Subiect: Jurnal nicol30
View Single Post
  #520 (permalink)  
Vechi 31 aug 2009, 09:07:27
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal nicol30

Citat:
Anterior postat de nicol30 Vezi mesajul
Buna dimineata!

Ups...uite ca am aparut si eu in peisaj, nu pot sa stau foarte mult ca am ceva de munca dar va povestesc pe scurt....a fost super....am ajuns la salon ultimii am mai fost si cu prietenii nostrii de familie si ne-am facut o intrare de au ramas socati ....iar ginerica si matusa sotului nici nu m-au recunoscut cand m-au vazut, noroc ca era sotul langa mine ca altfel....au ramas masca saracii " Arati superb, nu te-am recunoscut...Varule ai grija de ea sa nu o pierzi! ii zice sotului " v-am reprodus discutia dintre ginerica si sot.... si fusesem si la cununie si la biserica...matusa sotului nu se mai satura sa ma admire....." Doamne ce bine arati ! Esti schimbata total! " si punea mana pe mijlocul meu ..... Ce bine ma simteam.....laudata de toti.... sotul mandru de mine ca de....Mai prost am stat la capitolul mancare : din aperitiv nu am mancat decat rosia umpluta cu branza, peste nu, 1 / 2 dintr-o sarma, friptura nu, prajituri nu, tort nu, suc nu, vin daaa dar am mancat 2 "frigarui" de fructe si am fumat ca turcul....eu nu mancase nimic toata ziua si nici nu-mi era foame....s-a continuat si ieri cu ciorba de potroace dar ea era de peste si saramura de crap...aici am papat si eu un pic, poate reusesc sa pun meniul pe astea 2 zile iar am fost lauda si admirata....am sa va pun si poze dar nu le am descarcate in calculator.

M-am cantarit sambata si aveam 63 kg dar nu mancasem toata ziua, ieri am ajuns la 63,5 kg papasem intre timp dar in astea 2 zile nu am baut ceaiul - ce sa iasa daca eu nu prea am mancat? si azi dimineata 62,4 kg - e greutatea neoficiala o sa se mai ridice intre timp ca am sa beau si ceiutul ca ma simt cam plina....

Voi ca-ati mai facut?
Neata Nicol

Super, super, super..... sunt tare bucuroasa pentru tine
Ai fost star-ul serii saraca mireasa

Hai ca acum sa mai zici tu ca nu ai motivatia necesara de a merge inainte....
Ai toate motivele sa fii o slabuta

PS: cred ca motivul asta merita sa il treci la motivatie

Citat:
Anterior postat de nicol30 Vezi mesajul
multumesc fetelor pentru complimente si incurajari....

sa nu renuntati ca nici nu stiti ce pierdeti !
sa nu renuntati ca nici nu stiti ce pierdeti ! mi-a placut tare mult aceasta propozitie
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii