Subiect: Dieta de 8 ore
View Single Post
  #312 (permalink)  
Vechi 15 sep 2013, 16:44:52
deadcountess's Avatar
deadcountess deadcountess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Dieta de 8 ore

Citat:
Anterior postat de kartika Vezi mesajul
Am trecut sa va urez un somn linistit!
Maine sa aveti o zi minunata doamnelor,ca o meritati!
Si un ultim amanunt...se vorbeste in targ,in targul asta virtual ca...dieta de 2 zile ar fi ultima la moda...conceputa de doi jurnalisti(??),M Mosley &M Spencer,care...au scris si ei o carte"The fast diet"...si cartea asta s-ar afla pe primul loc in topul celor mai vandute carti din Anglia si SUA in 2013,fiind reeditata de 10 ori!!!
Eu nu pot spune decat...Doamne, ce disperati suntem!!!Si ca...ar fi minunat ca setea asta de carte...sa fie si pentru CARTE!!!Sau pentru o ALTFEL de carte!!!
Deci...urarile mele ,doamnelor!!!
Cand am spus de jurnalisti era vorba de Taubes. Mosley este intr-adevar medic, despre ce specializare n-am gasit nimic, nici ca ar mai fi lucrat in vre-un spital dupa terminarea studiilor, am gasit doar ca a castigat premii pt jurnalistica medicala.
Citat:
Anterior postat de camyuta Vezi mesajul

Mda Contesa. Cata dreptate ai, da eu n-am nici cea mai mica dorinta de a dezbate pe acest forum rotunjimea pamantului, aparitia bolilor ori probleme de credinta. Cat despre progres prefer sa-l fac intr-un mod mult mai placut, ca sa nu spun mai corect, decat sa-mi impun parerile mele cu atata ardoare de parca ce as zice si as citi eu ar fi litera de lege. Acestea fiind zise, cred ca mai benefic ar fi sa ma retrag, cu scuzele de rigoare binenteles si toate urarile mele de bine.
Nu te obliga nimeni sa dezbati nimic daca nu ai chef, dar aici fiind un topic despre o dieta, aceasta va fi dezbatuta fie ca vrei tu fie ca nu, si nu poti nici sa-i opresti pe ceilalti sa o dezbata. Pe un forum oamenii nu vor spune niciodata numai ce vrei tu sa auzi
Mi-am spus doar parerea, n-am impus-o la nimeni.

Citat:
Anterior postat de kartika Vezi mesajul
Countesse!
Doua lucruri mai spun,apoi plec...simpla idee ca cineva se gandeste la mine(eu,omul)ca la un cobai..sau ca ma considera un cobai biped, ma revolta!!!Experiente s-au facut si se vor face,atat la nivel de om cat si de grup,desi etica medicala si drepturile omului interzic realizarea experientelor pe oameni.Posesorul "malaiului"dicteaza ce/cum trebuie cercetat.Eu sunt naivul impus!!!!

Iubitelor,slabutelor!
V-am spus si v-o spun inca o data,sunteti minunate!!!Da,minunate!!!Nimeni nu va poate lua bucuria ca-n fiecare zi sa deveniti din grasute,mai putin grasute,si-n final SLABUTE!!!Alegerea este a voastra si razboiul la fel!!!!
Acest spatiu de"8 ore" va apartine,aveti dreptul la el...este frumos si cald aici,iar d'astia ca...mine care vorbesc (,)cand trebuie sa taca...nu-i loc!!!!!
Experientele pe oameni se fac de regula pe voluntari (aici vb de situatii normale nu de exceptii gen Mengele) Si sa faci experimente pe oameni cu acordul lor este etic si nu contravine drepturilor omului.
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui deadcountess:
Michelina (16 sep 2013)