Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #3952 (permalink)  
Vechi 26 oct 2011, 17:17:19
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul

Eu de mica am fost pretentioasa la mancare. daca mi-ai fi dat in fiecare zi cartofi prajiti aia as fi mancat toata ziua Si mai rau e ca buni imi facea cam des aceste pofte dupa ce a plecat mami. iti dai seama stomacul
asa nu a avut nici ea grija de al ei
Am vb cu ea, de fapt vorbesc aproape zilnic. si eu si mama. Ma doare ca nu pot fi alaturi de ea. Nu se si, anemia i-a iesit iarasi 7 si nah, cand era 6 i-au facut transfuzii. acum sa vedem ce hotarasc doctorii.
Cred ca v-a trebui niste donatori ca nah...a facut destul de multe transfuzii pana acum
E slabita, nu mai prea are chef de povesti, sunt tare ingrijorata pentru ea. Degeaba, oricat de mult vreau sa nu ma gandesc la ce a zis medicul...nu pot i-a dat intre 6 -9 luni , deja au trecut 5. si inevitabil ma gandesc...
Stai asa ca pe ace sa nu se intample ceva si nu e usor
Ba se gaseste dar eu nu am vazut cand am fost in tara mi-am luat ca am zis ca poate fac painici
Am facut pana la urma, au fost chiar buni. bine, eu am papat decat 2 si nu erau mari. Daca aveam cuptor de ala ca strabunica la lemne ieseau wawwww
Peste tot e greu acum sa speram ca vor veni si zile mai bune
Te pup
Andra, draga, nu te gandi la ce a zis doctorul... hai sa fim optimisti. Stiu ca este greu intr-o astfel de situatie sa pastrezi capul sus, dar poate bunica ta va trai mai mult decat a "prezis" doctorul.

Am vazut pozele cu covrigii, unde ai pus reteta?

...speranta moare ultima...

Citat:
Anterior postat de Sabine_28 Vezi mesajul
Slabu, nici n-ai implinit 28 de ani si deja iti faci griji ...la 28 nici nu realizam ca ma apropii de 30, dupa ce am implinit 29 am trecut prin mici depresii, apoi , cam cu jumatate de an inainte de a implini 30, au disparut singure, si apoi am devenit f linistita in privinta varstei, iar in ziua respectiva, am fost chiar fericita, spre deosebire de atunci cand am implinit 23 de ani si am plans, pt ca ma simteam batrana
Deci, totul tine de atitudine ....ma uit la maica-mea ca are 51 de ani , dar este mai tanara sufleteste decat alte fete de varsta mea. Imi si zicea un coleg, ca femeia care imbatraneste in interior, va fi batrana si in exterior...ca pana la urma exteriorul reflecta starea sufleteasca...si asa si este, de asemenea eu consider ca oamenii urati sunt si rai, si nu o data mi-am demonstrat asta.
So...be optimistic

A, si mie mi-a placut The Proposal de altfel cam toate filmele cu Sandra Bullock imi plac.

Sigur mai stii sa dansezi, asta nu se uita, ritmul e in tine


Mi-a trecut Sabi... a trecut weekend-ul, am uitat si de depresiile cu varsta, nu-i timp deloc de asa nimicuri. Acum am altele... vreau sa ma mut in alta tara Am gasit o bursa de 6 luni in Franta, vreau sa aplic pentru ea... Am mai aplicat pentru studii in Franta, cand aveam 21 ani, cand mi-a venit raspunsul cu acceptul m-am razgandit, abia il intalnisem pe prietenul meu si am zis ca nu am nevoie de asa ceva.. acum imi pare rau...

Da, ai dreptate cu atitudinea.. si mama, la fel, e atat de tanara si plina de viata... ma si apuca invidia
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat