Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #3731 (permalink)  
Vechi 16 oct 2010, 10:26:09
Diana D's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Montignac
Date: 158cm, 50kg
Mesaje: 1.995
Aprecieri acordate: 2.153
Am fost apreciat(a) de 879 ori in 479 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de polyana Vezi mesajul
Si mie mi-e frica, dar ma tem ca n'are alta alternativa, sunt cu RF, nu cu bisturiul, dar tot cu anestezie, tot dureroase.
Poly si eu o sa ma rog pentru tine.
Doamne Ajuta si sa treci repede peste probleme.
__________________
Cea mai fericita mamica de fetita

Diana D, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1774 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1257 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1258 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3732 (permalink)  
Vechi 16 oct 2010, 10:29:15
Diana D's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Montignac
Date: 158cm, 50kg
Mesaje: 1.995
Aprecieri acordate: 2.153
Am fost apreciat(a) de 879 ori in 479 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Buna dimineata fetelor!

In dimineata asta am fost harnicuta, am facut tort de mere...dar nu pentru mine, ma duc in vizita si ca sa nu ma duc cu mana goala.
Eu o sa fiu cumintica si o sa pap conform.

Nico eu fierb conopida si apoi rad peste ea cascaval si bag un pic la cuptor ...fff buna.

Pupici
__________________
Cea mai fericita mamica de fetita

Diana D, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1774 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1257 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1258 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3733 (permalink)  
Vechi 16 oct 2010, 10:30:33
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
ASTAZI AM FACUT 3 LUNI FARA ABATERI

Buna ma numesc Cristina si am 15 zile fara abateri!
14.10.2010
1 portocala
M.D 2 batoane Magda + cafea decof
P souffle de spanac+ chiftelute din piept de pui fooooarteee buneee + 1 mar
G ciocolata 70% (mama ei trebuie sa scap de ea)
C salata de avocado + chiftelute din carne de pui

Eu voi continua sa tin faza I pina ajung unde mi-am propus.
Uite ceva ce merita sarbatorit. Felicitari pt ambitie!
Citat:
Anterior postat de allanah Vezi mesajul
Neata, fete frumoase!
Am venit sa va spun ca, din pacate, trebuie sa va abandonez, adica nu vreau sa va abandonez pe voi ca-mi sunteti drage, dar ma vad nevoita sa renunt la dieta din cauza ca am vadite probleme de sanatate. Ce pot spune ca dupa lungile mele diete sistemul meu imunitar a avut de suferit si deja organismul imi ridica probleme de care ma tem si care nu vreau sa-si puna amprenta decisiv pe viata mea.
O sa ma ghidez dupa regulile de baza invatate cu Monti, dar va trebui sa-mi imbogatesc alimentatia si sa nu ma mai privez de anumite lucruri care, se pare, sunt importante pentru sanatatea mea- evident ca nu zaharul sau amidonul etc.
Revin,
Va pup cu drag si va urez o zi minunata!
Allanah, era si timpul sa te opresti. Cu imunitatea nu e de joaca. Si eu apreciez f. mult toate informatiile date de Ioana (sa nu te superi), dar trebuie sa aj la medic ca sa vada in ce sens trebuie modificata imunitatea ta: ce vreau sa spun e daca trebuie impulsionata, crescuta, sau daca acei ganglioni sunt niste efecte ale unor anticorpi care au luat-o razna, inmultindu-se in mod necontrolat.
Eu sunt bolnava de lupus, boala imunitara. Stiu cat de important e sa nu te joci cu asa ceva, sa nu te tratezi dupa cum crezi tu fara avizul medicului. Nu e ceva de joaca si iti poti face mai rau.
Sfatul meu e sa ajungi la doctor, chiar daca nu vrei si ti-e frica de rezultat.
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna, fete dragi, sunt pe antibiotice, azi ma simt mai bine, ieri a fost rau de tot, cred ca apogeul
NU va mai zic ca am baut lapte cu miere din ora in ora, plus mese total aiurea ca orar..Sper sa-mifi trecut, s anu ma mai intoarca, sunt f atenta la curentii de aer si nu ies nici macar pe balcon
dar cum i-a fost rau in ultimele 3 zile, casa e dezastru, praf peste tot, vase nespalate..al meu a gatit dar nu a curatatAzi o sa fac curat toata ziua, daca pot, ca ma simt slabita
DE azi ncerc iar s atrec pe <monty strict, faza 1
Inca mai imie greata, pana acum am baut doar o cana de lapte de soia cu agave, nu stiu ce o sa mananc mai tarziu, nu mi-e foame deloc
va pup si va urez o zi buna!
Emi, lasa dieta stricta ca nu ai nevoie de asa ceva. Mananca bine, diversificat si sanatos ca sa te pui cat mai repede pe picioare.
Citat:
Anterior postat de Anycyk90 Vezi mesajul
Buna ziua fetelor,am ajuns si eu in SM si primul lucru: m-am urcat pe cantar sesizand ca am -1 kg.Sunt tare happy...sper sa ma mentin O zi frumoasa!
Felicitari! Sper ca dupa ce aj la 53 sa uiti de slabit.
Citat:
Anterior postat de Purple flower Vezi mesajul
Buna fetelor !

Astazi am avut din nou o zi plina si nu am apucat sa va salut de dimineata.
Asa ca va urez o dupa-masa placuta si un inceput de weekend frumos.
Eu sunt foarte suparata Va amintiti de problemele mele cu CM , va povesteam eu sapt trecuta? Problema e ca inca nu s-a oprit! El in mod normal imi tinea sapt de luni pana vineri deci 5 zile , si cum el a venit joia trecuta sunt 4 zile anormale prea devreme si cu saptamana asta 5 zile rezulta de 9 zile Nu pot sa inteleg ce se intampla cu corpul meu.
Sper sa nu fie o problema grava si mai ales nu stiu cum o sa imi influenteze treaba asta cantarul de duminica. Nu m-am mai cantarit de 3 saptamani si astept cu sufletul la gura momentul , dar cine stie , poate dupa 9 zile de CM o sa am cine stie cat in plus
Du-te la doctor. Ceva s-a intamplat acolo. Multa sanatate!

Citat:
Anterior postat de Diana D Vezi mesajul
Buna fetelor,

meniul meu de azi:
MD: 1 mar verde;
Pranz: un gogosar, o bucata de branzica si 250 g de carnita de porc la gratar ( din pacate a fost gata cumparata....si cam avea multe e-uri, dar nu am avut c sa imi iau -nu se mai intampla);
Gustare: 2 mere coapte;
Cina: omleta cu branzica, o rosie, 2 felii de sunca. 2 patratele de cioco.

Roxi, Diana, Emi, Ame, Any, Gabi, Crissa, Magda...si toate fetele va pup si va doresc un week-end placut , eu ma retrag la tv ca sunt franta de oboseala.
Pupici
Te pup si eu si week-end placut si tie!
Citat:
Anterior postat de Anycyk90 Vezi mesajul
Stiu,Rosa,nu am mancat corect,prin sport am slabit acel kg,eu ma bucur...acum chiar k m-am aprovizionat cu alimente sanatoase sa-mi duc in Cj si de luni merg si la sala chiar k ar trebui sa ma pun pe sine dak nici de data asta nu reusesc apoi da-o incolo de treaba.Trebuie sa-mi fac ordine in alimentatie.Din miere mai am foarte putin(cat sa-mi pun in 5 cafele),imi duc piept de pui,mi-am cumparat somon,ton in suc propriu,mazare,conopida,dovlecei,iaurt 0%,cereale fara zahar,imi duc nuci oua...mai iau cate-un fruct/iaurt/leguma,azi mi-am facut gem conform de piersici,am sirop de agave,branza...trebuie sa reusesc!
Nu pot decat sa te felicit pt decizia luata. E f. bine ce vrei sa faci. Noi suntem aici ca sa te sustinem si sa reusesti sa intri pe fagas normal, ok?
Citat:
Anterior postat de polyana Vezi mesajul
Stii ca am probleme la colon, ei bine, de ceva vreme nu mi se mai opreste sangerarea, iar acum am observat ca mi-a aparut ceva, nu's ce e ca nu seamana cu ce-am avut pana acum. De anul trecut de prin sept am tot avut interventii chirurgicale(la clinica particulara), si inca mai sunt sub tratament. Daca pana luni nu se amelioreaza o sa-mi fac programare pt marti cand e doctorul meu si, cu siguranta va interveni chirurgical.
Poly, imi pare tare rau ca treci prin atatea. Si te si inteleg pe de o parte. Ca si eu umblu mereu pe la medici, dar nu am alta solutie. Eu sper sa fie ok si sa se rezolve fara bisturiu. Te pup, ai grija de tine si multa sanatate!

Loly, sigur ca ne rugam!Pt sanatatea lui Poly si a tuturor!


Neata va zic si eu acum, mai pe la pranz. Din pacate zilele astea am fost numai plecat si asa va fi inca vreo 3-4 zile. Sper sa nu fie nevoie de mai mult.
Oricum, cum am putin timp liber, sunt aici cu voi. Imi cer scuze daca nu raspund tuturor, eu citesc tot ce scrieti, dar mai si uit dupa 10 sau 20 de pag. citite ce aveam de gand sa spun. Va pup si va doresc week-end placut, plin de bucurii si bafta la cantar!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3734 (permalink)  
Vechi 16 oct 2010, 10:39:53
Purple flower's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 36
Dieta: Montignac personalizat faza 1
Date: 167cm, 61.6kg
Mesaje: 964
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Buna dimineata fetelor.... defapt, nu stiu cat de buna e cu ploaia asta si vremea urata ..
Eu sunt fericita din 2 motive....primul ca mi s-a oprit CM insfarsit (s-a oprit ecaxt ca inainte , sambata , in ziua in care trebuie sa incep folia noua, probabil doar zilele dinainte au fost anormale) si al doilea ca azi e ultima zi de slabire din ciclul 2 , maine trec pe diversificare si o sa ma rasfat cu cioco conforma si orez cu lapte in cantitate mica binenteles. Deasemenea o sa imi fie mult mai usor , mananc mai mult dimineata nu doar o feliuta de paine.
As vrea sa imi cumpar niste sunca de pui conforma dar nu prea am gasit nimic fara amidon din cartofi asa ca mai bine renunt.

Meniul meu pentru astazi, ziua 42:

10:00 1 mar
10:30 1 felie paine SM
14:30 200 g cascaval, 2 oua fierte, castraveti
18:30 vita + salata verde + rosii

Va doresc o sambata frumoasa, relaxanta si conforma!
Eu ma cantaresc pana la urma maine cu toate ca nu e indicat dupa atatea zile de cm, dar credeti-ma ca nu mai rezist dupa 3 saptamani , trebuie.
__________________
Jurnalul meu
Purple flower, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2048 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1531 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1274 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3735 (permalink)  
Vechi 16 oct 2010, 10:45:43
gabitumurariu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 41
Dieta: montignac sau slabesti mancand
Date: 165cm, 64kg
Mesaje: 178
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Buna la toata lumea,multa sanatate fetelor bolnavioare si capul sus ptr ca totul va fi bine!
As vrea sa va spun meniul meu de ieri:
MD:cafea,para,ciorba de curcan,3 smochine deshidratate(cu astea m-am intins pana pe la 11.00)
g:2 pere mici,3 smochine deshidr.
P:rulada din piept si pulpe de pui cu 1 rsoie+1 castravete
g:1 mar
C:3 felii de paine cu gem si 1 iaurt mic
Seara nelipsitele semine+1 cana de sampanie
Va doresc un weekend placut!
  #3736 (permalink)  
Vechi 16 oct 2010, 10:46:47
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Diana, ma bucur, a fost sigur doar o dereglare data de voiaj.
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3737 (permalink)  
Vechi 16 oct 2010, 10:48:40
gabitumurariu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 41
Dieta: montignac sau slabesti mancand
Date: 165cm, 64kg
Mesaje: 178
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de Purple flower Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor.... defapt, nu stiu cat de buna e cu ploaia asta si vremea urata ..
Eu sunt fericita din 2 motive....primul ca mi s-a oprit CM insfarsit (s-a oprit ecaxt ca inainte , sambata , in ziua in care trebuie sa incep folia noua, probabil doar zilele dinainte au fost anormale) si al doilea ca azi e ultima zi de slabire din ciclul 2 , maine trec pe diversificare si o sa ma rasfat cu cioco conforma si orez cu lapte in cantitate mica binenteles. Deasemenea o sa imi fie mult mai usor , mananc mai mult dimineata nu doar o feliuta de paine.
As vrea sa imi cumpar niste sunca de pui conforma dar nu prea am gasit nimic fara amidon din cartofi asa ca mai bine renunt.

Meniul meu pentru astazi, ziua 42:

10:00 1 mar
10:30 1 felie paine SM
14:30 200 g cascaval, 2 oua fierte, castraveti
18:30 vita + salata verde + rosii

Va doresc o sambata frumoasa, relaxanta si conforma!
Eu ma cantaresc pana la urma maine cu toate ca nu e indicat dupa atatea zile de cm, dar credeti-ma ca nu mai rezist dupa 3 saptamani , trebuie.
Buna,cauta marca AURORA care are produse naturale,au un piept de pui afumat foarte bun si nu numai.
  #3738 (permalink)  
Vechi 16 oct 2010, 10:51:23
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul
Buna dimneata!!!
Sa aveti o zi minunata!

Azi sunt necajita:cantarul imi arata aceeasi valoare ca si sambata trecuta!!!
O zi minunata si tie,nico
Nu te necaji,asa e in diete,mai apar si perioade de stagnare. Important e ca nu ai mai crescut in greutate, daca esti conforma mai departe rezultatele nu vor mai intarzia mult!

Citat:
Anterior postat de Anycyk90 Vezi mesajul
Fetelor la cererea voastra am facut 2 poze cu burtica care vor fi disponibile doar azi pentru vizualizare... Scuzati-mi tinuta
Ti-am vazut pozele,Any. Arati foarte bine ,cred ca ar fi cazul sa incetezi cu dietele si sa te apuci de un stil de viata sanatos,combinat cu sport .

Citat:
Anterior postat de Diana D Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor!

In dimineata asta am fost harnicuta, am facut tort de mere...dar nu pentru mine, ma duc in vizita si ca sa nu ma duc cu mana goala.
Eu o sa fiu cumintica si o sa pap conform.

Nico eu fierb conopida si apoi rad peste ea cascaval si bag un pic la cuptor ...fff buna.

