View Single Post
  #30 (permalink)  
Vechi 03 iul 2009, 09:18:20
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Maria - 12kg

Citat:
Anterior postat de aoede Vezi mesajul
Azi mi-am dat seama ca am calculat aiurea toate celea pentru ghiveci si supa. Am impartit la 100 totalul si nu ok. Off....

Azi a fost o zi super nasoala. Ma doare capul ingrozitor. Cel putin nu am exagerat cu mancatul.

La 7 am programare la dentist, deci nu o sa mai mananc nimic in seara asta dar nici stepper nu mai fac. Uf... ce zi aiurea.

Buna Maria
Pentru ghiveci ti-am recalculat eu valorile nutritive, acum va fi corect, iar pentru supica trebuie sa imi spui cate grame ai pus de fiecare, ca sa pot sa imi dau seama macar aproximativ cam cate calorii are

Citat:
Anterior postat de aoede Vezi mesajul
tot la 71.7kg stagnez
sunt dezamagita dar asta e merg mai departe sper sa ajung la 70 cat mai repede

nu prea as vrea sa ajung sa aleg varianta cu infometarea pentru ca din cauza unei astfel de cure am ajuns sa cantaresc iar peste 70kg
Nu dispera, nu intotdeauna avem rezultate chiar cand ne dorim. Rabdare si nu trebuie sa renuntam...

Am vazut ca tu ai in jur de 1400 de kcal la un meniu, eu zic ca este bine, dar proportional cu acest numar de calorii trebuie sa faci si sport
Adica, la sfarsitul zilei sa iesi pe minus

Uitandu-ma la profilul tau, am vazut ca la tine scrie ca pentru a slabi 0.5 kg pe saptamana trebuie sa consumi 1333 de kcal. Deci eu zic sa te tii in preajma lor, 1250-1300 si ai sa vezi ca totul va fi bine

Mult spor si succes, si capul sus
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii