am plecat
Buna Cassiana

Ai incercat sa iti faci calculul pentru grasime corporala aici pe site?
Sa vezi daca sunt pe aproape rezultatele.

Pentru greutatea ta ti-a dat un regim de 1000 kcal?

Eu zic sa nu cobori sub 1400 in nici un caz.

Asteptam cu mare nerabdare raporturile tale zilnice, sa vedem cum te descurci.
Sa iti calculezi caloriile aici Calorii, proteine, grasimi, fibre si alte valori nutritionale alimente, ca sa nu aproximezi.

Mult succes
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii