View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 04 mai 2009, 18:42:56
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Dieta cu Sirop de Artar

Citat:
Anterior postat de alexa85 Vezi mesajul
sunt f dezamagita,si f trista,am ajuns sa fac 9 zile si cind m-am cintarit am observat cu stupoare ca pierdusem de la 77 la 73 doar,imi vedea s apling, sa dau cu pumnul in perete si sa tip cit ma tin plaminii...am fumat cred ca vreo 5 tigari una dupa alta de suparare,nu stiu ce sa mai cred, dar sunt f dezamagita.nu mi-am furat caciula nici macar o data si pt asta m-am ofticat cel mai mult dar fie.macar am satisfactia ca hainele ma incap perfect si mai am de dat jos la fundic,vreau neaparat s aajung la cele 65 de kg,sper sa reusesc pina in iunie.voi ce credeti?de la 73 la 65?
inca nu pot minca mai nimic,aseara am avut 2 boluri mici de supa de legume,mai mult zeama si azi dim am avut 2 felii de paine prajita a cite 75 cal 1 cu margarina de soya plus o cafea.de asemenea a ziu ma apuc de exercitii fizice ca nu se mai poate.va rog dati-va cu parerea si spuneti-mi unde credeti ca nu a mers? oare sa se fi obisnuit sistemul cu ce ai dadeam si sa se fi lenevit?
Buna Alexa.
Nu stiu unde nu a mers, dar nu poti bea sirop de artar toata viata. Cred ca nu ti-au scazut kg dar ai pierdut mai mult in cm (ai zis ca te incap hainele). Trebuia sa te masori inainte...

Mie mi se pare exagerat sa slabesti de la 73 pana la 65 pana iunie...poate daca nu mananci ajungi la aceasta greutate.
In fine, eu zic sa faci sport si sa mananci echilibrat si poate nu slabesti cat vrei tu, dar 4 kg sigur le dai jos pana atunci.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat