Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal "Slabuta"

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #4481 (permalink)  
Vechi 25 ian 2012, 17:29:53
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de DanielaDa Vezi mesajul


Buna Slabuta (te superi daca-ti zic Marina, am observat ca pe aici asa iti spun fetele),

Nu ma prea omor dupa jogging pt. ca mi-e cam frica de caini si Bucurestiul e plin de ei . Am inceput sa merg la orele de aerobic ca sa mai variez ca am observat ca de cate ori ma duc la ele fac febra musculara deci ceva ceva se simte.
Am gasit metru si m-am masurat in weekend. Am completat la profil si valorile acestea (nu sunt eu prea multumita de ele dar in cateva luni ajung acolo unde vreau ).
M-am si cantarit vineri seara. Acum am 62.2kg deci am slabit1.200kg intr-o saptamana .

Iti doresc sa ai o saptamana cat mai frumoasa!
Buna

Nu ma supar.
Ma gandeam ca ai vreun parc prin zona, pe afara nici eu nu ma incumet, acelasi motiv, plin de caini si nu oricum, ci foarte rai, ori frigul, ori foamea, ori... nu stiu care e motivul, dar parca inainte nu erau asa. Cand trec prin zona, tremura si sufletul in mine

Foarte bine ca te-ai masurat, stii de unde dai startul.
Sa ne asteptam la rezultate cat mai bune.

Citat:
Anterior postat de DanielaDa Vezi mesajul
Buna dimineata Slabuta!

Iti doresc sa ai o zi frumoasa. Banuiesc ca-ti place iarna care tocmai a poposit in Bucuresti, tinand cont ca esti nascuta iarna.

Te pup!
Multumesc frumos
Ador iarna si zapada, in sfarsit ninge E asa frumos... am stat azi mult timp la geam si m-am uitat cu fulguieste si se asterne zapada...
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4482 (permalink)  
Vechi 25 ian 2012, 17:34:56
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de roxxialexx Vezi mesajul

Mda, ma gandeam, cred ca il trec pe ala de 86 kcal ca sa fiu sigura. Mercic!
Eu am mai luat lapte de la tara si cel mai des mi-au spus ca e de 5%.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4483 (permalink)  
Vechi 25 ian 2012, 17:37:12
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de ggaby Vezi mesajul
Sunt gaby si eu am incercat mai multe diete dar fara prea multe rezultate insa m-ati convins voi fetelor sa incep dieta montgnac. Doamne ajuta
Buna Gaby si bine ai venit,

Este o alegere buna.
Ai gasit gasca fetelor Montignac?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4484 (permalink)  
Vechi 25 ian 2012, 17:51:33
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de alynutza_x Vezi mesajul
Buna!
Mama in privinta calciului a luat o perioada lunga de timp pastile pentru ca nu putea face injectabil din cauza venelor subtiri (se invinetea foarte urat)

Eu in schimb beau mult lapte (se vede si in meniul meu) iaurt...lactate in general...nu am luat pastile...

Inainte mancam foarte variat...mancam si paste si patiserie dar mai rar...in general la mine in casa se gateste foarte mult (numai eu gatesc pentru toti in functie de ce vor sa manance)

In legatura cu sunca de pui m-am gandit ca e mai ok fiind din piept de pui...salamul chiar e plin de tampenii si grasime pe deasupra... La micul dejun nu prea stiu ce sa mananc ca sa variez cat mai mult...ma plictisesc repede sa mananc mereu acelasi lucru...

Cu marirea numarului de calorii mi-e cam teama...stiu ca-s cam nebuna dar mi-e ca daca mananc mai mult n-o sa mai slabesc...si asa am probleme cu chestia asta...nu stiu de ce...dar slabesc destul de greu desi sunt ok si cu mancarea si cu sportul...


Buna Alynutza,

Sa stii ca a consuma foarte des lactate nu este intotdeauna egal cu a fi in regula cu calciul. Eu mananc suficiente lactate/branzeturi si totusi ultima data la analiza am avut calciul si calciul ionic cam sub limita. Presupunerea mea este ca tine si de alimentatie/anumite alimente (testez acum ceva si in cateva luni voi repeta analiza), recent am aprofundat tema cerealelor si am aflat ca si ele pot fi cauza. Uite iti las link catre articol Cereale – macerare, fermentare, incoltire (I) - Slabute.ro. Eu nu mananc chiar multe cereale, mai fac paine, prajituri cu faina integrala, dar de fiecare data nu am reactionat bine (balonari, disconfort, etc). De cand am schimbat metoda nu mai am probleme cu balonarile, sa vedem cum va fi si cu analiza.

Sa-mi scrii ingredientele de pe eticheta si vedem impreuna

La capitolul calorii eu te-am atentionat. Este decizia ta, dar sa nu 'ne plangem' dupa, bine?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4485 (permalink)  
Vechi 25 ian 2012, 18:49:06
alynutza_x's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 21 apr 2009
Locaţie: Tulcea, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica si Principii Bilic
Date: 170cm, 85.5kg
Mesaje: 253
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul

Ador iarna si zapada, in sfarsit ninge E asa frumos... am stat azi mult timp la geam si m-am uitat cu fulguieste si se asterne zapada...
Si eu am acelasi obicei sa stau sa ma uit pe geam cand ninge si imi place si sa ma plimb cand ninge afara ador
__________________
Orice se poate numai sa vrem
alynutza_x, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2171 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1654 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4486 (permalink)  
Vechi 25 ian 2012, 18:58:34
alynutza_x's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 21 apr 2009
Locaţie: Tulcea, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica si Principii Bilic
Date: 170cm, 85.5kg
Mesaje: 253
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Buna Alynutza,

Sa stii ca a consuma foarte des lactate nu este intotdeauna egal cu a fi in regula cu calciul. Eu mananc suficiente lactate/branzeturi si totusi ultima data la analiza am avut calciul si calciul ionic cam sub limita. Presupunerea mea este ca tine si de alimentatie/anumite alimente (testez acum ceva si in cateva luni voi repeta analiza), recent am aprofundat tema cerealelor si am aflat ca si ele pot fi cauza. Uite iti las link catre articol Cereale – macerare, fermentare, incoltire (I) - Slabute.ro. Eu nu mananc chiar multe cereale, mai fac paine, prajituri cu faina integrala, dar de fiecare data nu am reactionat bine (balonari, disconfort, etc). De cand am schimbat metoda nu mai am probleme cu balonarile, sa vedem cum va fi si cu analiza.

Sa-mi scrii ingredientele de pe eticheta si vedem impreuna

La capitolul calorii eu te-am atentionat. Este decizia ta, dar sa nu 'ne plangem' dupa, bine?
Buna Marina

Ideea cu consumul de lactate cat mai mare mi-a fost insuflat tot de mama mi-am dat si eu seama ca nu sunt de ajuns doar ele in momentul in care mi-am facut analizele si am vazut ca inca am carente de calciu...
Mi-e cam teama sa iau pastile sa nu cumva sa ma ingrase...asa zic toti ca ar ingrasa...ai idee cumva daca e asa?

Am citit articolul acela de cand l-ai postat
Si eu ma balonez dar foarte rar...ce ma baloneaza pe mine este fasolea, mazarea si varza si evit sa le mananc...desi stiu ca varza e ok in dieta...

La ce ingrediente te referi? De la cereale?

Cu caloriile chiar incerc sa mananc mai mult dar am un program super aiurea...si ma trezesc tarziu si nu pot manca asa mult...mai ales ca dupa ora 19 numai mananc nimic...
Si faptul ca slabesc asa de greu pune paie pe foc ca sa spun asa si ma enervez
__________________
Orice se poate numai sa vrem
alynutza_x, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2171 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1654 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4487 (permalink)  
Vechi 26 ian 2012, 12:32:13
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Niculae Roxana Vezi mesajul


Buna Marina,

Ma bucur ca ai petrecut frumos weekend-ul....nici nu ma asteptam la altceva.
Hmm..ciorbita de gaina de tara...suna tare bine...dar...eu inca n-am voie ca este grasa.

Foarte bine ca-ti postezi meniurile...sa stii ca mie una chiar mi-ai dat multe idei...mai ales la SB....acum stau prost cu banii si n-am mai incercat nici o reteta de-a ta...dar...cand voi lua salariul si imi voi face cumparaturile....cu siguranta le voi incerca pe majoritatea dintre ele...mi-am facut si o lista chiar...sunt pregatita cu ea in geanta....acum numai banii sa intre in cont...ca am si fugit la cumparaturi.
Si eu mananc chiar si toata ziua acelasi fel de mancare...de exemplu mi-am facut acum 1 saptamana pizza fara blat de la SB...si am mancat toata ziua numai pizza...mi-a placut tare mult.

Am vazut listuta de la SB II....am citit tot ce se poate gasi pe forum despre SB....nu asta era problema.....nu stiam de exemplu cat de ok este ca in aceeasi zi sa mananc si un fruct...si cereale.....dar vad ca mi-ai raspuns mai jos si la intrebarea asta.

Asta vroiam sa stiu...deci atata timp cat am carbo sub 80 gr/zi....pot face ce combinatii vreau....m-ai lamurit.

M-am masurat acum dupa o saptamana de SB...pana acum nu am mai facut-o....uitam mereu sa ma masor....repet masuratoarea si dupa saptamana 2 SB...sa vad daca este vreo schimbare....asta daca nu voi fi la cm.

Nu ma mai las eu de sport...promit....sunt constienta ca fara sport nu am mari rezultate....pentru ca el este cel care accelereaza metabolismul.

Pai le-am pus din ziua aia...dar am pus albumul privat...tu nu poti sa-l vezi daca este privat?....

Da....trecem printr-o perioada mai grea....dar...tu m-ai invatat ca nici o problema nu este fara rezolvare....si ca trebuie sa privesc totul cu optimism...cu calm...si exact asta fac...iti urmez sfatul.
Nu pot sa zic ca asta este situatia cea mai grea prin care am trecut in viata asta....am trecut prin multe situatii...mult mai grave de atat...unele dintre ele nu doresc sa l-i se intample nici dusmanilor mei....dar...tocmai pentru ca viata nu a fost asa de blanda cu mine inca de la o varsta frageda...acest lucru m-a intarit...iar toate aceste mici probleme din prezent....nu ma afecteaza cum poate ar afecta pe alte persoane.Imi imaginez ca si tu ca si alte fete de pe forum ati trecut prin perioade mai grele in viata...si imi pare rau sa aud ca ai clacat...la momentul respectiv.....
Si eu regret multe decizii pe care le-am luat in momente dificile ale vietii...dar...din pacate vorba ta...daca aveam mintea de acum...daca as putea da timpul inapoi...dar...nu mai pot face nimic...si raman doar cu regretul de a nu fi facut acel ceva bine.
Clar nu voi lua decizii pripite....nu sunt panicata deloc...cum spuneam si mai sus...privesc totul cu optimism...si probabil ca in curand va veni si rezolvarea problemei.
Am invatat chiar din propriile-mi greseli...si intr-adevar si din greselile altora...de aceea in prezent...zic eu...ca sunt o persoana mult mai increzatoare...si mai optimista.
Nu am nevoie de averi...sa ma imbogatesc....vreau doar sa am parte de aceeasi iubire frumoasa dintre mine si sotul meu....si acest fapt ne-a intarit pe amandoi...si impreuna am reusit sa trecem peste toate greutatile.....am nevoie de liniste sufleteasca...de un trai decent si de sanatate...cam astea sunt nevoile mele la momentul actual.

Si eu te pup Marina si iti multumesc pentru sustinere si sfaturile bune cu care ma rasfeti in fiecare zi.
Iti multumesc pentru ca existi in viata mea....si ca mi-ai oferit o raza de lumina....speranta...si m-ai facut sa fiu optimista in orice conditie.
Cu siguranta va aparea soarele si pe strada mea...am incredere ca asa va fi.
O seara linistita iti doresc!
Buna Roxana

Am vizitat acum albumul tau si le-am vazut, ti-am lasat si cateva comentarii
Mi-au placut toate. Sa mai pui cand reusesti sa faci poze.

Ieri am facut paine din faina de porumb, mi-a placut gustul foarte mult, am luat o bucatica. sa vad cand o mananc, cel mai probabil dimineata cu o cana de ceai.

Cand ajungi in faza II?

Toate o sa treaca, fii sigura, viata este compusa din dungi negre si albe, uneori trebuie sa trecem prin dungi negre, dar cu siguranta ne asteapta dungi albe care o sa se retina pentru mult timp.

Vorba aceea: nu trebuie sa te impotrivesti ploii, trebuie sa inveti sa treci prin ea.

Ai vazut ce frumos ninge afara? Imi place asa de mult... Azi o sa fac cateva poze, am tot asteptat sa se depuna mai multa zapada ca sa fie totul alb

Te pup si capul mereu sus!
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4488 (permalink)  
Vechi 26 ian 2012, 12:39:23
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de alynutza_x Vezi mesajul
Si eu am acelasi obicei sa stau sa ma uit pe geam cand ninge si imi place si sa ma plimb cand ninge afara ador
Cand ninge linistit, nu viscolit atunci imi place si mie. Am balconul plin cu zapada, am deschis azi usa si e toata ninsa pe exterior
Ma duc sa fac cateva poze.

Citat:
Anterior postat de alynutza_x Vezi mesajul
Buna Marina

Ideea cu consumul de lactate cat mai mare mi-a fost insuflat tot de mama mi-am dat si eu seama ca nu sunt de ajuns doar ele in momentul in care mi-am facut analizele si am vazut ca inca am carente de calciu...
Mi-e cam teama sa iau pastile sa nu cumva sa ma ingrase...asa zic toti ca ar ingrasa...ai idee cumva daca e asa?

Am citit articolul acela de cand l-ai postat
Si eu ma balonez dar foarte rar...ce ma baloneaza pe mine este fasolea, mazarea si varza si evit sa le mananc...desi stiu ca varza e ok in dieta...

La ce ingrediente te referi? De la cereale?

Cu caloriile chiar incerc sa mananc mai mult dar am un program super aiurea...si ma trezesc tarziu si nu pot manca asa mult...mai ales ca dupa ora 19 numai mananc nimic...
Si faptul ca slabesc asa de greu pune paie pe foc ca sa spun asa si ma enervez
Te referi la suplimente de calciu sau care pastile?
Eu am luat si supliment de calciu+D3 dar a ramas la fel analiza. Nu se fixeaza/asimileaza si basta.

Fasolea, mazarea si pe mine... dar iarasi, ultimele dati am mancat fasole incoltita si a fost ok.

Ingredientele de la sunca

Pai asta este paradoxul, ai senzatia ca daca mananci mai putin, slabesti mai repede, dimpotriva, unele organisme reactioneaza in sens invers. Corpul nostru mereu se adapteaza, daca ii dai mai putin, scade arderile si stocheaza putinul care i-l dai, el trebuie sa faca orice ca sa supravietuiasca... corpul tau are mai multa grija de el decat tine. Este valabil in orice caz... si cand vrei sa te sinucizi (e un exemplu extrem), nu te lasa si cand te frige ceva la deget, ti-l retrage repede....
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4489 (permalink)  
Vechi 26 ian 2012, 13:26:43
DanielaDa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 881
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"


Multumesc frumos
Ador iarna si zapada, in sfarsit ninge E asa frumos... am stat azi mult timp la geam si m-am uitat cu fulguieste si se asterne zapada...
[/QUOTE]

Buna Marina,

Da intr-adevar e foarte frumoasa privita de la geam . Dar are si partile ei mai putin frumoase. Azi cand am deschis usa (ca stau la casa) mi-a intrat zapada in casa si nu mai puteam inchide usa (atat de multa se stransese in timpul noptii), a trebuit sa deszapezesc apoi ca sa pot deschide poarta iar seara cand ajung acasa sau dimineata cand plec am iala de la poarta inghetata. Cand sunt in curte mai e cum mai e torn niste apa fierbinte si se dezgheata dar cand sunt afara, de unde apa? Si sa ma vezi atunci incercand sa dezghet cu focul de la bricheta
In rest e chiar frumoasa iarna
Azi vroiam sa fac ingerasi in zapada dar mi-a fost un pic cam frica pt ca nu parea chiar atat de mare stratul de zapada si-mi era sa nu ma lovesc

O zi frumoasa!
DanielaDa, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
DanielaDa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4490 (permalink)  
Vechi 27 ian 2012, 08:41:35
Niculae Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Buna Roxana

Am vizitat acum albumul tau si le-am vazut, ti-am lasat si cateva comentarii
Mi-au placut toate. Sa mai pui cand reusesti sa faci poze.

Ieri am facut paine din faina de porumb, mi-a placut gustul foarte mult, am luat o bucatica. sa vad cand o mananc, cel mai probabil dimineata cu o cana de ceai.

Cand ajungi in faza II?

Toate o sa treaca, fii sigura, viata este compusa din dungi negre si albe, uneori trebuie sa trecem prin dungi negre, dar cu siguranta ne asteapta dungi albe care o sa se retina pentru mult timp.

Vorba aceea: nu trebuie sa te impotrivesti ploii, trebuie sa inveti sa treci prin ea.

Ai vazut ce frumos ninge afara? Imi place asa de mult... Azi o sa fac cateva poze, am tot asteptat sa se depuna mai multa zapada ca sa fie totul alb

Te pup si capul mereu sus!
Buna Marina

Am vazut ca mi-ai postat comentarii la poze...dar inca n-am avut timp sa-ti raspund la ele...ca sunt la munca...de acasa nu mai am cum sa raspund...m-i s-a stricat calculatorul si l-am dus la reparat...asa ca incerc pe cat posibil sa va raspund de la munca...atunci cand sunt aici.
Ma bucur ca ti-au placut tablourile lui mami...a avut mult mai multe dar le-a dat pe la rude etc.
Pai trebuie sa-mi repar si telefonul ca sa-ti pot face si alte poze...si astept sa ma sune de la service....

Oau....super...o sa incerc si eu sa fac in faza 3 cred...sa vad.

Pai de luni incep faza II...normal ar trebui de vineri...dar mai stau 3 zile in faza 1.

Cu siguranta vor trece toate....e o perioada mai proasta..in care toate m-i se strica prin casa.....n-am avut nici curent din cauza viscolului zilele astea...apoi cand s-a rezolvat...am avut tensiunea slaba...si n-am avut caldura...si apa calda...dar...dupa ce va trece vremea asta isi va reveni si curentul.....

Eu nu pot sa ma bucur de zapada...din cauza asta...am mari probleme la munca...cu intarzieri...acasa cu lumina...etc...cu frigul...sincer...eu abia astept primavara.

Te pup si eu!
O zi frumoasa!
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
cantar, cura, cure de slabit, dieta, frumusete, jurnal, sanatos, slabire, slabit, slabit sanatos, slabuta, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal "Crok" Crok Jurnale barbati 153 07 apr 2010 09:05:31
Bun venit la Cafeneaua "Slabute"! Slabuta Discutii pe diverse teme 1980 23 sep 2009 11:37:57
Jurnalul unui nou inceput - "Shorty" Shorty Arhiva jurnale slabit 459 15 iul 2009 11:03:22
Dieta "Slabire Rapida" IV sau Regimul Marychny Slabuta Dieta Rapida 0 11 mar 2009 14:22:58
Dieta "Sacred Heart" brotacel Dieta Rapida 0 04 feb 2009 19:20:44

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole