View Single Post
  #3241 (permalink)  
Vechi 15 feb 2011, 14:56:46
Ioana Dobre's Avatar
Ioana Dobre Ioana Dobre este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 ian 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Montigniac
Date: 170cm, 56kg
Mesaje: 413
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Citat:
Anterior postat de Purple flower Vezi mesajul
Buna fetelor
Eu sunt putin cam trista .... am fost astazi de dimi la doctor pentru interpretarea analizelor mele si nu am cistita, se pare ca parametrii mi-au iesit aiurea din lipsa de apa .... alte simptome nu am de la cistita deci cica e ok ...
Problema e cu stomacul , se pare ca am sindromul colonului iritabil care vine dupa sine cu tratament .... 12 pastile / zi timp de o luna sunt niste enzime inainte de masa si probiotice dupa fiecare masa ...
Nu am voie sa mananc pe stomacul gol fructe deci ce ma fac la schema Man cu pranzul din fructe, cu micul dejun format din mar ? cu painica cu gem ?
Nu prea sunt ok nici fasolea verde, conopida si brocolii ....pai eu numai asa ceva mananc zilnic langa carnita
Ar trebui sa mananc minim un iaurt pe zi , si altele ....
Deci nu stiu ce sa ma fac mai departe ...... mai ales ca langa carnita nu stiu ce alte alimente sa pun ....ca noi nu avem voie cartofi sau orez ....ce legume as putea sa pap la carnita ? numai rosii si castraveti cred ca o sa mi se faca greata daca mananc numai asa ceva zilnic ...
Nu stiu ce sa fac , nu vreau sa renunt la Monti sub nici o forma , dar trebuie sa ma gandesc la o varianta care sa ma ajute si cu problema pe care o am ....

Eu de exemplu mananc foarte des ciuperci fie la cuptor, fie mancarica si sunt foarte bune. Alternative mai sunt zic eu, si apoi putea sa mananci orez basmati...sau...io stiu...

Un lucru e cert, sanatatea ta este cea mai importanta! Eventual discuta si cu un nutritionist....