Pupici
Esti foarte ambitioasa,Diana .Eu nu gatesc de felul meu ,dar imi imaginez ca e foarte greu sa pregatesti ceva conform si sa nu gusti deloc!
E nevoie de ceva ambitie Sunt sigura ca vei reusi sa papi conform azi ,chiar daca mergi in vizita. O zi minunata
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3739 (permalink)  
Vechi 16 oct 2010, 10:51:48
allanah's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: L, Germania
Dieta: Montignac, faza 1
Date: 162cm, 52.3kg
Mesaje: 1.972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Rosa, multumesc frumos. Esti o scumpa. Te pup si mult succes in continuare. Felicitari multe pentru progres si ambitie.
Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Allanah, era si timpul sa te opresti. Cu imunitatea nu e de joaca. Si eu apreciez f. mult toate informatiile date de Ioana (sa nu te superi), dar trebuie sa aj la medic ca sa vada in ce sens trebuie modificata imunitatea ta: ce vreau sa spun e daca trebuie impulsionata, crescuta, sau daca acei ganglioni sunt niste efecte ale unor anticorpi care au luat-o razna, inmultindu-se in mod necontrolat.
Eu sunt bolnava de lupus, boala imunitara. Stiu cat de important e sa nu te joci cu asa ceva, sa nu te tratezi dupa cum crezi tu fara avizul medicului. Nu e ceva de joaca si iti poti face mai rau.
Sfatul meu e sa ajungi la doctor, chiar daca nu vrei si ti-e frica de rezultat.
Draga Ame, multumesc de sfaturi si suport. Sper din suflet ca de aceasta data sa nu mai revin la vechiile obiceiuri si sa-mi creez mai multe probleme. De aceea va si rog sa-mi mai dati palme dupa cap si bobarnace daca observati ca o iau pe drum gresit din nou. Nu vreau sa ajung la ceva mai grav, dar in acelasi timp mi-e greu sa-mi depasesc problemele si obsesiile acumulate intr-o perioada lunga de timp si bine inradacinate-n mine.
Cat despre ganglionii mei, e clar ca m-am speriat rau si inca sunt speriata. Unul e chiar sub barbie si nu mai este dureros, e ca un bob de mazare, dar e palpabil si nu s-a mai indepartat de cand a aparut, iar ce-l de-a doilea l-am sesizat acum putin timp cand mi-am pus mana la gat si am simtit putin dureros. E cam tot pe langa celalalt.
Pentru a putea merge la medic mai am de asteptat vreo doua saptamani pana ajunge cartea sotului si a mea de sanatate. Dar ma tem sa merg. ORicum in urma cu ceva timp am facut o tomografie si era inglus si gatul. Banuiesc eu ca s-ar fi vazut ceva daca era suspect...
Apoi despre tratament, nici gand sa iau medicamente. Am in plan doar sa-mi intaresc organismul cu vitamine(luate in mod natural) si mancare cat mai bogata, variata si benefica.
Sper sa fie bine!
si eu apreciez informatiile oferite de Ioana, careia ii multumesc din nou.


Deci azi:
Md: 1 iaurt 0,1 de fructe(fara zahar) cu 3 lg. fulgi tarate, 2 lg. fulgi ovaz, 1 banana verde,
1 felie paine integrala 40 IG cu branza vaci complet degresata, lapte 0, gem conform,
1/2 pahar lapte 1,5%
Pranz: conopida, boccoli, varzute cu nu stiu ce... revin!
__________________
  #3740 (permalink)  
Vechi 16 oct 2010, 10:54:29
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de Purple flower Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor.... defapt, nu stiu cat de buna e cu ploaia asta si vremea urata ..
Eu sunt fericita din 2 motive....primul ca mi s-a oprit CM insfarsit (s-a oprit ecaxt ca inainte , sambata , in ziua in care trebuie sa incep folia noua, probabil doar zilele dinainte au fost anormale) si al doilea ca azi e ultima zi de slabire din ciclul 2 , maine trec pe diversificare si o sa ma rasfat cu cioco conforma si orez cu lapte in cantitate mica binenteles. Deasemenea o sa imi fie mult mai usor , mananc mai mult dimineata nu doar o feliuta de paine.
As vrea sa imi cumpar niste sunca de pui conforma dar nu prea am gasit nimic fara amidon din cartofi asa ca mai bine renunt.

Meniul meu pentru astazi, ziua 42:

10:00 1 mar
10:30 1 felie paine SM
14:30 200 g cascaval, 2 oua fierte, castraveti
18:30 vita + salata verde + rosii

Va doresc o sambata frumoasa, relaxanta si conforma!
Eu ma cantaresc pana la urma maine cu toate ca nu e indicat dupa atatea zile de cm, dar credeti-ma ca nu mai rezist dupa 3 saptamani , trebuie.
Diana,ma bucur mult ca esti mai bine!
Eu azi am pranz de fructe Abia astept!
Eu saptamana asta nu prea am tinut ciclul de slabire,am mai mancat intre mese, si cam mult ,dupa cum ti-am spus Dar de luni intru si eu serios la diversificare,nu mai fac excese.

Te astept maine cu rezultatele de la cantar ,sunt sigura ca sunt frumoase Si felicitari pentru ca ai dus la bun sfarsit un alt ciclu de slabire! Te pup
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta montignac, diete, indice glicemic, michel montignac, montignac, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IV Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4700 17 sep 2010 22:25:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Concursul slabutelor care tin Montignac 12.04-12.05 Liviutzza Concursuri 241 14 mai 2010 07:35:09
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole