View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 22 iul 2009, 16:34:57
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Cum sa ramanem "slabute" si in in vacanta...:D

Citat:
Anterior postat de mad24 Vezi mesajul
Cred ca e clar ca nimeni nu se asteapta sa slabeasca in timpul vacantei, la mare sau la munte.. eu sper macar sa ma mentin acolo unde o sa fiu in dimineata in care plec. la ce solutii/trucuri m am gandit eu(o sa plec impreuna cu ai mei colegi, deci tentatiile o sa existe din plin):

1. in cazul in care ajung printr un fast food gen mc, o sa mi iau o salata(!!!!fara sos) sau cu un sos slab...

2. mi am propus sa am fructe cu mine pe plaja, ca sa nu ma ispiteasca(prea des) faimoasa inghetata sau mai rau, niste gogosi sau mai stiu eu ce.

3. la restaurant o sa comand intotdeauna un preparat facut pe gratar, fara nicio concesie

4. o sa incerc sa inlocuiesc diversele deserturi cu salata de fructe(fara frisca) sau cu o inghetata micutza, micutza

5. in caz de pizza o sa conving vreo prietena sa o impartim; bineinteles ca o sa fiu extrem de generoasa si o sa i las cam 3/4

6. o sa am tot timpul la mine o sticluta cu apa

cam asta mi a trecut prin capsor...

va astept cu sfaturi si sugestii! cat mai multe!

Bun subiect, l-am vazut abia acum

Sa dau si eu niste ponturi.

Cand trec porumbul fiert si gogosii dulci prin fata ta, pe plaja, mai tai o felie din pepene rosu....hmmm si savurezi

Din fast food mananci numai salate fara sosuri si fara pane-uri

incearca sa mananci mai mult peste la gratar cu lamaie, cu salate

la capitolul inghetata ia-ti inghetate suc nu au atatea calorii, dar oricum nu te aventura cu ele, au prea mult au zahar

Apa cat mai multa, eventual apa cu lamaie stoarsa, asta beau eu de vreo cateva zile si imi place tare mult, este tonic si revigorant

iti iei costuim de baie din 2 piese, ca sa stii, daca mananci mult si lucruri interzise se va vedea burta, nu ai cum sa o ascunzi

eu mananc foarte mult pepene cand plec la mare, ma ajuta sa scap si de foamea pe care ti-o creeaza apa sarata dar si ma simt bine ca e dulce si imi satisfac asa poftele
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat