View Single Post
  #4891 (permalink)  
Vechi 26 mai 2014, 09:20:05
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Neata si o saptaman frumoasa tuturor!

Eu m-am trezit greu azi dimineata.. Inca sunt putin obosita dar imi revin eu..
Cum ii spuneam si Ancai, am ajus devreme acasa si am dormit tun de la 11:30 pana la 8
M-am trezit dimineata dupa ce am apasat butonul Snoze de muulte ori Noroc ca aveam legume sa imi fac o salata si o pulpa de pui la rotisor sa imi iau la mine
Dimi mi-am facut terci de ovaz, ca nu mancasem niciodata.. L-am facut cu apa ca nu aveam lapte de migdale.. Am pus niste nuci pisate, seminte de chia, cacao, scortisoare, curmale, esente, capsuni, cirese si niste unt de arahide.. Chiar a fost mega bun.. Merge sa fac din compozitia asta si niste briose

Sa raportez si ce am mancat ieri.. Chiar sunt mandra ca nu am avut nici un monent in care sa imi vina sa rintai prostii.. Desi toti mancau napolitane, covrigi, bomboane.. Eu mi-am vazut de ale mele.

Lately mananc cam mult cantitativ, cred ca e semn ca tre sa imi vina rusii..


Meniu 25.05
MAsa1 : o omleta din 2 oua cu ceapa verde, marar si 2 feliute de mozzarela + o rosie si un castravete
Masa2: un iaurt grecesc 2% cu o lingurita de seminte de in macinate, o curmala uscata + cateva capsuni (cam 5)
Masa3: 2 pulpe dezosate si fara piele, la cumptor umplute cu spanac, ceapara verde, ciuperci, mozzarella (una era invelita in prosciuto) + o ciupercuta mica umpluta cu mozzarella + salata verde, rosii, castraveti, ridichi, spanac cu ulei de masline si otet balsamic
Masa4: cam 250 g de capsuni, 250g cirese, un baton Protein- R de la Redis (as fi putu sa ma lipsesc de el, dar vroiam ceva dulce )
Masa5: o bucata mica de piept de pui rotisat, o bucata de un deget de cas de vaca, o felie de pasca fara aluat

Am baut vreo 3 cafele fara zahar, o sticla de jumate de Pepsi Light si un ceai digestiv + o sticla de 2,5l de apa

Sport: 0
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
anqutz (26 mai 2014), Zoe (26 mai 2014)