View Single Post
  #32 (permalink)  
Vechi 25 ian 2010, 19:41:45
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Citat:
Anterior postat de autumnleaf Vezi mesajul
Apropo. Voi ati folosit ceva creme sau alte solutii impotriva celulitea si a vergeturilor care sa aibe un rezultat vizibil?
Te poti uita la aceasta categorie, sa vezi parerile slabutelor despre diferite creme, metode anticelulitice, etc.
Celulita

Citat:
Anterior postat de autumnleaf Vezi mesajul
Neata ! Uite si eu acum imi beau cafeaua ...cam tarziu dar am adormit foarte tarziu p la 4 am.
Oricum ultima data am mancat inainte de 20 aseara si cand mai am nopti "albe" imi asum riscul , adica daca vreau sa stau sa ma uit la ceva filme sau sa citesc pana la ora aia asta e...de mancat nu mai mananc dupa 20.
In weekend am mancat cu siguranta sub 18 puncte, nu prea am avut pofta de mancare. Oricum nu aveam o saptamana intreaga si am zis ca de azi incep asa cum trebuie, dupa cafea merg sa imi iau un cantar, sa vad exact cate kg am pt ca de vreo 3 saptamani nu mai pap dupa 20, nu mai pap prajit si nu mai beau bauturi carbogazoase si dupa cum ma vad cred ca am slabit un pic si asa. Si o sa imi iau si un cantar de bucatarie pt ca nu intotdeuna aproximez prea corect.
An-k, tu faci si ceva miscare, exercitii fizice? Eu fac aproape in fiecare seara abdomene si incerc macar o data la doua zile si un pic de cardio...si masaje cu crema anticelulitica si ulei de portocale in speranta ca o sa scap si de celulita si sa ascund un pic vergeturile. Inca nu stiu exact ce o sa mananc azi, dar "micul-dejun" intarziat e cam asa:
- o cafea cu zahar si putin lapte - 2p
- 1 banana - 1p
- aproximativ 100 grame biscuiti digestivi, au 480kcal/200grame si lipide 21,3 grame / 200 grame deci cam 5,2 p
O sa va scriu mai tarziu dupa ce vin de la cumparaturi ce mananc in continuare in functie de ce gasesc prin oras.
Din cate stiu, daca faci sport se mai adauga niste puncte sau gresesc?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat