Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #4724 (permalink)  
Vechi 11 mar 2012, 22:29:22
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Niculae Roxana Vezi mesajul


Buna Marina

Asa este...toate suntem speciale si meritam tot ce este mai bun pe lume...

Daa....si eu....in prezent...am in frigider...imi aduce direct de la taran...si este super buna...

Super....ma bucur ca ai petrecut frumos...
Eu i-am facut mamei o surpriza....m-am facut ca nu merg la ea....si s-a trezit cu mine la usa...cu flori si alimente ...
Am luat de acasa mancare sanatoasa....si i-am gatit ceva delicios si sanatos.......din retetele tale.....
A fost extrem de incantata si rasfatata....
Seara am fost pe la un prieten...i-am dus si mamei lui o floare...si am mai stat la povesti...a fost o zi frumoasa per total...

Marti incep munca....gata....a trecut atat de repede....nici nu l-am simtit...dar m-am odihnit...

Am fost la medicul de familie...si mi-am luat trimiteri pentru orl...ginecologie...si analize generale...saptamana viitoare le fac pe toate....sa vedem ce am....

O zi frumoasa scumpa!
Pup cu drag!
Buna seara Roxanel,

Am citit ca esti plecata la tara O sa vii acasa cu papica eco? Ce m-a pocnit in ultimul timp ideea sa am o casuta la tara.

Si tu faci faze de genu'? Eu mereu le spun ca nu am cum sa vin si pare oarecum credibil, totusi ne despart peste 500 km... si cand-colo se trezesc cu mine la usa.. in ultimii ani, nu mai merge faza.

Ce i-ai gatit sanatos? sunt foarte curioasa

Ce aiurea, gata concediul. Tare bine e sa te odihnesti, nu?

Uite ce fata bravo esti. Sa ma tii la curent cu analizele, sper sa iti iasa toate bune

Te pup si o saptamana usoara iti doresc.

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul

Nu, imi e rau numai cand vad mucegai inauntru. Cum sa mananc mucegai, da-o in colo de treaba
Poate sa fie bun, dar serios ca eu nu vreau sa incerc. Aud multa lume atat d e incantata. eu prefer sa stau flamanda Stiu, mereu am fost o ciudata. Aveam un obicei tare prost o perioada, acum cativa ani. miroseam orice inainte sa bag in gura
Bine ca nu mai fac asa... era aiurea. ziuci ca era o obisnuinta. pana si paharul cu apa il miroseam inainte sa beau.
Iti dai seama sa fi facut asa cu branza asta
Chestia e ca daca nu stiu ce imi dai sa mananc , nu prea am vuraj sa gust
Cu toate ca mai demult nasii mei ne-au pacalit si pe mine si pe mama de am papat friptura de miel
dupa ce ne-a spus am crezut ca mi se face rau. bine...adevarul e ca nu stiu ce i-a facut nasul meu ca parea cu totul altceva numai miel nu
daca sti sa gatesti... la multa lume mielul miroase de la usa
Nu pot sa il vad. miros si gust...bleah

Vai Marina, asa as vrea un concediu de vreo luna. Nu doar pentru odihna... sa fiu ca inainte cand aveam timp sa gatesc mai mult... aveam timp de mine si mergeau toate bine: sport si dieta
Acum ca sunt tot pe fuga e mai greu

Te pup, sa ai o zi frumoasa
Buna draga mea Andra

Uite asa, cu lingurita... eu chiar aleg portiunile cu mai mult mucegai

Mielul si oaia sunt mai ciudatele, sunt de acord. Fiecare are gusturile lui. Nu este nici o problema daca nu iti place.

Te cred scumpa mea. Si eu imi doresc un concediu de vreo 2 saptamani, macar. dar nu se prevede nimic. Stiu cum era inainte, acum ne descurcam cum este Si mie imi este dor sa stau mai multe ore la creat diverse mancaruri neobisnuite, dar nu mai am nici 30 de minute cap-coada pentru asa ceva, fac totul pe fuga, de aici arunc ceva in cratita, de aici mai fac si altceva.

O sa vina odihna, o sa vezi Andra, toate au timpul lor. Suntem puternice si vom reusi sa trecem peste toate.

Ce ai facut in weekend?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat