View Single Post
  #3213 (permalink)  
Vechi 24 mai 2011, 09:21:57
allanah's Avatar
allanah allanah este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: L, Germania
Dieta: Montignac, faza 1
Date: 162cm, 52.3kg
Mesaje: 1.972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de effegi Vezi mesajul
Neata fetelor!! Saptamana asta se pare ca la mine nu s-u dus decat 300 g , uff tare greu mai merge de data asta .

Alla sanatate multa bunicii!!

Am o intrebare desi cam cunosc raspunsul dar vreau sa am si confirmarea voastra . Sotul meu a facut pulpe de pui cu smantana. Le-a facut asa: le-a prajit putin in unt si apoi a pus smantana dulce, dar pentru ca smantana era foarte subtire a fost nevoit sa o lege putin cu faina integrala. Asa-i ca nu pot sa mananc si eu??

Va pup si va urez o saptamana frumoasa!!!
Mulțumesc!
Effi, sunt bune și -300grame, decât + ca la mine. Lasă că săptămâna viitoare va fi mai bine. Noi vrem să slăbim sănătos și vrem să ne adaptăm lui Monti cum trebuie, așa am spus, că vrem un nou stil de viață pe viață, nu pentru o perioadă și apoi gata stop.

Cam cunoști răspunsul! Dacă e să fim strict corecte, nu este ok combinația de făină cu lipide, dar dacă îți este poftă sau nu ai altceva să înlocuiești nu-i capăt de țară.
Atenție și la unt, margarină. Untul-unt din acela cât mai bio este acceptabil, dar margarinele și combinațiile alea de unt-margarină-chestii necunoscute nu sunt ok pentru că sunt foarte bogate în grăsimi saturate și ne îngreunează procesul de slăbire+ alterează sănătatea, generează probleme cu colesterolul, defel neglijabil.

O zi minunată!
__________________