View Single Post
  #44 (permalink)  
Vechi 28 feb 2009, 14:22:32
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de monix Vezi mesajul
Draga Slabutza,

Sa-ti fie de bine! Jumatate de pizza e rezonabil, ca doar nu mananci in fiecare zi! Oricum iubitul e foarte important si nu puteai sa refuzi si nici sa pari o ciudata care mananca o salata la pizzerie! Nu-ti bate capul cu postul pt ca tu oricum mananci sanatos si echilibrat, deci nu cred ca ai asa nevoie si de o purificare "trupeasca"...suficient sa incercam sa fim mai bune si mai iertatoare (chiar si cu noi), si daca se poate tot timpul anului si nu doar in post o sa fie si mai bine!
Iti spuneam ca nu cred ca o sa slabesc pt ca evident ca ma cantaresc de cate ori intru in baie si vad!...stiu ca ar trebui doar o data pe saptamana, dar poftesc la cantar!...ei drumul e lung si eu sunt pregatita!

Pe maine!
Buna Monix!
Asa am zis si eu, jumatate de pizza nu e capat de tara. mai ales ca ieri nu prea am mincat, la micul dejun eram la notar, deci o masa a fost pierduta. vad eu ce se intampla peste o saptamana.

Nu cred ca daca te cantaresti zilnic kg nu scad E doar o obsesie penrtu cantar sa fii sigura ca nu te ingrasi, asa eram si eu inainte. dar mi-am facut un fel de imunitate pentru cantarit si o fac o data pe saptamana

in legatura cu postul, stiu ca o sa para ciudat dar poate nu il pot tine pentru ca am un altfel de credinta in Dumnezeu. Eu nu chiar merg la biserica, dar in sufletul meu stiu ca este cineva deasupra noastra
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii