Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #5177 (permalink)  
Vechi 12 iun 2012, 12:13:26
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de DanielaDa Vezi mesajul


Buna Marina!

Deocamdata se mentine frumoasa vremea, nu da semne de ploaie
M-am uitat pe meniurile tale si mi se pare ca ai mancat foarte putin. Unde-s gustarile?
Eu cu greu rezist tentatiei de paine calda...drept urmare cumpar numai paine feliata, ambalata care nu e prea grozava si mananc putina Daca iau paine proaspata o infulec in 2 timpi si 3 miscari
Si eu vreau la mare Sper sa ajung macar in weekend-uri cat mai curand. Prietenul meu e azi la Constanta (a dat un examen) si cred ca a facut si o baie in mare dupa Ca sa nu mai zic ca m-am bronzat ca tractoristul umbland pe strazi prin Praga, Acum daca port un tricou cu maneci mai scurte sau mai decoltat am bronzul ala aiurea in dungulite
Marina tu iei ceva de raceala sau te tratezi doar cu ceaiuri? Incearca si cu medicamente mai puternice ca altfel ai sa te cam chinui pana scapi de ea.
Abia astept sa vad retete si articole noi . Fac si eu azi ceva mancarica...daca-mi place ce iese poate ma bag in seama pe aici cu retetela
Am vazut ca ai avut ieri la meniu pulpa de porc cu legume Ai facut-o dupa reteta aia? Ti-a placut?

Te pup! Saptamana frumoasa!
Citat:
Anterior postat de DanielaDa Vezi mesajul
Buna seara Marina,

Am trecut pe la tine sa vad ce-ai mai facut. Felicitari pentru reusita copiilor pe care i-ai pregatit! Ma bucur ca ai reusit sa-ti aranjezi definitiv atelierul
Ai grija cu ventilatorul ala ca cele mai urate si insuportabile raceli sunt alea de vara .
Fug sa vad ce au mai facut si celelalte fete

Sa ai o duminica frumoasa!
Buna Daniela
Ma bucur sa te revad. Gata concediul? Cum a fost? Ai adus pozisoare?

Vai, daca ai sti cat imi este de greu sa revin la o alimentatie normala, am avut aproape o luna in care am mancat haotic, cu o masa sau doua pe zi si acum trebuie sa imi reintru in ritm. Si vad ca nu este chiar atat de usor, ma astept ca la sfarsitul acestei saptamani sa apara si meniuri mai bune. Asa trebuie sa fie, nu am incotro.
Ieri am avut gustari, imediat imi voi salva meniul.

Parca sunt eu. Si eu cu greu fac fata painii calde. Dupa ce o prepar o pun undeva deoparte ca sa nu imi stea in fata ochilor.

Mi-ai adus aminte de mine acum 2 ani Sunt si cateva poze intr-un album unde se vede foarte bine linia de la pantalonii scurti, pe care mi-am facut-o in Bucuresti Eram la mare in costum de baie si pantaloni imaginari

Nu am luat acum nimic pentru raceala, incerc sa evit atatea pastile, nu am un trecut chiar "curat" din punct de vedere farmaceutic, asa ca nu ma grabesc sa iau pastile. Am baut ceaiuri, cu miere, azi este mai bine. Sigur este din cauza ventilatorului.

Da, am facut reteta ta Doar foarte putin am schimbat-o. Nu am avut vin si am pus mult patrunjel la sfarsit Foarte buna!

Vreau la mare!!!

Te pup draga Daniela
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii

Ultima dată editat de Slabuta; 12 iun 2012 at 12:16:12.
Răspuns cu citat