Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #4487 (permalink)  
Vechi 26 ian 2012, 12:32:13
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Niculae Roxana Vezi mesajul


Buna Marina,

Ma bucur ca ai petrecut frumos weekend-ul....nici nu ma asteptam la altceva.
Hmm..ciorbita de gaina de tara...suna tare bine...dar...eu inca n-am voie ca este grasa.

Foarte bine ca-ti postezi meniurile...sa stii ca mie una chiar mi-ai dat multe idei...mai ales la SB....acum stau prost cu banii si n-am mai incercat nici o reteta de-a ta...dar...cand voi lua salariul si imi voi face cumparaturile....cu siguranta le voi incerca pe majoritatea dintre ele...mi-am facut si o lista chiar...sunt pregatita cu ea in geanta....acum numai banii sa intre in cont...ca am si fugit la cumparaturi.
Si eu mananc chiar si toata ziua acelasi fel de mancare...de exemplu mi-am facut acum 1 saptamana pizza fara blat de la SB...si am mancat toata ziua numai pizza...mi-a placut tare mult.

Am vazut listuta de la SB II....am citit tot ce se poate gasi pe forum despre SB....nu asta era problema.....nu stiam de exemplu cat de ok este ca in aceeasi zi sa mananc si un fruct...si cereale.....dar vad ca mi-ai raspuns mai jos si la intrebarea asta.

Asta vroiam sa stiu...deci atata timp cat am carbo sub 80 gr/zi....pot face ce combinatii vreau....m-ai lamurit.

M-am masurat acum dupa o saptamana de SB...pana acum nu am mai facut-o....uitam mereu sa ma masor....repet masuratoarea si dupa saptamana 2 SB...sa vad daca este vreo schimbare....asta daca nu voi fi la cm.

Nu ma mai las eu de sport...promit....sunt constienta ca fara sport nu am mari rezultate....pentru ca el este cel care accelereaza metabolismul.

Pai le-am pus din ziua aia...dar am pus albumul privat...tu nu poti sa-l vezi daca este privat?....

Da....trecem printr-o perioada mai grea....dar...tu m-ai invatat ca nici o problema nu este fara rezolvare....si ca trebuie sa privesc totul cu optimism...cu calm...si exact asta fac...iti urmez sfatul.
Nu pot sa zic ca asta este situatia cea mai grea prin care am trecut in viata asta....am trecut prin multe situatii...mult mai grave de atat...unele dintre ele nu doresc sa l-i se intample nici dusmanilor mei....dar...tocmai pentru ca viata nu a fost asa de blanda cu mine inca de la o varsta frageda...acest lucru m-a intarit...iar toate aceste mici probleme din prezent....nu ma afecteaza cum poate ar afecta pe alte persoane.Imi imaginez ca si tu ca si alte fete de pe forum ati trecut prin perioade mai grele in viata...si imi pare rau sa aud ca ai clacat...la momentul respectiv.....
Si eu regret multe decizii pe care le-am luat in momente dificile ale vietii...dar...din pacate vorba ta...daca aveam mintea de acum...daca as putea da timpul inapoi...dar...nu mai pot face nimic...si raman doar cu regretul de a nu fi facut acel ceva bine.
Clar nu voi lua decizii pripite....nu sunt panicata deloc...cum spuneam si mai sus...privesc totul cu optimism...si probabil ca in curand va veni si rezolvarea problemei.
Am invatat chiar din propriile-mi greseli...si intr-adevar si din greselile altora...de aceea in prezent...zic eu...ca sunt o persoana mult mai increzatoare...si mai optimista.
Nu am nevoie de averi...sa ma imbogatesc....vreau doar sa am parte de aceeasi iubire frumoasa dintre mine si sotul meu....si acest fapt ne-a intarit pe amandoi...si impreuna am reusit sa trecem peste toate greutatile.....am nevoie de liniste sufleteasca...de un trai decent si de sanatate...cam astea sunt nevoile mele la momentul actual.

Si eu te pup Marina si iti multumesc pentru sustinere si sfaturile bune cu care ma rasfeti in fiecare zi.
Iti multumesc pentru ca existi in viata mea....si ca mi-ai oferit o raza de lumina....speranta...si m-ai facut sa fiu optimista in orice conditie.
Cu siguranta va aparea soarele si pe strada mea...am incredere ca asa va fi.
O seara linistita iti doresc!
Buna Roxana

Am vizitat acum albumul tau si le-am vazut, ti-am lasat si cateva comentarii
Mi-au placut toate. Sa mai pui cand reusesti sa faci poze.

Ieri am facut paine din faina de porumb, mi-a placut gustul foarte mult, am luat o bucatica. sa vad cand o mananc, cel mai probabil dimineata cu o cana de ceai.

Cand ajungi in faza II?

Toate o sa treaca, fii sigura, viata este compusa din dungi negre si albe, uneori trebuie sa trecem prin dungi negre, dar cu siguranta ne asteapta dungi albe care o sa se retina pentru mult timp.

Vorba aceea: nu trebuie sa te impotrivesti ploii, trebuie sa inveti sa treci prin ea.

Ai vazut ce frumos ninge afara? Imi place asa de mult... Azi o sa fac cateva poze, am tot asteptat sa se depuna mai multa zapada ca sa fie totul alb

Te pup si capul mereu sus!
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat