Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #4725 (permalink)  
Vechi 11 mar 2012, 22:45:17
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Asik60 Vezi mesajul
Draga Slabuta,
De curand m-am alaturat voua si vreau sa iti multumesc pentru ideea acestui site care te face sa te simti ca acasa!
M-am gandit sa-ti scriu pentru ca am nevoie de ceva ajutor... Fiind noua in comunitate, imi lipsesc ideile crete si sunt situatii in care nu stiu cum sa ma descurc... Un exemplu este masa de seara... Programul meu de munca este pana la 17.30-17.45 si nu avem pauza de masa decat la 13.00. In conditiile in care ajung acasa pe la 19.00, imi este foarte greu sa imi stabilesc o masa de seara... Daca mananc la 19.30 e tarziu, iar pana la ora aia sunt pe drum spre casa. Mai mult, din aprilie am de gand sa imi fac un abonament la o sala din cladirea in care voi lucra... asta inseamna sa ajung acasa dupa 20.00.... Cum pot sa procedez? Asta e un subiect foarte delicat pt mine... Pls, help!
Multumesc!
Buna si bine ai venit
Multumesc pentru apreciere, ma bucur ca te simti bine printre noi.

In legatura cu problema ta, Daniela te-a sfatuit foarte corect. Este foarte important de stiut ora ta de culcare. Ultima masa (mai usoara) trebuie sa fie cu ~3 ore inainte de somn. In pauza de masa mananci ceva adus de acasa sau cum faci?

Exista posibilitatea sa rontai un mar in afara pauzei de masa, in timp ce stai la birou?

O seara linistita,
Slabuta (Marina)

Citat:
Anterior postat de onetotilia Vezi mesajul
Nu mi-am facut dar simt eu..... sunt extenuata, nu am nici un pic de energie.... obosesc imediat cand fac efort, si sa nu mai adaug nenumaratele vizile la doctor.... daca nu e spatele sunt am vreo viroza ori mi fac difrite alergii .... sau ma trezesc cu vreo glezna umflata ... menstruatie neregulata...dureri de cap... si pofta de dulce in exces .... astea fiind spuse nu cred ca am nevoie nici de doctoti nici de pastile ..... doar de un regim de viata sanatos.... cel pe care l-am pierdut cu ceva timp in urma....

As vrea sa reiau activitatea aici pe forum si sa stau iar la vorba cu voi... chiar imi e dor... doar ca momentn abia gasesc timp sa scriu cate un mesaj si ma simt foarte prost ca nu reusesc sa va urmaresc si sa incep sa cunosc si celelalte fete de pe forum

E bine aici... in Belgia .. mi-am facut cateva prietene... locuim de mult impreuna insa nu am scapat inca de parintii lui.... speram cat de curand...
Buna Otilia,

Te-am intrebat de imunograma, pentru ca la analiza se vad toate problemele legate de imunitate si ti se sugereaza si un tratament adecvat pentru situatia ta. Sunt si cazuri grave de imunodeficienta, acelea trebuie depistate la timp. Eu asa am avut. Tratamentul + alimentatie au dat rezultate foarte bune.

Iti reintri tu incet-incet in ritm. Nu este complicat, esti de-a casei.

Da, stiu ca locuiti impreuna demult, ce tineam minte este ca v-ati mutat separat de parinti. Toate la timpul lor

Sa ai o seara frumoasa,
Slabuta (Marina)
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat