View Single Post
  #2807 (permalink)  
Vechi 30 iun 2016, 13:47:33
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.889
Aprecieri acordate: 3.743
Am fost apreciat(a) de 3.921 ori in 2.164 mesaje
Implicit Re: Bine ati venit la mine acasa! Mesdames, soyez les bienvenues!

Cred ca nu gresesc daca spun ca de pe 25 si pana in prezent m-am umflat de prajituri si inghetata + 2 shaorma.

Deci pentru luna iunie, cea de a doua luna din Programul meu de 3 luni, nu cred ca gresesc daca spun ca jumatate de luna am fost pe langa ceea ce ar trebui sa insemne un stil de viata sanatos si sport.

Important este ca azi s-a produs acel declic si corpul meu striga cu disperare ca vrea ceva miscare si ca si-a facut plinul de zahar si junk food.

Asa ca astazi este ziua de dinainte de luna a treia.
Am eliminat tentatiile din casa.
Am in plan si o ora de Tae Bo sau poate ma dezmortesc si ma duc la sala. Inca nu sunt hotarata ptr ca mai am destul de invatat.

Maine dimineata ma voi cantari si ma voi masura.
Cred ca am ajuns la 60 kg. In secret imi doresc sa vad maxim 59 kg, ca sa nu ma demoralizez de tot.
Dar in final sunt realista si recunosc ca la cate prajituri si cutii de inghetata am mancat, o crestere este fireasca.

Cred ca de aceea sunt si linistita si nici nu imi reprosez nimic. Am actionat asa cum am vrut si imi asum consecintele.
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Q88:
butterfly30 (30 iun 2016), lidiuta (30 iun 2016), rozica1965 (01 iul 2016)