View Single Post
  #347 (permalink)  
Vechi 23 iun 2010, 11:05:04
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Buna

Citat:
Anterior postat de Cassiana Vezi mesajul
Ceau!Ma numesc Casiana,am 16 ani si trebuie sa slabesc.Ma bucur mult ca am gasit acest site, este de un real ajutor.E incurajator sa vezi ca nu esti singura in lupta cu kilogramele.Am vazut multe rezultate frumoase,slabute care au slabit 30 de kg si inca mai slabesc,prietene care se incurajeaza intre ele si tot felul de diete care nu promoveaza infometarea.Am 105 kg si vreau sa ajung la 65.Stiu ca e un drum lung, dar am incredere in mine ca voi fi capabila sa il parcurg.Kg le-am acumulat in timp, in vreo 8 ani,putin cate putin...Nu mai are rost sa ma gandesc la ce a fost, desi cred ca toate ar trebui sa ne punem intrebarea "what am I hungry for" - de ce imi este foame;de fapt in putine cazuri este vorba de mancare...Maine merg la analize (recomandarea nutritionistului) si sper sa iasa bine.Succes tuturor
"Abia atunci cand omul are compasiune fata de toate fiintele vii, se poate numi nobil."
Buddha. Go veg
Bun venit Casiana

Ma bucur ca ai ales sa te alimentezi sanatos si sa nu te infometezi. Din pacate, la 16 ani tot ce zboara se mananca, eu am gresit mult la varsta asta, dar sunt fericita sa stiu ca acum sunteti mai informate si poate tot mai mult slabute-adolescente vor lua decizii corecte atunci vor alege sa slabeasca.

Te asteptam cu planul tau stabilit
Mult succes in ceea ce ti-ai propus si hai sa fim toate slabute Impreuna vom putea scadea procentul de oameni obezi din Romania, care a ajuns la cote "grave".
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat