View Single Post
  #36 (permalink)  
Vechi 07 oct 2011, 15:17:42
deadcountess's Avatar
deadcountess deadcountess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Urinari dese (30 ori/zi)

Citat:
Anterior postat de Red_Rose Vezi mesajul
simt plina si urinez ft des, din 20 in 20 min, nu am usturimi la urinare sau dureri, doar presiune continua in vezica. Si am mai avut recent candidoza vaginala(asa a presupus ginicologul dar a mai zis ca poate fi si alta infectia, de aceia am dat si la analize pt BTS).am dat deja analize pt chlamydia, ureaplasma(astea recomadate de ginic.) si inca citeva infectii de genul acesta(desi sint virgina) iar rez il am tocmai pe 18 oct..mancarimile, roseata si prob dermatologica au disparut in urma tratamentelor pt candida presupusa si infectia din jurul anulusi(crema Triderm) insa probl urinara a ramas, desi iau tratament..are vrio legatura oare una cu alta si dc nu ajuta tratamentul pt infectie urinara? nu stiu ce sa fac, sa astept sa termin toate pastilele sau sa mai dau analize ceva de urina ca ma gindesc ca poate am bacterii ceva rezistente la ciprofloxacin.
Pai pana una alta nu se stie sigur daca ai avut vreodata bacterii, deci nu se poate stabili daca sunt sau nu rezistente. Cum am mai spus, daca nu ai usturime/dureri este foarte probabil sa nu fie infectie. Spui ca urinezi des, dar ai o cantitate normala de urina sau doar cateva picaturi? Urocultura cat timp esti sub antibiotice e pierdere de timp si de bani.
Bine ca ti-a disparut iritatia, ea sigur nu avea nici o treaba cu vre-o infectie urinara.
Sanatate!
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat