View Single Post
  #3344 (permalink)  
Vechi 25 feb 2018, 16:37:06
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.888
Aprecieri acordate: 3.738
Am fost apreciat(a) de 3.920 ori in 2.164 mesaje
Implicit Re: jurnal de fluturas

Citat:
Anterior postat de butterfly30 Vezi mesajul
Nu pot cu mancatul echilibrat, nu pot. O felie de paine nu face decat sa imi deschida pofta de mai mult, un mar ma face sa mananc toata punga. Asa am ajuns la 58 kg. nu mai vreau. De maine inapoi la un low-carb mai sever. Nu keto, dar fara fructe, cereale, zahar. Din pacate pauza de sport. Am favut cu gripa, cu pneumonie, in tjmpul menstruatiei, dar cu sinuzita nu merge, nik nu merge. Inca o zi-doua fara sport si apoi de la capat...tineti-mi pumnii, primele 3 zile de dieta sunt grele, apoi e necrezut de usor.
Sora mea de suferință...
Cum îți deschide um măr apetitul? Nici bananele nu imi dau reacții. Eu la curmale și smochine uscate vreau toată punga.
Însă acum văd că am reușit să mă opresc la 10 curmale. Mâncasem 2 cuburi de cioco 81%, o cană de ceai de roiboos care are și el o aromă deosebită și bănuiesc că acestea m-au ajutat să mă opresc. Căci, eu nu am nicio problemă în a mânca o pungă de 400g curmale, sigur își găsesc toate loc în stomacul meu.
Sunt în minunata perioadă și chiar îmi este pofta de dulce.
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416
Acest membru apreciaza mesajul lui Q88:
curly.light (25 feb 2018)