View Single Post
  #51 (permalink)  
Vechi 02 iul 2010, 12:44:52
deadcountess's Avatar
deadcountess deadcountess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Jurnal: NU total anorexiei, subnutritiei, regimurilor prostesti - Deadcountess

Citat:
Anterior postat de amy0404 Vezi mesajul
Salutari, Deadcountess!
Am citit in paginile anterioare ca si tu simti lipsa prietenilor si a vechilor obiceiuri. Vroiam sa iti spun ca te inteleg perfect. Eu sunt plecata cu sotul de ~1/2 an din tara si cel mai mult ne lipsesc prietenii. Eu sunt mai morocanoasa de fel , dar el este f sociabil si tot timpul ieseam la o terasa, gratare nopatea cand ni se nazarea, weekend-uri cu excursii inopinante. Atunci cam tragea de mine, dar acum chiar le simt lipsa. Iesim la un film, o plimbare (cand nu mori de cald, acum vara nu mai poti face nimic in aer liber), dar tot e mai fun cand sunt mai multi.
Plus ca aveam prieteni pe care ne puteam baza oricand. Aici am intalnit destui romanai, dar iti spun sincer ca nu vreau sa am de a face cu ei. Sunt invidiosi, iscoditori, prefacuti...nu suport astfel de oameni. Si am un fleeer, ii miros de la o posta
Spuneai ca nu poti sa te imbraci elegant. Nici eu nu prea pot aici. Toata lumea e in slapi, cat mai flu-flu. Imi e dor sa imi pun sandalele cu tocuri (pe care le mai iau din cand in cand) si hainutele de alta data. Eu nu aveam incaltari fara tocuri, de altfel merg cam aiurea fara asa ceva. La inceput a tr sa dau o tura prin magazine ca sa intru si eu in normalitatea lor. Ma bucur, totusi, ca nu te simti studiat. Nu stiu la tine cum e , dar astora nu le pasa cu ce esti imbracat ca in Ro cand mergeai pe strada si te simteai studiat.
Daca ma primesti o sa mai vin in vizita pe la tine , iar acum, pt la mine e dim, pot sa impart cafeaua cu tine
Numai bine!
Salut si bine ai venit
Ce bine ma recunosc in frazele scrise de tine mai sus
Aici nu-s multi romani, in schimb e plin de rromani cu care evident nu vreau in nici un caz sa am de-a-face.
Nici aici nu-i pasa nimanui cum te imbraci, cum ai parul, etc Aici femeile incep sa se imbrace elegant de pe la 40 de ani in sus. Tinerele zici ca-s adunate de pe garla (ex. pantaloni de trening, saboti aurii, si perle mari in urechi. Au astea un fix cu perlele parca n-ar putea respira fara.)
Toate cele bune, sper sa ne auzim curand
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat