View Single Post
  #4267 (permalink)  
Vechi 02 iul 2012, 15:13:06
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de RaluR Vezi mesajul
Iti multumim foarte mult ca te interesezi de noi, ca iti iei din timpul tau ca sa ne citesti si sa ne ajuti. Cred ca pentru toate, nu doar pentru mine, inseamna mult lucrul asta. Mancam si inainte oua destule, pentru ca am gainile mele fericite si hranite corect, dar acum le mananc muuuuult mai linistita! Si chiar nu ma simt rau.
Simt ca tot la mine te-ai referit cand ai vorbit de excluderea unor alimente, in special a cerealelor. Si as vrea sa precizez pentru toata lumea, in special pentru fetele mai noi: am renuntat o perioada la fainoase (evident ca ma refer la cele permise) pentru ca intrasem intr-o perioada-platou, nu mai slabeam de multa vreme. Si uite ca s-a urnit cantarul, deci solutia mea a fost ok. Iar dupa nunta de sambata voi incepe din nou, incet-incet, sa mananc din nou si cereale si lactate.Si o sa va spun ce s-a intamplat.

Acum ma laud cu inca 500 g in minus, stiti ca eu nu spun decat daca am cateva zile la rand confirmarea cantarului. Insa am recalculat acum greutatea ideala si mi-a iesit 60, nu 62... Acum ce fac modific tickerul? Inseamna ca am cu 2 kg mai mult de slabit decat credeam si asta m-a bulversat un pic... Unora li se pare putin 2 kg, dar ultimele sunt cele mai grele, doar stiti!!
Buna Ralu,

Eu nu discut oamenii, ci ideile. Nu conteaza cine a scris despre cereale, conteaza sa ramanem cu ceva util la sfarsitul acestei discutii.

Te invidiez pentru gainile tale "fericite si hranite corect". Eu primesc oua de tara, dar era mult mai frumos sa am casuta, gradina, pasarile mele.

Nu trebuie sa mananci cereale daca nu iti plac si nu iti fac bine, tot asa cum nu trebuie sa renunti la cereale daca iti plac si te fac sa te simti bine.

Eu de exemplu am probleme cu laptele si chiar daca imi place gustul lui, nu il tolerez bine si il las pe masa, peste noapte, iar a doua zi beau lapte batut care imi face foarte bine.

Cred ca greutatea ideala este aceea pentru care primesti confirmarea de la oglinda

Sa aveti o saptamana frumoasa
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat