Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #2835 (permalink)  
Vechi 23 iun 2010, 11:53:01
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de sakura Vezi mesajul



bine ai revenit si felicitari pentru tine si mama ta

am auzit ca peste 1 luna intri la mentinere.bravo .sper sa ajung sa spun si eu asa intr-o zi

noapte buna slabutzico
Salutarea Sakura

Da, peste o luna Eu vreau sa fiu la mentinere, va astept pe toate acolo cat mai curand

Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Mesaj pentru Slabuta:
Neata! Sunt fffff.dezamagita...azi era MAREA ZI DE CANTARIRE....si am avut un soc.....neplacut. Cantarul meu arata 67.7...am crezut ca s-a stricat....dar... m-am cantarit pe cantarul mamei mele si arata la fel..

Nu pot intelege ce am gresit.Ieri am papat la pranz salata bulgareasca, aseara ultima masa am papat-o la 6 (tocanita de ciuperci cu mamaliguta) si apoi am asteptat dimineata ca sa...ma cantaresc.

De mancat mananc cat pot eu de sanatos, nu mai pap cartofi,orez, dulciuri....fac sport, pap fructe...si totusi dupa 22 zile...cantarul meu nu arata nimik imbucurator...parca ar fi luat-o razna.

Stiu ca poate se vor gasi fete care sa dea vina pe aia sau ailalta de la mine din meniu, dar fata de luna trecuta, am avut mult mai multa grija la ce am mancat.Inclusiv luni,sotul meu papa spaghete bologneze( facute de mine) si eu papam spanac sau ieri el papa iarasi paste( care sunt preferatele mele) si eu papam tocanita de ciuperci cu mamaliguta!



Orice sfat sau incurajare e binevenita!!!!
Buna Mirutza

Hai sa nu ne deprimam si sa gasim o solutie

De cand stagnezi? Cand ultima oara ti-a aratat cantarul ceva in minus?

Am vazut intr-o zi la meniul tau, pulpe cu cartofi, le-ai mancat impreuna sau separat, la distanta de cateva ore?

Bruschette "4 feluri de branza", Maretti nu trebuie sa apara in meniu. Brezel Sticks, Lillo la fel

Fructele nu combina cu mancare, mananca-le gustari.

Crapul nu se mananca cu mamaliguta, doar cu legume.

Ice Tea Piersici, Nestea trebuie scos.

Fulgi crocanti de porumb cu miere si arahide, Nestle Gold Flakes inlocuiti cu cereale integrale.

Pangasius fara mamaliguta.

Asta am extras din meniurile tale.

Pana acum ai tinut la fel dieta si ai slabit?
Sunt cam multe abateri.

Nici eu nu as fi slabit daca mancam asa.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat