View Single Post
  #2835 (permalink)  
Vechi 28 nov 2010, 01:54:20
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg

Citat:
Anterior postat de Lena31 Vezi mesajul
Am încercat să ţin regimul lui Kim Protasov dar după cum aţi înţeles nu mi-a reuşit....poate de aceea că nu am avut motivaţia respectivă. În genere am ţinut mai multe diete( hrisca 5 zile, am slabit 4,5 kg., şi multe altele,la care mai mult de trei zile nu ma opream şi imediat puneam la loc kg. Acum simt ca nu mai pot merge aşa mai departe trebuie să-mi adun toată puterea şi să îmi ajung scopul propus. Mesajele şi realizările voastre mă inspiră foarte mult şi mă fac să ma cred că încetul cu încetul o să mă apropii şi eu de titlul SLĂBUŢĂ. Acum nu m-am apreciat ce dietă voi ţine, pentru început am eliminat dulciurile, pîinea şi mi-am stabilit cîteva reguli: să beau zilnic 1,5 l de apă, să mănînc dimineaţa(ceea ce pînă acum nu făeam deoarece nu aveam poftă de mîncare), să mănînc aproximativ la una şi aceiaşi oră în fiecare zi, să merg cel puţin jumătate de oră pe jos, să nu mănînc seara mai tîrziu de or 19.00, să fac zilnic sport măcar 30 minute . Pe parcurs voi mai citi prin jurnalele voastre şi poate găsesc o dietă care să nu mă "sperie"
Lena, dupa cum ai inteles, nu o dieta este solutia ci un stil de viata sanatos cu efecte pe termen lung, fara revenirea kilogramelor.

Cam ce papi intr-o zi? Da-ne exemplu de meniu pentru o zi.
Ce sport practici?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii