View Single Post
  #38 (permalink)  
Vechi 06 apr 2010, 22:21:08
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: "Slabute" si la 50 de ani ;)

Citat:
Anterior postat de mirena Vezi mesajul
Buna ziua si bine v-am descoperit, incercand sa-mi gasesc noi exercitii pentru mentinere si slabit. Anul aceste implinesc 58 de kg si eu consider ca am vreo 4 kg. peste greutatea mea cu care m-am obisnuit. Lucrez mult in fata computerului, deci pe scaun, asa ca de 3 ori pe saptamana, dimineata la 7 am 30-40 minute de gimnastica. Tot timpul am practicat ba aerobic, ba exercitii alese ( CD Davina), Carmen Bruma, dar acum m-am hotarat sa imbin si alte tipuri de exercitii si ma simt bine.
Ca mod de viata, zilnic fac plimbari cu sotul meu, mers pe jos, ca alimentatie preferam fructele dimineata, iar meniul nostru consta din naut, linte, fasole azuki, lapte de soia preparat de mine, paine din faina de soia, tarate, ovaz integral preparat la masina de paine, branzeturi slabe, somon, o data pe saptamana carne de curcan.
Pot sa spun si, in acelasi timp sa multumesc lui Dumnezeu, ma simt foarte bine si nu am vreo problema de sanatate.Daca pot sa ajut, o fac cu draga inima.
Va multumesc pentru ca existati, pentru sfaturi (inca nu v-am descoperitin totalitate, mai am de cercetat).
Sa avem o saptamana, intr-adevar ”luminata” si sarbatori fericite!

Buna Mirena si bine ai venit printre noi Hristos a Inviat!

Multi ani inainte si multa sanatate

Din mesajul tau "ies" numai cuvinte de lauda la adresa ta, imi place stilul de viata (plimbari, exercitii, alimentatie)

Mult succes in ceea ce ti-ai propus si sa ne tii la curent cu evolutia ta
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat