View Single Post
  #521 (permalink)  
Vechi 26 mar 2011, 12:38:34
Alexandra Andreea's Avatar
Alexandra Andreea Alexandra Andreea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 33
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabutze pofticioase Alexandra Andreea

Citat:
Anterior postat de madaEM Vezi mesajul
neatza alex
vai si aici la mine e frumos...soare...dar de luni se face urat
ooo fetelro aveti energie
eu ma trezesc in fiecare dimineata la 5:45si cand prind sambata si duminica as dormi pana la 12...dar ma trezesc la 8...9...tras de par
imi place tare mult meniul tau alex..monti mi se pare o super dieta..pardon un super stil de viata
tu cat timp lasi sa treaca intre gustare si sport?si apoi intre sport si cina?
eu iau cam asa mesele:
la 6 mic dejun..
la 10-11 gustare..
la 2 pranz...
la 4 gustare..
apoi sport...tot pe la 4 -5
si cina pe la 6-7...

e bun asa?
Pai asa pap si eu la fel ca tine ...si de obicei sportul il fac cam dupa 20 de min dupa ce pap! Iar dupa sport, las minim 30 de min pana mananc!

Citat:
Anterior postat de madaEM Vezi mesajul
alex am citit acum in jurnal la roxii ca te intelegi bn cu iubybv
daca exista iubire si intelegere veti trece peste toate
iti spun din proprie experientaam relatie la distanta...acusi se face un anneam vazut doar in ianuarie..si urmeaza in vara ..apoi sa vina el prin septembrie cred incoaceabia ast...
deci daca este intelegere si iubire..rezista o relatie ..treceti peste toate
eu sunt o romantica incurabila dupa cum cred ca tiai dat seama
Si eu sunt o romantica! Si din fericire si el este! Si eu am tinut vreo 2 relatii la distanta si daca exita intelegere, respect si iubire tine! Acum sa vedem cum va decure totul intre noi cand voi pleca eu la facultate in toamna! Dar nu ma stresez, las timpul sa decida!

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul
Salve Alex!!!
Hopa ia trimite si la mine o portie de energie din asta de te face sa te trezesti la 7bn nu ma plang k as duce lipsa de energie...doar k eu si trezitul dimineatza...pffuuuu...grea treaba...dak ma pui sa stau toata noaptea treaza nu am nici un stres...sunt fresh...dak ma trezesc cu noaptea in cap sunt imbufnata toata ziuasi nik nu functionestek am incercat cafele...energizante(astea pe vremea cand nu avem habar de nutritie)suc de portocale(bleah)nik domle nu imi da energie dimiSa ai o zi frumoasa
Pai, eu ca sa stau toata noaptea treaza in niciun caz nu dau randament! Asa ca trezitul de dimineatza si micul dejun, sunt unele din placerile mele, recent descoperite! Mai ales sucul ala de portocale, il ador! Si imi da asa un boost de dimineatza!
Iti dau energie de la mine, din aia pozitiva!
Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2258 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1741 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1484 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]