Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Cum v-ati cunoscut prietenii,logodnicii,sotii?

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #41 (permalink)  
Vechi 10 feb 2010, 21:50:39
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Cum v-ati cunoscut prietenii,logodnicii,sotii?

Ce frumoase toate povestile voastre, fetelor!!
Dar ma simt cam demodata, ca aici 80% din voi ati cunoscut perecheacu internetu, la mine e istorie lunga...
Daca ma gandesc bine si cu care trebuia sa ma casatoresc m- a parasit cu o luna inainte de casatorie pt ca...mama lui nu ma voia, asta dupa o relatie de 2 ani. Am cazut intr-o depresie adanca, cea mai grea pereioada din viata mea, pe care nu o doresc nimanui.Datorita acestui lucru si faptului ca dupa doar 2 luni el se casatorea cu o fata aleasa de mama lui, cu avere, nu ca mine , am hotarat asa, foarte lucid, ca "cui pe cui se scoate", si am inceput o relatie cu un barbat insurat.
Acum consider asta o mare greseala, si pentru ca era asa "not me", impotriva a tot ce eram si ce credeam, dar mai cred si ca fara acest pas nu gaseam adevartul suflet-pereche..
Oricum, aceasta relatie clandestina a durat 2 ani, chiar credeam ca ne iubim, si nu stiu, poate chiar era asa..dar o relatie cladita pe minciuni nu poate dura niciodata.
Cert e ca am lasat Romania pentru a urma acest om, in Italia.Credeam ca va divorta si asa voi incepe o viata noua, dar de felul meu sunt foarte mandra, chiar ma mir ca am rezistat atat sa fiu A 5 roata la caruta", cert e ca el amana mereu momentul , si eu ii dadeam alt termen, pt ca la mijloc era si un copil..al lor.
Intre timp imi gasisem loc ca ingrijitoare la o batranica grav bolnava de Alzehaimer, eram libera doar duminica , in rest unica persoana inafara de batranica era fiul ei, un domn distins, doctor psiholog, pe care il vedeam doar 10 min pe zi, cand venea sa-i administreze picaturile mamei sale si sa-mi aduca cumparaturile..
Era separat, cu 2 fete studente, si era foarte singur, la fel ca si mine.
Intr-o primavara, dupa al n raspuns evaziv al prietenului meu l-am anuntat ca voi pune capat acestei relatii, clasicul "ori ea ori eu".
Cand a mai cerut timp totul mi-a fost clar, daca ma iubea nu ar fi ezitat.AM pus punct, fapt care m-a costat din nou lacrimi si suferinte, dar simteam ca am facut ceea ce trebuia
Poate singuratatea ne-a apropiat, sau faptul ca intai am fost amici, ne-am confidat unul celuilalt, ne-am vindecat reciproc ranile sufletesti, dar acum simt ca el e tot universul meu, simplu si frumos, suntem impreuna de 3 ani, o sa ne casatorim curand, deci...HAPPY END.
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #42 (permalink)  
Vechi 10 feb 2010, 21:55:35
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Cum v-ati cunoscut prietenii,logodnicii,sotii?

Foarte interesanta povestea ta
Si ma bucur tare mult ca ti-ai gasit sufletul-pereche cu care te intelegi bine.

Ce-a fost a fost, trebuie sa lasam trecutul unde ii este locul, cred ca fiecare dintre noi a avut dezamagiri in dragoste

Important este sa gasim omul cu care ne intelegem si putem trai pana la sfarsitul vietii
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #43 (permalink)  
Vechi 10 feb 2010, 21:59:37
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: Cum v-ati cunoscut prietenii,logodnicii,sotii?

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Ce frumoase toate povestile voastre, fetelor!!
Dar ma simt cam demodata, ca aici 80% din voi ati cunoscut perecheacu internetu, la mine e istorie lunga...
Daca ma gandesc bine si cu care trebuia sa ma casatoresc m- a parasit cu o luna inainte de casatorie pt ca...mama lui nu ma voia, asta dupa o relatie de 2 ani. Am cazut intr-o depresie adanca, cea mai grea pereioada din viata mea, pe care nu o doresc nimanui.Datorita acestui lucru si faptului ca dupa doar 2 luni el se casatorea cu o fata aleasa de mama lui, cu avere, nu ca mine , am hotarat asa, foarte lucid, ca "cui pe cui se scoate", si am inceput o relatie cu un barbat insurat.
Acum consider asta o mare greseala, si pentru ca era asa "not me", impotriva a tot ce eram si ce credeam, dar mai cred si ca fara acest pas nu gaseam adevartul suflet-pereche..
Oricum, aceasta relatie clandestina a durat 2 ani, chiar credeam ca ne iubim, si nu stiu, poate chiar era asa..dar o relatie cladita pe minciuni nu poate dura niciodata.
Cert e ca am lasat Romania pentru a urma acest om, in Italia.Credeam ca va divorta si asa voi incepe o viata noua, dar de felul meu sunt foarte mandra, chiar ma mir ca am rezistat atat sa fiu A 5 roata la caruta", cert e ca el amana mereu momentul , si eu ii dadeam alt termen, pt ca la mijloc era si un copil..al lor.
Intre timp imi gasisem loc ca ingrijitoare la o batranica grav bolnava de Alzehaimer, eram libera doar duminica , in rest unica persoana inafara de batranica era fiul ei, un domn distins, doctor psiholog, pe care il vedeam doar 10 min pe zi, cand venea sa-i administreze picaturile mamei sale si sa-mi aduca cumparaturile..
Era separat, cu 2 fete studente, si era foarte singur, la fel ca si mine.
Intr-o primavara, dupa al n raspuns evaziv al prietenului meu l-am anuntat ca voi pune capat acestei relatii, clasicul "ori ea ori eu".
Cand a mai cerut timp totul mi-a fost clar, daca ma iubea nu ar fi ezitat.AM pus punct, fapt care m-a costat din nou lacrimi si suferinte, dar simteam ca am facut ceea ce trebuia
Poate singuratatea ne-a apropiat, sau faptul ca intai am fost amici, ne-am confidat unul celuilalt, ne-am vindecat reciproc ranile sufletesti, dar acum simt ca el e tot universul meu, simplu si frumos, suntem impreuna de 3 ani, o sa ne casatorim curand, deci...HAPPY END.
Despre fiul batranei vorbesti? N-am inteles cu cine e happy end-ul.
__________________
Răspuns cu citat
  #44 (permalink)  
Vechi 10 feb 2010, 22:04:23
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Cum v-ati cunoscut prietenii,logodnicii,sotii?

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul
Despre fiul batranei vorbesti? N-am inteles cu cine e happy end-ul.
Ihiii, am recitit ce am scris, mama, ce confuzie, dar am scris totul intr-un suflet
Da, fiul batranei, Donato,cel care mi-a redat surasul si pofta de viata..
Pana la urma am avut grija de soacra mea pana la fine
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #45 (permalink)  
Vechi 10 feb 2010, 22:06:41
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: Cum v-ati cunoscut prietenii,logodnicii,sotii?

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Ihiii, am recitit ce am scris, mama, ce confuzie, dar am scris totul intr-un suflet
Da, fiul batranei, Donato,cel care mi-a redat surasul si pofta de viata..
Pana la urma am avut grija de soacra mea pana la fine
Am inteles. Felicitari pentru happy end-ul vostru, nu te intrista si nu te gandi la alte aspecte, ca viata este scurta si trebuie sa zambesti nu irosi timpul cu tristete
__________________
Răspuns cu citat
  #46 (permalink)  
Vechi 10 feb 2010, 23:22:18
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Smile Re: Cum v-ati cunoscut prietenii,logodnicii,sotii?

hai ca am sa va povestesc si eu cum m-am cunoscut cu iubi al meu.
eu zik sa va luati o cafelutza daca vreti sa cititi ca e cam lunga povestea
acum 3ani si aproape 3 luni(16 noiembrie 2006) m-am trezit de dimineata cu ideea de a merge la scoala. m-am intalnit ca in fiecare zi cu o prietena de a mea la gara langa scoala la mine(ea era la alta scoala la cateva minute de a mea). si ce imi spune ea. tu andra, pe mine azi trebuie sa ma asculte, nu vrei sa imi ti de urat ca nu am chef sa merg la sc. avand in vedere ca aici nu poti chiuli numai o ora de la scoala(adika daca nu mergi la prima ora, nu mai intrii in sc.,trebuie sa chiulesti toata ziua. nu se pun absente pe ore ci pe zile)., mi-am zis ca si asa am si eu lucrare asa ca nu am chef de scoala
si uite asa mi-am petrecut ziua cu ea. cand s-a facut ora 2 (ora la care eu trebuia sa ies de la sc), stateam pe banca si asteptam autobuzul cu prietena mea ca sa merg acasa. intre timp pe ea tot a sunat-o un tip care ii zicea sa se intalneasca. eu nu am bagat de seama, nici nu am intrebat nimik. pana la urma mi-a trecut si autobuzul (parka cineva mi-a spus sa nu ma urk in el)si ea a zis sa stau cu ea ca tre sa vina un baiat sa o vada. si sa nu ramana singura
pana la urma au venit 2 baieti. pe unul dintre ei aveam impresia ca il cunosc. pai cred ca l-am visat noaptea si acum iubi ma tachineaza cu asta- ca maram m-am bagat in seama
in fine... prietena mea a stat de povesti cu el... si pana la urma a zis ca trebe sa plece. locuia chiar in fata statiei de autobuz. eu am ramas cu cei doi baieti pe care atunci i-am si cunoscut. unul dintre ei(nu iubi, celalalt) mi-a cerut nr de tel si i l-am dat. celalalt(iubi) cand i-am dat nr meu la baiatul acela si-a scos tel si a notat si el nr. eu nu am vazut chestia asta, binenteles. dar mi-a spus el dupa aia.
in fine, am plecat acasa si dupa cateva ore m-a sunat baiatul care mi-a cerut nr si m-a intrebat daca vreau sa fie ceva intre noi
eu i-am zis ca daca vrea ramanem amici.
dupa cateva ore am primit un msg de la celalalt baiat. si ce imi scrie: ca daca vreau ceva de la el, daca nu sa ramanem amici. dar ca el crede ca nu as vrea asta. eu nu i-am spus nimik decat ca ce il face sa zika asta.
a2a zi m-a asteptat la scoala cu un prieten.eu eram cu prietena mea cea mai buna , nicte colegi si fata ptr care venise el in urma cu o zi .prima data am vazut ca a vb cu prietena mea cu care venise in urma cu o zi sa se intalneasca. eram curioasa ce i-a spus dar nu am apukat sa o intreb.ca a plecat.a 2a zi mi-a spus ca iubi i-a zis ca el venise ptr ea dar sa o lase balta ca el are alte "planuri". saraca fata ei s-au cunoscut la o petrecere si de acolo avea nr ei(nush de la cine)
m-a luat deoparte si se pierdea in cuvinte.. eu ma uitam fix la el si el se tot agita. pana la urma nu am reusit sa vb prea mult ca a venit autobuzul lui si cum stateam fata in fata s-a apropriat de mine si mi-a dat un. asa rapid. bine ca prima data s-a aplecat asa spre mine. m-a pus la incercare
eu am ramas.... nu stiam ce sa zik. si a fugit la autobuz. prietena mea cea mai buna a ramas si ea
m-a apukat rasul. totul a venit de la sine.... nu m-a mai intrebat nimik ... am ramas impreuna
toata povetea asta s-a intamplat joi si vineri iar sambata noaptea ne-am vazut la disco. iar duminika am iesit in roma cu niste prieteni. eu eram cu prietena ea cea mai buna care ma tot batea la cap si pe mine si pe el daca suntem impreuna. noi nu ii rasp nimik. si ea ii tot spunea lui ca sa ma ia de mana si de alea. dar eram aman2
stiu ca v-am cam plictisit , e cam lunga povestea
Răspuns cu citat
  #47 (permalink)  
Vechi 11 feb 2010, 10:38:11
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Cum v-ati cunoscut prietenii,logodnicii,sotii?

Ft frumoase povestile voastre. Andra, ce v-ati complicat voi pe acolo, intrigi de liceu.

Eu sunt cu el de 6 luni (maine facem), dar hai sa va zic si eu semicomica mea poveste.

Noi ne-am cunoscut, de fapt, anul trecut, la mare. El e coleg de grupa cu prietenul prietenei mele cele mai bune. Si ea are casa la mare si eu am casa la mare. Si intr-o seara m-am dus cu fostul pe la casa ei, ca are curte si aveam unde sa stam si voiam s-o mai vad si eu pe ea. Pe vremea aia eu eram cu fostul de 3 ani de zile si el era proaspat despartit, ii fransese inima prima lui dragoste, asa ca nu ne-am acordat importanta. Eu l-am tinut minte pe el drept baiatul care spala cutiile de bere cu sapun la gura ca sa nu facem leptospiroza (toate cutiile de bere aveau gust de sapun) si el mi-a zis ca i-am parut draguta, dar ex-ul meu, "gardianul" cum i-a zis, se uita urat la toti care incercau sa se uite in directia mea, nu neaparat la mine.

Anul acesta, dupa ce m-am despartit de fostul definitiv si irevocabil mi-am petrecut ft mult timp cu prietena mea. Si ea cum voia sa ma inveseleasca a zis sa iesim in parc cu rolele. Eu am o experienta neplacuta pe role, cand eram mai mica am cazut si mi-am fisurat dintii din fata (am zis sa nu ma julesc in palme ) asa ca tot evitam. Si in Poli, dupa jumatate de ora de asteptare a prietenei mele apare si ea cu el. Si mi-a cam placut de el. Arata bine pe role si mergea si tare bine. Eu eram complet dezcentrata pe role.

A urmat o luna lunga de tachinari, in care eu nu stiam daca ar vrea ceva, nici el nu stia daca eu as vrea ceva. Ba ne gadilam, ba ne zambeam, ba ne ignoram, ba mi-a luat o floricica, ba ne mai ignoram putin. Si am plecat la mare si am dormit amandoi in acelasi cort, singurei, si acolo ne-am sarutat.
Răspuns cu citat
  #48 (permalink)  
Vechi 11 feb 2010, 11:02:02
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: Cum v-ati cunoscut prietenii,logodnicii,sotii?

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Oricat m-as stradui scurta nu o sa iasa povestea,ca nu is in stare sa scurtez cand e vorba de cuvinte.
Acum doi ani,la sfarsitul lui mai eram au-pair si aveam o prietena italianca,tot au-pair.Nici una nu avea net,si mergeam la intenet cafe.Ea nu stia sa dea sigh out din yahoo.Capat eu net acasa,ea pleaca in italia.In 2 zile o vad online pe yahoo,ii scriu,imi raspunde ca nu e nici o Julia,e la intenet cafe si s-a uitat ea sighed in.Bun,vb cu individul,bla bla bla,sa imi trimita poze.Nu mergea.Imi trimite link la profilul de netlog.Ma uit,nimic interesat.IN 2 zile primesc invitatie la netlog,de la el.Era a suta invitatie,nu ma interesa,dar cum de data asta ma plictiseam,mi-am facut profil si am incarcat vreo 3 poze.Selectasem la tara romania.Imi scrie unu nush ce comentariu la poza,ma uit la profilul lui,o poza de toata groaza.(adica asta e altul,nu e ala de la care primisem invitatia in netlog,dar de nu era ala,sa ma intereseze sa ii vad moaca,nu imi faceam profil)Chel,cu cioc si contur,la bustul gol,mare cat usa in spate,plin de par,transpirat si lucios si incruntat.Mai ,ce fata de pedofil avea.Mai tarziu aveam sa aflu ca poza era facuta dupa ce fugise sa cumpere lapte,cu 5 minute inainte sa se inchida magazinul,si cu o camera nenorocita pe care o folosea si ca webcam,intr-o camera fara bec,doar cu o lampa chioara.Cat aveam sa injur eu mai tarziu si lampa si camera.
Bun,dubios mititelul,vb in chat,imi spune de unde e,ca isi face doctoratul si massterul aici.Bla bla bla,asta e dastept de ala cu fite.Si mai are si fata dubioasa.Sa ma scuteasca.A doua zi vb iar,a treia zi ii dau adresa de messenger.Atata timp cat puteam uita cum arata,era cea mai interesanta persoana din lume.
Dupa exact o saptamana de vb in yahoo decidem sa ne cunoastem,ca ardea,si rau de tot.Am zis asta ori e mincinos,ori e femeie,ori e violator.Spunea ce vroiam eu sa aud inainte ca macar sa apuc sa tastez 3 vorbe.Vb la telefon,eu cu aceentul meu de moldoveanca,mataita si vb repede ca eram emotionata,el cu o voce groasa si accent de ardelean.Problema e ca nu prea intelegea ce vorbesc.A trebuit intre timp sa scap de accent si de regionalisme,ca sa ne intelegem si noi ca oamenii.
Dragoste nebuna,am zis ori ne vedem,ori o lasam balta.Sa stim una si buna,se alege ceva sau nu.Eu aveam concediu 2 saptamani,trebuia sa plec in romania.Plec in romania,stau doar o saptamana si cand ma introc,merg direct la el(ne desparteau 600 de km)Pactul fusese,vin,ne vedem,si ma decid de raman sau plec inapoi.
Intre timp,normal ne vedem in webcam,ne trimitem poze.Tipul din poze era un frumusel,tipul din webcam-ul de 2 lei intr-o camera fara lumina,si cu camera pusa pe tastatura,era naspa rau de tot.Ma gandeam,asta ma pacaleste,cine stie cu cine imi trimite el poze.
Ajung in Essen,bineinteles ca intarzie din prima jumatate de ora,asa ca sa ma obisnuiesc,sa stiu ca toata viata lui e o intarziere continua.Statea si eu copilul strazi cu fundul pe o bordura si ma uitam la toti indivizii ce treceau pe strada,si nu as fi fost in stare sa il recunosc,asa de emotionata si de in ceata eram.Si apare unul la capatul strazii,ma uit la el,si imi zic,offf,nici asta nu e ca e prea fain sa fie el.Si individul incepe sa zambeasca si i se vad dintii de castor,si il recunosc.OO,al meu e,mai,dar e fain,iihhihi.
Si asa a fost prima inalnire,5 zile impreuna,dragoste mare.Ne mai vedem de 2 ori,tot cate 4 zile.Intre a 3-a si a 4-a intalnire era diferenta de o luna.Iadul pe pamant,eu aveam de munca,nu puteam pleca,el nu putea venii.Luna aia a fost decisiva,ca m-a cerut de nevasta,la telefon.A 4-a intalnire a fost in autocarul spre romania,sa ne cunoastem parintii.
A 5-a a fost cand a venit sa ma ia cu catel si purcel de unde locuiam si sa ma aduca in orasul asta pe care intre timp il urasc.Deci ne-am cunoscut pe 6 iunie,ne-am mutat impreuna pe 15 septembrie,ne-am casatorit pe 10 decembrie.Si gataaaaaaaaa
Si e bine,anaibii de bine,si as mai vrea sa traiesc macar de 45 de ori in viata asta tot ce am trait in vara lui 2007.
Wow Mishuta, ce poveste nebuna asa e dragostea adevarata, cand te izbeste, o recunosti si profiti de ea pe loc. In mai putin de jumatate de an, ti-ai schimbat viata de tot si pentru totdeauna Bravo voua, fericire multa sa aveti
__________________
Răspuns cu citat
  #49 (permalink)  
Vechi 05 mar 2010, 23:33:18
Suzume's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 13 feb 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 34
Dieta: South Beach Faza 1
Date: 160cm, 73kg
Mesaje: 1.509
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cum v-ati cunoscut prietenii,logodnicii,sotii?

Sa resuscitez si eu topicul cu povestea mea

Eu cu B (asa ii zic eu lui, il cheama Bogdan) ne-am cunoscut tot pe net. Eram eu innebunita cu hub-urile de DC++ si stateam pe chat-urile alea toata ziua. El era mare admin si facea misto de pustoaice ca mine, asta prin 2004. Eram in primul an de liceu si dupa ce renovasera ai mei apartamentul mi-au bagat si internet.
Palavrageam cu el rar, nu discutii cine stie ce, facea conferinte cu altii din lista lui in care ma baga si pe mine si jucam fazan .

Dupa ce-mi schimb id-ul de messenger (pentru ca imi pusesem o parola mega-kilometrica in germana si o uitasem) n-am mai tinut legatura cu el pana in 2008. Imi lasase el comentariu pe hi5 si i-am trimis mesaj gen "remember me?" iar el mi-a cerut id-ul in reply.

Aveam niste discutii mega-lungi, imi zicea ca sunt draguta, etc etc dar eu eram mai retrasa ca stiu ce smecher era el, plus ca nu-i stiam varsta reala si aveam impresia ca are 25-26 de ani. Eu de mult aveam planificat sa dau admitere la farmacie in Constanta pentru ca Bucurestiul nu-mi place deloc si plus ca era o chestie standard pentru toti pe care ii cunosteam, terminau liceul se duceau la Bucuresti, nu Iasi, nu Craiova, nu Cluj, Bucuresti. Vroiam sa ies din tipar.

Dupa ce dadusem admiterea planificasem cu el sa iesim la un suc dar o dadusem rau in bara la examen ca imi schimbase metodologia la grile si aveam emotii ca nu intru. Plus ca nu mai aplicasem la nicio alta facultate pentru ca stiam sigur ca intru aici. Asa ca am anulat intalnirea cu el, o luna cand ma intorceam in august la ziua finei mele.

Si in cele din urma ne-am intalnit . Eu tremuram, el la fel dar ca sa nu para mai putin "macho" se lua de mine ca de ce tremur. Ne balbaiam amandoi. A fost cea mai exceptionala zi din viata mea. Ne-am plimbat prin tot judetul in ziua aia, Cheile Dobrogei, statiuni, peste tot.

A doua zi m-a dus in port si am stat pe malul marii pana s-a inserat, uuuu . Si in cele din urma am aflat ca este doar cu un an si jumatate mai mare ca mine, nu cu 6-7 cat credeam eu.
__________________
Jurnalul meu: Jurnalul Roz al lui Suzume
Citat:
Anterior postat de Art Williams
"I'm not telling you it is going to be easy. I'm telling you it's going to be worth it."
Suzume, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 636 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #50 (permalink)  
Vechi 05 mar 2010, 23:35:54
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Cum v-ati cunoscut prietenii,logodnicii,sotii?

frumoasa poveste suzi sa fiti fericiti
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
casatorie, intalnire, iubire, logodnic, prieten, relatie, relatii, sot


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole