View Single Post
  #3739 (permalink)  
Vechi 16 oct 2010, 10:51:48
allanah's Avatar
allanah allanah este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: L, Germania
Dieta: Montignac, faza 1
Date: 162cm, 52.3kg
Mesaje: 1.972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Rosa, multumesc frumos. Esti o scumpa. Te pup si mult succes in continuare. Felicitari multe pentru progres si ambitie.
Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Allanah, era si timpul sa te opresti. Cu imunitatea nu e de joaca. Si eu apreciez f. mult toate informatiile date de Ioana (sa nu te superi), dar trebuie sa aj la medic ca sa vada in ce sens trebuie modificata imunitatea ta: ce vreau sa spun e daca trebuie impulsionata, crescuta, sau daca acei ganglioni sunt niste efecte ale unor anticorpi care au luat-o razna, inmultindu-se in mod necontrolat.
Eu sunt bolnava de lupus, boala imunitara. Stiu cat de important e sa nu te joci cu asa ceva, sa nu te tratezi dupa cum crezi tu fara avizul medicului. Nu e ceva de joaca si iti poti face mai rau.
Sfatul meu e sa ajungi la doctor, chiar daca nu vrei si ti-e frica de rezultat.
Draga Ame, multumesc de sfaturi si suport. Sper din suflet ca de aceasta data sa nu mai revin la vechiile obiceiuri si sa-mi creez mai multe probleme. De aceea va si rog sa-mi mai dati palme dupa cap si bobarnace daca observati ca o iau pe drum gresit din nou. Nu vreau sa ajung la ceva mai grav, dar in acelasi timp mi-e greu sa-mi depasesc problemele si obsesiile acumulate intr-o perioada lunga de timp si bine inradacinate-n mine.
Cat despre ganglionii mei, e clar ca m-am speriat rau si inca sunt speriata. Unul e chiar sub barbie si nu mai este dureros, e ca un bob de mazare, dar e palpabil si nu s-a mai indepartat de cand a aparut, iar ce-l de-a doilea l-am sesizat acum putin timp cand mi-am pus mana la gat si am simtit putin dureros. E cam tot pe langa celalalt.
Pentru a putea merge la medic mai am de asteptat vreo doua saptamani pana ajunge cartea sotului si a mea de sanatate. Dar ma tem sa merg. ORicum in urma cu ceva timp am facut o tomografie si era inglus si gatul. Banuiesc eu ca s-ar fi vazut ceva daca era suspect...
Apoi despre tratament, nici gand sa iau medicamente. Am in plan doar sa-mi intaresc organismul cu vitamine(luate in mod natural) si mancare cat mai bogata, variata si benefica.
Sper sa fie bine!
si eu apreciez informatiile oferite de Ioana, careia ii multumesc din nou.


Deci azi:
Md: 1 iaurt 0,1 de fructe(fara zahar) cu 3 lg. fulgi tarate, 2 lg. fulgi ovaz, 1 banana verde,
1 felie paine integrala 40 IG cu branza vaci complet degresata, lapte 0, gem conform,
1/2 pahar lapte 1,5%
Pranz: conopida, boccoli, varzute cu nu stiu ce... revin!
__________________