View Single Post
  #302 (permalink)  
Vechi 22 feb 2011, 08:37:00
the dream lady's Avatar
the dream lady the dream lady este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 dec 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 36
Dieta: South Beach - faza 1
Date: 165cm, 54.4kg
Mesaje: 79
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Binge eating - Hiperfagie - Mancat compulsiv/in exces

Citat:
Anterior postat de dara Vezi mesajul
Dream Lady,

targetul tau de la greutate e prea mic. Tre' sa ai minim 18,5 ca sa fii o persoana sanatoasa. E important si sa afli de ce vrei sa ai corpul perfect si ce crezi ca se va intampla cu tine daca nu il vei avea. Mai gandeste-te daca vrei ca preocuparea pt. silueta sa reprezinte sa zicem 80% din preocuparile tale mentale, fata de un maxim de 25% cat ar fi normal. Adica sa-ti comuti atentia spre alte visuri ale tale, care nu au legatura cu modul in care arati.

Daca poti citeste de la inceput cele 2 subiecte cu binge si jurnalul meu - nu pt. chestiile personale, ci pt. ce am explicat despre problemele de alimentatie.
Adu-ti aminte sa corectezi mereu gandirea 'totul sau nimic' - de cate ori apare.

Pana si dorinta de control e important sa afli de ce o ai si ce crezi ca se intampla fara a controla tot, plus care ar fi probabilitatea ca intr-adevar acel lucru sa se intample.
Iti doresc sa reusesti singura - dar un prim pas este multa documentare despre problema.

Legat de oprit emotiile, citeste de aici in jos: http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post534428

Baftutza!
am sa citesc jurnalul tau fara indoiala, pentru ca asa cum ai zis tu e nevoie de multa documentare.
aceasta dorinta de a controla aproape totul a aparut acum 3 ani, cand am avut un eveniment care mi-a dat viata peste cap. cu toate aceastea am zis ca nu mai vreau sa ma leg de acest eveniment, fiindca e absurd, cu toate ca m-a influentat negativ pe majoritatea planurile...in unele mi-am revenit...in unele inca sunt in curs, cum ar fi si aceasta problema.
legat de target...mi l-am pus asa, fiindca am avut aceasta greutate o buna perioada de vreme si ma simteam foarte bine in pielea mea atunci
Răspuns cu citat