View Single Post
  #3698 (permalink)  
Vechi 17 ian 2011, 12:10:21
Ioana Dobre's Avatar
Ioana Dobre Ioana Dobre este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 ian 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Montigniac
Date: 170cm, 56kg
Mesaje: 413
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

Citat:
Anterior postat de maneki Vezi mesajul
buna fetelor
eu incep saptamana binedispusa, am reusit sa inchei o saptamana de alimentatie sanatoasa si sport si ma simt foarte bine, probabil am si slabit ceva... simt eu ca-s mai supla, dar nu am un cantar momentan
sunt mandra ca am reusit sa nu calc stramb cu alimentatia...mai ales ca am tot avut "ispite" prin preajma

as vrea sa mai mananc si eu sunca in salata sau cu legume la micul dejun, dar nu stiu care sunca e buna. Voi de care mancati? am tot citit etichete in supermarket zilele astea si nici una nu era fara amidon, sau fara faina, etc... asa ca n-am mai cumparat deloc

o saptamana frumoasa va doresc
Sa stii ca eu nici nu mai cumpar mezeluri, de foarte multa vreme. Sunt injectate cu tot felul de nebunii.

Iti recomand somon, daca vrei ceva gustos, si merge perfect la o salata in care vrei sa pui putina zeama de lamaie si niste cascaval. Asta daca nu ai timp sa iti pregatesti ceva carnita la cuptor.

Eu inca nu am gasit mezeluri despre care pot sa zic ca sunt bune. Mai bine fara! Oricum au tot felul de minuni prin ele, plus ca li se injecteaza si apa ca sa fie mai grele (asa auzisem, si asa am si constatat cand am pus niste sunca de pui la congelator, ca nu puteam sa o mananc in perioada imediat urmatoare, si efectiv puteai sa vezi cata apa inghetata e in "carnea" aia.

E putin mai greu si nu foarte la indemana sa mancam sanatos pentru ca in comert sunt tot felul de prostii, plus ca in ziua de azi toata lumea e grabita si nu are timp de gatit.... Stiu ca dimineata merge o bucata de sunca sau ceva de genul asta. Dar prefer sa imi fac o omleta cu ciuperci proaspete si cu ceapa, decat sa cumpar sunca/mezeluri.

E bine ca te uiti pe eticheta. Daca gasesti ceva fara, sa imi spui si mie te rog. Asa macar stiu ce marca sa caut.... ca am renuntat de multa vreme sa ma mai uit pe etichetele lor.

Felicitari ca nu ai cumparat!