Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Urinari dese (30 ori/zi)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #31 (permalink)  
Vechi 29 sep 2011, 14:37:57
Red_Rose's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 1.494
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Urinari dese (30 ori/zi)

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul


nu este pt ca ea are alte simptome, nu se potriveste cu chlamydia.
Si nici gonoree ca nu se potriveste.
Ambele boli trec destul timp neobservate tocmai pt ca simptomele lor nu dau asa multe batai de cap.
Secretii neobisnuite si mancarimi, eventual piele rosie, dar nu crapaturi cum are ea.

Eu tot tind spre candida care, daca se agraveaza, poate produce si leziuni:

"Simptomele candidozei vaginale: scurgere alba, branzoasa si abundenta, usturimi si mancarimi vaginale, sindrom premenstrual agravat, usturime la urinare, urinari frecvente, infectii ale vezicii urinare, arsuri in timpul contactului sexual.

Atentie!
Daca sistemul imunitar cedeaza, infectia se raspandeste in tot corpul si apar simptome ca: oboseala, ameteala, dezorientare, lipsa puterii de concentrare, schimbarea dispozitiei, dureri de cap, depresie, dureri de urechi, tuse, surzenie, lacrimarea sau senzatia de ardere la nivelul ochilor, dureri musculare, iritabilitate, pofta de dulciuri, eczema, psoriazis, multiple alergii, infectii fungice, sensibilitate crescuta la mancare si substante chimice."

(sursa: farmaciata punct ro)

Asa ca du-te si fa o analiza completa a secretiei la un laborator privat si spune-le ca vrei sa stii si schema de medicamente la care este sensibila.

Te pup!
nu doar chlamydia dar si herpes, ureaplasma si inca citeva de genul asta voi da analize..am inteles ca le poti capata si din din pod adica fara a avea rel sexuale, dar e si logic, cineva trebuie sa se infecteze la inceput din vint ca peurma sa transmita altora si aceia prin rel sexuale tot altora..deci, oricum cu infectia asta la inceput cineva s-a infectat fara a avea rel sexuale, peurma a avut si a transmis-o.
Chestia e ca am luat tratament pt candida si nu a trecut, intre timpul luarii lui mi s-a facut la anus asa urit.( ma scuzati ca tot vb despre anus, dar asta im ie prob) ))) si aiurea pt ca am cheltuiiiit ft multi bani, de citeva ori cons ginec, proceduri, injectii scumpe si nimic folos. La urma du-te la dermatolog ca prob nu e a lor deja, e legat de dermatologie deja..pai cum naibii deodata nu ai holbat ochii ca in regiunea ceea este ceva ce nu e pe tema ta, pt ce ai mai dat tratament. Nu mai merg la ea niciodata, numai scurgeere de bani
Red_Rose, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1906 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1389 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 615 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #32 (permalink)  
Vechi 29 sep 2011, 15:11:43
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Urinari dese (30 ori/zi)

Citat:
Anterior postat de Red_Rose Vezi mesajul
nu doar chlamydia dar si herpes, ureaplasma si inca citeva de genul asta voi da analize..am inteles ca le poti capata si din din pod adica fara a avea rel sexuale, dar e si logic, cineva trebuie sa se infecteze la inceput din vint ca peurma sa transmita altora si aceia prin rel sexuale tot altora..deci, oricum cu infectia asta la inceput cineva s-a infectat fara a avea rel sexuale, peurma a avut si a transmis-o.
Chestia e ca am luat tratament pt candida si nu a trecut, intre timpul luarii lui mi s-a facut la anus asa urit.( ma scuzati ca tot vb despre anus, dar asta im ie prob) ))) si aiurea pt ca am cheltuiiiit ft multi bani, de citeva ori cons ginec, proceduri, injectii scumpe si nimic folos. La urma du-te la dermatolog ca prob nu e a lor deja, e legat de dermatologie deja..pai cum naibii deodata nu ai holbat ochii ca in regiunea ceea este ceva ce nu e pe tema ta, pt ce ai mai dat tratament. Nu mai merg la ea niciodata, numai scurgeere de bani
Chlamydia, gonoreea si herpesul foarte greu se transmit in afara unui contact sexual, intr-adevar exista sanse, dar extrem de mici. Herpesul se poate transmite prin sex oral, daca partenerul are la gura. S-a demonstrat recent ca isi poate "schimba" structura din HSV1 in HSV2 si invers.

Herpesul este un virus, deci nu se trateaza, esti pe viata prietena cu el.

Chlamydia se trateaza.

Am citit tot ce s-a scris, si ca si Vamedeea, inclin spre candida, care tare pacatoasa mai este daca ai sistemul imunitar slabit.

La ce doctor te duci? unul recomandat de medicul de familie sau la o clinica privata, aleasa de tine?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii

Ultima dată editat de Slabuta; 29 sep 2011 at 15:14:58.
Răspuns cu citat
  #33 (permalink)  
Vechi 29 sep 2011, 15:36:08
Red_Rose's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 1.494
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Urinari dese (30 ori/zi)

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Chlamydia, gonoreea si herpesul foarte greu se transmit in afara unui contact sexual, intr-adevar exista sanse, dar extrem de mici. Herpesul se poate transmite prin sex oral, daca partenerul are la gura. S-a demonstrat recent ca isi poate "schimba" structura din HSV1 in HSV2 si invers.

Herpesul este un virus, deci nu se trateaza, esti pe viata prietena cu el.

Chlamydia se trateaza.

Am citit tot ce s-a scris, si ca si Vamedeea, inclin spre candida, care tare pacatoasa mai este daca ai sistemul imunitar slabit.

La ce doctor te duci? unul recomandat de medicul de familie sau la o clinica privata, aleasa de tine?
una privata, aleasa de mine, unde am si matusa care des s-a dus, insa sint sigura ca la ea candida era mai proaspata si a trecut usor, ea nu se streseaza asa ca mine..
Herpes nici nush, nu trebuie sa ai niste bubite albui care ustura ? eu nu am asa ceva si nici pe buze nu am avut niciodata.
Sex oral tot nu am facut..e bine ca nu am multe sanse de infectii din alea, dar oricum o analiza nu incurca.
Da, stiu ca daca ai prob cu imunitatea, stresul si mai si mananci prostii candida prima se iveste..Eu cind m-am adresat ginecologului aveam doar mancarimi, dar ft mari si putina roseata pe vulva, insa timp de 2 sapt, cu tot cu tratament oricum s-a inrosti mai tare la intrarea in vagin si se vede ca si inauntru e asa(zic asta pt ca la inceput in vagin nu era deloc rosu, doar pe vulva era), insa pe vulva nu mai e asa rosu, ma mananca dar nu asa tare..deci parca s-a schimbat pur si simplu locul.De asta si nu inteleg, oricum trebuia sa treaca macar cit de cit daca era candida, sau daca e tare infectat si imunitatea e slaba ap nu trece nici nu tratatament? deja singura ma incurc...poate si e candida, insa in forma avansata care nici la trat dat de medic nu a fost sensibila...dar chestia cu dermatologia nici atita n-o inteleg, de unde s-a mai luat si asta ca tot intre acest rastimp s-a facut, nu e demult. Parca e un fel de eczema atopica, adica simptomele is asa, m-am uitat pe net si coincide. O candida poate provoca asa ceva?
Red_Rose, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1906 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1389 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 615 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #34 (permalink)  
Vechi 30 sep 2011, 19:24:21
Red_Rose's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 1.494
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Urinari dese (30 ori/zi)

1.Salut..am dat la urocultura insa imi vine luni rezultatul. Medicul de familie oricum mi-a zis sa iau intre timp ciproflaxacin si canefron, chiar daca inca nu am rez de la urocultura. Am sesizat ca chiar dupa prima pastila putin mi s-a facut rau la stomac, greata si oleak ameteam..e posibil asa ceva?si ce fac daca si maine ma simt asa dupa ele, sa le mai iau? dar a trecut senzatia data dupa 20 min..le-am luat posibil prea repede dupa masa, in 15 min, poate ar trebui dupa o ora, voi incerca maine sa le iau dupa o ora...deodata dupa masa voi lua doar vitaminile revit ca treb sa le iau pt problema mea dermatologica..
2. Ieri am fost si la dermatolog, mi-a dat Triderm sa ma ung in reg. anala unde am roseata aia, erolin o pastila seara(sper ca nu are nimic daca duc cursul concomitent cu cel pt inf. urinara) pt mancarimi si vitamine sa iau o luna omega 3, insa erau mult prea scumpe pt mine+ doar 60 in cutie iar eu trebuie sa iau 3/zi timp de o luna, deci imi trebuiau 2 cutii(400 lei md) si farmacista mi-a recomadat ca pot lua si revit, tot is vitamine, dar sa le iau cit mai mult timp, chiar si peste o luna, nu e prob, sint ieftine si gustoase+ nu incurca niste vitamine imunitatii mele slabe.
3. Acum inca o intrebare: eu iau silarsil pt ficat in urma tratamentului cela pt candida, nu e nimic daca il iau concomitent cu trat de acum?
4. vitaminele trebuie de luat aparte de restul pastilelor?
Red_Rose, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1906 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1389 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 615 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #35 (permalink)  
Vechi 07 oct 2011, 14:00:53
Red_Rose's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 1.494
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Urinari dese (30 ori/zi)

neciporenco a fost ok(L1000, cr-0, nush precis ce e scris acolo), asa a zis medicul..insa urocultura nu mi-a zis sa fac..e aceiasi analiza neciporenco si urocultura sau sint doua diferite?
precizez ca iau a 6-a zi ciprofloxacin si canefron si nu s-a schimbat nimic, tot urinez des, cantitate mare, simt presiune mereu la vezica(usg arata pretii vezicii ingrosati), o simt plina si urinez ft des, din 20 in 20 min, nu am usturimi la urinare sau dureri, doar presiune continua in vezica. Si am mai avut recent candidoza vaginala(asa a presupus ginicologul dar a mai zis ca poate fi si alta infectia, de aceia am dat si la analize pt BTS).am dat deja analize pt chlamydia, ureaplasma(astea recomadate de ginic.) si inca citeva infectii de genul acesta(desi sint virgina) iar rez il am tocmai pe 18 oct..mancarimile, roseata si prob dermatologica au disparut in urma tratamentelor pt candida presupusa si infectia din jurul anulusi(crema Triderm) insa probl urinara a ramas, desi iau tratament..are vrio legatura oare una cu alta si dc nu ajuta tratamentul pt infectie urinara? nu stiu ce sa fac, sa astept sa termin toate pastilele sau sa mai dau analize ceva de urina ca ma gindesc ca poate am bacterii ceva rezistente la ciprofloxacin.
Va rog lamuriti-va, incrededre in medicul de familie nu am, am rugat-o sa imi dea indreptare sa dau urocultura iar ea mi-a dat doar testul necipurenco..
azi am fost iata la ea si mi-a zis ca luni sa duc analiza generala de urina insa urocultura iarasi nu mi-a prescris..poate sa scriu singura ca si urocultura sa imi faca, dar nu stiu cum, sa inclei poate o foita alaturi si sa duc 2 recipiente, una din jetul mijlociu si alta simpla pt generala?
Red_Rose, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1906 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1389 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 615 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #36 (permalink)  
Vechi 07 oct 2011, 15:17:42
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Urinari dese (30 ori/zi)

Citat:
Anterior postat de Red_Rose Vezi mesajul
simt plina si urinez ft des, din 20 in 20 min, nu am usturimi la urinare sau dureri, doar presiune continua in vezica. Si am mai avut recent candidoza vaginala(asa a presupus ginicologul dar a mai zis ca poate fi si alta infectia, de aceia am dat si la analize pt BTS).am dat deja analize pt chlamydia, ureaplasma(astea recomadate de ginic.) si inca citeva infectii de genul acesta(desi sint virgina) iar rez il am tocmai pe 18 oct..mancarimile, roseata si prob dermatologica au disparut in urma tratamentelor pt candida presupusa si infectia din jurul anulusi(crema Triderm) insa probl urinara a ramas, desi iau tratament..are vrio legatura oare una cu alta si dc nu ajuta tratamentul pt infectie urinara? nu stiu ce sa fac, sa astept sa termin toate pastilele sau sa mai dau analize ceva de urina ca ma gindesc ca poate am bacterii ceva rezistente la ciprofloxacin.
Pai pana una alta nu se stie sigur daca ai avut vreodata bacterii, deci nu se poate stabili daca sunt sau nu rezistente. Cum am mai spus, daca nu ai usturime/dureri este foarte probabil sa nu fie infectie. Spui ca urinezi des, dar ai o cantitate normala de urina sau doar cateva picaturi? Urocultura cat timp esti sub antibiotice e pierdere de timp si de bani.
Bine ca ti-a disparut iritatia, ea sigur nu avea nici o treaba cu vre-o infectie urinara.
Sanatate!
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat
  #37 (permalink)  
Vechi 07 oct 2011, 15:48:16
Red_Rose's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 1.494
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Urinari dese (30 ori/zi)

Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
Pai pana una alta nu se stie sigur daca ai avut vreodata bacterii, deci nu se poate stabili daca sunt sau nu rezistente. Cum am mai spus, daca nu ai usturime/dureri este foarte probabil sa nu fie infectie. Spui ca urinezi des, dar ai o cantitate normala de urina sau doar cateva picaturi? Urocultura cat timp esti sub antibiotice e pierdere de timp si de bani.
Bine ca ti-a disparut iritatia, ea sigur nu avea nici o treaba cu vre-o infectie urinara.
Sanatate!
Salut. MS de rs.
Urinez cantitate mare de fiecare data(uneori din 20 in 20 min) si nu am usturimi sau dureri, doar presiune a vezicii simt mereu, chiar si dupa urinare deoarce peretii sint ingrosati.
Atunci daca nu-s bacterii sau infectie ce poate fi? ar putea cauza fi vrio una din bolile alea chlamydia etc. sau ce altceva? si cum ma pot trata?
Candida presupusa a trecut si infectia aia din jurul anusului la fel, nu mai am mancarimi, doar vad putin rosu la intrarea in vagin dar nu simt nimic. Dar iata urinarile sint la fel, nici o schimbare.
Si huuu o nouatate buna din intimplare am dat pe net de un centru de sanatate pt tineri din chisinau care e sponsorizat de UNICEF si inca ceva organizatii la care consultatiile pt tineri sint gratis si am mai dat si de un forum unde fetele/femeile care merg acolo des scriu ca medicul ginicolog e ft bun, profesionist si intelegator si nu prea prescrie antibiotice la orice pas, uneori naturiste )) mi-am facut deja programare pe data de 18, atunci cind primesc rezultatele analizelor de la infectiile celea(chlamydia, ureaplasma etc.) taman atunci are liber medicul.
E exact ce imi trebuie mie, dupa cum eu nu prea am bani pt consultatii si vreau sa am un medic permanent ca sint satula sa tot caut un ginicolog bun, ceea ce imi trebuie numaidecit pt ca am mutle prob cu organele reproductive si in viitor vreau un bebe
Red_Rose, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1906 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1389 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 615 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Red_Rose; 07 oct 2011 at 15:54:11.
Răspuns cu citat
  #38 (permalink)  
Vechi 07 oct 2011, 18:38:48
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Urinari dese (30 ori/zi)

Red Rose eu m-am ingrozit ce am citit aici la tine. Doamne Dumnezeul ein ce lume traiesti tu acolo? Cum e posibil de atat timp sa nu gasesti un medic care sa se ocupe de tine. Choar asa far suflet sa fie toti??
Imi pare rau c anu ma pricep sa te sfatuiesc.
Ai grija de tine si sanatate multa!
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #39 (permalink)  
Vechi 07 oct 2011, 19:03:29
Red_Rose's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 1.494
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Urinari dese (30 ori/zi)

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
Red Rose eu m-am ingrozit ce am citit aici la tine. Doamne Dumnezeul ein ce lume traiesti tu acolo? Cum e posibil de atat timp sa nu gasesti un medic care sa se ocupe de tine. Choar asa far suflet sa fie toti??
Imi pare rau c anu ma pricep sa te sfatuiesc.
Ai grija de tine si sanatate multa!
mdea)) moldova se cheama
la noi la urgenta daca te duci fara bani nu ai ce cauta, deobicei cei mai saraci zic una alta, intreaba ceva iar medicii mereu le zic ca daca vor ca copilul/ruda lor sa se lecuiasca sa plateasca cit cer ei ca de nu ei tot nu pot lecui pacientul asa cum nu pot acestia plati cit li se cere))) eu asta am in d vedere inafara de plata legala.
Iar referitor la faptul ca iata asa atitudine au la prob mea si mine pai chestia e ca medicul meu de familie e neprofesionist, de fiecare data de asta ma conving cind vin la ea ba nu intelege ce e scris (nu intelegea ce e S.O.P), ba imi da indreptari sa dau analize si scrie metode de efectuare a analizelor care nici nu se fac acolo unde ma trimite iata spre exemplu marti m-am dus cu indreptarea de la ea la centrul de diagnostica si doamna de la casa a zis ca niciodata inca la ei nu s-a dat asa analiza prin singe, doar pe cale ginicologicasi a ris ca medicul meu a scris asa, la urma am mers la ginicolog nepregatita si mi-a luat din uretra nu din vana analiza, este diferenta
Sper ca de data asta ginicologul de la centrul ala de tineret va fi ok, vreau unul responsabil de ceea ce face si sa il am mereu, sa nu umblu sa le explic tuturor istoria mea de boala din nou..
La voi nu e asa?
Red_Rose, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1906 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1389 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 615 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #40 (permalink)  
Vechi 07 oct 2011, 19:06:07
Red_Rose's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 1.494
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Urinari dese (30 ori/zi)

Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
Urocultura cat timp esti sub antibiotice e pierdere de timp si de bani.

Sanatate!
eu maine iau ultima zi antibioticele, luni va fi a doua zi dupa ele, e tot prea devreme sa fac urocultura?
Red_Rose, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1906 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1389 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 615 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
30, afectiunile, calorii, dese, dieta, in, ori, renale, retete, sanatos, slabit, urinari, zi


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa - Retete care ne-au ingrasat anes Pregatirea pentru slabire 50 26 mar 2013 09:23:12
De cate ori pe saptamana se pot manca paste? fllory Alimentatia 15 30 iul 2011 00:21:41
De cate ori pe saptamana se face sport? Sheba Sport 17 07 iun 2011 23:21:00
de trei ori ura pentru brasovencele ambitioase:) Iris66 Judetul Brasov 2 20 apr 2010 14:28:42
Vreau o dieta care sa nu ma tina frustrata zi de zi moni boni Am nevoie de ajutor! 5 06 ian 2010 21:41:50

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole