Subiect: Herbalife
View Single Post
  #48 (permalink)  
Vechi 03 sep 2010, 22:34:45
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Herbalife

Citat:
Anterior postat de extincteva Vezi mesajul
o sa depun mai mult efort, asta pana cand n-o sa ma plictisesc si n-o sa-mi spun ca problema nutritiei imi ocupa foarte mult timp. adica eu intentionez aici sa schimb lumea si 1/5 din ea imi planuiesc dieta. asta nu e prea bine. iar herbalife imi da o masa echilibrata in 2 minute.

si eu am incredere in medici, dar ma si enerveaza cand vad oameni care nu sunt deloc responsabili sau corupti. din punctul asta de vedere iulia pare un adevarat doctor care isi iubeste meseria. fostul meu medic ma intreba ce medicamente sa imi dea. si ani de zile am crezut ca fac bine cand imi da antibiotice si pastile pentru durerile de gat. in schimb, mi-am facut analizele cu vreo 2 luni inainte de hbl si mi-a iesit fierul la limita inferioara. acum, adica dupa herbalife analizele au iesit foarte bine.

cum sa nu ne putem baga? adica atata imi trebuie, sa am vreun motiv sa critic pe vreun medic, consultant de nutritie, ca tare rau mi-ar parea sa fie prostiti si altii
In sfarsit, dupa 4 pagini, am ajuns la o concluzie comuna - se iau aceste produse din comoditate si LENE, nu din cauza faptului ca sunt foarte naturale si te slabesc minunat.

Tu realizezi ca nu ai o parere proprie, parca citesti dintr-o carte... echilibrat, sanatos...
Participi cumva la productia acestor produse si stii exact ce contin?!

Mai repet, cu aceeasi bani se poate manca foarte sanatos.
Si nu-ti ocupa chiar asa de mult timp. Si asta ti-o spune un om care munceste de cand se trezeste si pana cand se culca.
Si cu toate acestea am timp de toate.

When there's a will, there's a way.

Din punctul meu de vedere discutia s-a incheiat, vorbim cand vei face parte din colectivul lor de inventie, ca sa ne spui cu mana pe inima ca sunt 100% naturale si nu au efecte adverse. Pana atunci speculezi cu niste informatii care nu le stapanesti.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii

Ultima dată editat de Slabuta; 03 sep 2010 at 22:40:58.
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Slabuta:
buburuzze (20 ian 2013)