View Single Post
  #3117 (permalink)  
Vechi 25 aug 2011, 08:37:46
lady musette's Avatar
lady musette lady musette este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 aug 2010
Locaţie: Koln, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Montignac faza 1
Date: 163cm, 64kg
Mesaje: 566
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
eu zic mai bine sa nu-l mai mancam deloooooc pe Domnul Dulce!!!! ca dulcele ucideee!!!!!!

musettina, eu zic ca poti sa mananci oatmeal-ul cand doresti si cand poftesti... eu il mananc cand ma trezesc pt ca tine de foame.. si nu ma mai gandesc nici la mancare nici la Domnul Dulce cateva ore bune!!! la mine functioneaza...
alta chestie care taie foamea si pofteleeeeee e cacaoa aia de la ora 5!!! cu ghimbir si scortisoara

ciocolata neagra e un aliment f sanatos, am mai scris eu candva, pentru vasele de sange, si daca se mananca o portie (adica 4 cubulete) nu e o tragedie indiferent cand se mananca.. ideal insa ar fi sa fie mancata intre mese, ca o gustare, eventual cand simtim putina foame...
Multumesc mult pt reteta. Azi de dimi am papat si au fost super buni plus ca nu am putut manca toata cantitatea era prea mult. Am sa incerc si cafeaua de la ora 5.

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
Fetelor, am mai venit si eu sa scriu cate ceva, in ultimelee zile doar v-am citit
Vesti proaste Au venit rusii si pe la mine in vizita. Asa ca am pus putina pauza la ciclul foarte strict de slabire Dr Man si am mai mancat azi niste ciocolata neagra (40g) si niste fructe. In ciclul de slabire nu era trecut asa, dar am asa o foame in mine de la rusi , ca daca nu o satisfac macar putin maine rup tot ce gasesc. Ma cunosc eu bine

Intrebare cum e cel mai bine sa mancam fructele de-a lungul zilei? Stiu ca in general se mananca cu 30 de minute inainte de masa sau la cel putin o ora dupa, datorita proprietatii lor de a fermenta si a crea disconfort.
Dar cum si in ce cantitati ar trebui sa le mancam ca sa nu afecteze procesul de slabire? Ma gandesc ca daca bag in mine un kg de prune inainte de fiecare masa, se supara cantarul pe mine

Si struguri nu avem voie deloc? Azi nu m-am putut abtine si am luat vreo 10 boabe.. tare greu ma abtin cand am rusii pe cap Rusine mie!

Va pup
Despre fructe asa cum am citit ele trebuie tratate ca dulciuri. Se recomanda consumul de fructe in prima parte a zilei ca noi sa putem consuma energia pe care ele o dau. Legumele sunt mult mai indicate si mult mai sanatoase. In loc de fructe puteti manca o rosie, are mult mai multe lucruri bune in ea decat fructele. Nu zic ca fructele nu sunt bune dar dr. M. Bilic nu recomanda decat un fruct pe zi. Nu as fi asa de drastica in ceea ce priveste fructele de sezon. Din punctul meu de vedere puteti manca fructe de sezon dar cu moderatie si sa stiti ca sunt sanatoase, adica bio, ne stropite, ne fortate sa creascaa sau altele...


Eu ma confrunt cu o problema nasoala .... indiferent ce mananc ma balonez. Am o burta cat o purcica cu tot cu purcelusi in ea. Nu stiu ce sa fac sa scap si nici nu stiu de la ce vine problema cu balonarea...
__________________
Jurnal Musette http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-slabute-ro/jurnal-musette-6389.html

Gasca Fetelor care tin Montignac partea VI http://forum.slabute.ro/dieta-michel...tml#post385967

14.10.2010- 69,5 kg
21.10.2010- 67 kg
07.11.2010- 66 kg