View Single Post
  #29 (permalink)  
Vechi 01 aug 2010, 20:15:15
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen

Citat:
Anterior postat de carmenb Vezi mesajul
buna.
multumesc slabuta de primire si de sfaturi. am inceput de luni sa fac exerciti acasa in timp ce bebe doarme. nu stiu daca e cea mai indicata perioada a zilei pentru sport dar atunci am timp. dieta south beach nu pot tine deoarece sunt dependenta de fructe, toata ziua as manca numai fructe. daca sti o dieta bazata pe fructe te rog sa imi zici.
pupici si spor la slabit la toata lumea
Buna Carmen

Exercitiile le poti face oricand, numai sa nu fie chiar seara sau la miezul noptii

Hmmm, o dieta bazata pe fructe... poate fi doar o dieta de detoxifiere numai cu fructe, care se poate tine maxim 7 zile.

In general, fructele se consuma ca gustari si nu in cantitati exagerat de mari

Deci, poti manca alimente sanatoase pe parcursul zilei si fructe doar la gustari, fara sa fie amestecate cu alte alimente.

Citat:
Anterior postat de Mihaela83 Vezi mesajul
Buna,,

Sunt si eu noua pe aici,si desi am numai 55kg la 163 am o burta de zici ca-s graviduta in cateva luni....88 de cm sub buric....deci prea mult.Imi doresc si eu ( sa nu zic 60 ca manechinele )un 70 ,undeva pe acolo.
Va rog ajutati-ma cum sa dau atata grasime jos.....


Pupici,
Buna Mihaela

Eu am slabit la burta de la 88 la 79 cu South Beach
In plus am facut mult aerobic

Citat:
Anterior postat de mamysaby Vezi mesajul
buna fetelor. ajutatima si pe mine sa slabesc ve rog. am 58 si vreau sa ajung urgent la 52,53. mentionez ca sunt o fire sedentara datorita fetitei de 1 an care o am. poooop
Buna si bine ai venit

Sa inteleg ca nu mai alaptezi
Daca da, atunci poti urma o dieta personalizata, din care sa elimini alimentele grase, mai putina painica, dulciuri, bauturi carbogazoase scoase total.

Si sa incluzi mai multe legume proaspete, carnuri slabe, lactate, fructe la gustari si bineinteles sport.

Poti incerca pilates, dans, zumba, aerobic..... sunt multe video-uri aici Sport, iti alegi exercitiile care iti plac si le practici constant
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat