View Single Post
  #47 (permalink)  
Vechi 11 feb 2010, 10:38:11
anqutz's Avatar
anqutz anqutz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Cum v-ati cunoscut prietenii,logodnicii,sotii?

Ft frumoase povestile voastre. Andra, ce v-ati complicat voi pe acolo, intrigi de liceu.

Eu sunt cu el de 6 luni (maine facem), dar hai sa va zic si eu semicomica mea poveste.

Noi ne-am cunoscut, de fapt, anul trecut, la mare. El e coleg de grupa cu prietenul prietenei mele cele mai bune. Si ea are casa la mare si eu am casa la mare. Si intr-o seara m-am dus cu fostul pe la casa ei, ca are curte si aveam unde sa stam si voiam s-o mai vad si eu pe ea. Pe vremea aia eu eram cu fostul de 3 ani de zile si el era proaspat despartit, ii fransese inima prima lui dragoste, asa ca nu ne-am acordat importanta. Eu l-am tinut minte pe el drept baiatul care spala cutiile de bere cu sapun la gura ca sa nu facem leptospiroza (toate cutiile de bere aveau gust de sapun) si el mi-a zis ca i-am parut draguta, dar ex-ul meu, "gardianul" cum i-a zis, se uita urat la toti care incercau sa se uite in directia mea, nu neaparat la mine.

Anul acesta, dupa ce m-am despartit de fostul definitiv si irevocabil mi-am petrecut ft mult timp cu prietena mea. Si ea cum voia sa ma inveseleasca a zis sa iesim in parc cu rolele. Eu am o experienta neplacuta pe role, cand eram mai mica am cazut si mi-am fisurat dintii din fata (am zis sa nu ma julesc in palme ) asa ca tot evitam. Si in Poli, dupa jumatate de ora de asteptare a prietenei mele apare si ea cu el. Si mi-a cam placut de el. Arata bine pe role si mergea si tare bine. Eu eram complet dezcentrata pe role.

A urmat o luna lunga de tachinari, in care eu nu stiam daca ar vrea ceva, nici el nu stia daca eu as vrea ceva. Ba ne gadilam, ba ne zambeam, ba ne ignoram, ba mi-a luat o floricica, ba ne mai ignoram putin. Si am plecat la mare si am dormit amandoi in acelasi cort, singurei, si acolo ne-am sarutat.
Răspuns cu citat