Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #4899 (permalink)  
Vechi 02 apr 2012, 10:44:32
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de DanielaDa Vezi mesajul


Buna Slabuta,

Multumesc pentru indrumari. M-am descurcat pana la urma. Din pacate nu am citit atent eticheta la biscuiti si abia acasa am observat ca au zahar. Nu-i bai...am sa pun mai putin cand ii amestec cu unt. Mai am o intrebare...am gasit gelatina cu efect rapid transparenta si rosie. Am luat din amandoua. Pe care recomanzi sa o folosesc?
Din pacate eu nu cunosc pe nimeni prin apropierea Bucurestiului de la care sa cumpar legume si fructe cat mai naturale . Daca familia de la care cumparati voi are productie suficienta poate imi faci si mie o "lipeala" . Si ca tot veni vorba de lipeli...tu cunosti cumva vre-un apicultor de incredere de la care sa cumpar miere. Eu mananc destul de multa miere (un borcan de 800g il papam cam in 2-3 sapt) si ma gandeam ca asta din comert, pe langa faptul ca e destul de scumpa, nici nu cred ca e 100% naturala.
Cum a mers azi cu stransul semnaturilor? Nu v-a dat vremea de afara peste cap planurile?
Te pup!
Sa ai un weekend frumos!
Buna dimineata Daniela

Pe cea rosie trebuie sa o tratam cu atentie, sigur are colorant.
Acum ramane de vazut daca este un colorant natural si inofensiv sau este un colorant periculos.

Parintii mei imi trimit in fiecare luna un pachet imens cu de toate, din pacate, nu este din imprejurimile Bucurestiului. Eu caut acum o sursa de lapte de capra si de data aceasta ma intereseaza ceva in zona Bucurestiului. O sa te tin la curent cum gasesc ceva

Si eu mananc destul de multa miere. Si de data aceasta am miere de acasa. Foarte putine alimente achizitionez din Bucuresti.
Stiu ca a fost la un moment dat o discutie despre miere, uite acest subiect, poate te ajuta vreo slabuta. Miere naturala - de unde sa iau??

Din pacate nu am avut succes la semnaturi, a plouat, a fost frig, nu prea a fost lume in parc , in schimb am stat la vorba.

Ieri toata ziua am citit, mi-a fost dor sa tin o carte in mana. Sper ca si tu ai avut un weekend pe placul tau.

Sa ai o saptamana cu multe realizari frumoase.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat