Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul unei slabutze pofticioase Alexandra Andreea

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #521 (permalink)  
Vechi 26 mar 2011, 12:38:34
Alexandra Andreea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 32
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabutze pofticioase Alexandra Andreea

Citat:
Anterior postat de madaEM Vezi mesajul
neatza alex
vai si aici la mine e frumos...soare...dar de luni se face urat
ooo fetelro aveti energie
eu ma trezesc in fiecare dimineata la 5:45si cand prind sambata si duminica as dormi pana la 12...dar ma trezesc la 8...9...tras de par
imi place tare mult meniul tau alex..monti mi se pare o super dieta..pardon un super stil de viata
tu cat timp lasi sa treaca intre gustare si sport?si apoi intre sport si cina?
eu iau cam asa mesele:
la 6 mic dejun..
la 10-11 gustare..
la 2 pranz...
la 4 gustare..
apoi sport...tot pe la 4 -5
si cina pe la 6-7...

e bun asa?
Pai asa pap si eu la fel ca tine ...si de obicei sportul il fac cam dupa 20 de min dupa ce pap! Iar dupa sport, las minim 30 de min pana mananc!

Citat:
Anterior postat de madaEM Vezi mesajul
alex am citit acum in jurnal la roxii ca te intelegi bn cu iubybv
daca exista iubire si intelegere veti trece peste toate
iti spun din proprie experientaam relatie la distanta...acusi se face un anneam vazut doar in ianuarie..si urmeaza in vara ..apoi sa vina el prin septembrie cred incoaceabia ast...
deci daca este intelegere si iubire..rezista o relatie ..treceti peste toate
eu sunt o romantica incurabila dupa cum cred ca tiai dat seama
Si eu sunt o romantica! Si din fericire si el este! Si eu am tinut vreo 2 relatii la distanta si daca exita intelegere, respect si iubire tine! Acum sa vedem cum va decure totul intre noi cand voi pleca eu la facultate in toamna! Dar nu ma stresez, las timpul sa decida!

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul
Salve Alex!!!
Hopa ia trimite si la mine o portie de energie din asta de te face sa te trezesti la 7bn nu ma plang k as duce lipsa de energie...doar k eu si trezitul dimineatza...pffuuuu...grea treaba...dak ma pui sa stau toata noaptea treaza nu am nici un stres...sunt fresh...dak ma trezesc cu noaptea in cap sunt imbufnata toata ziuasi nik nu functionestek am incercat cafele...energizante(astea pe vremea cand nu avem habar de nutritie)suc de portocale(bleah)nik domle nu imi da energie dimiSa ai o zi frumoasa
Pai, eu ca sa stau toata noaptea treaza in niciun caz nu dau randament! Asa ca trezitul de dimineatza si micul dejun, sunt unele din placerile mele, recent descoperite! Mai ales sucul ala de portocale, il ador! Si imi da asa un boost de dimineatza!
Iti dau energie de la mine, din aia pozitiva!
Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #522 (permalink)  
Vechi 26 mar 2011, 13:10:11
CrisetenO's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 16 sep 2010
Locaţie: Darmstadt, Germania
Vârsta: 38
Date: 161.5cm, 54.0kg
Mesaje: 876
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 26 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabutze pofticioase Alexandra Andreea

Citat:
Anterior postat de madaEM Vezi mesajul
alex am citit acum in jurnal la roxii ca te intelegi bn cu iubybv
daca exista iubire si intelegere veti trece peste toate
iti spun din proprie experientaam relatie la distanta...acusi se face un anneam vazut doar in ianuarie..si urmeaza in vara ..apoi sa vina el prin septembrie cred incoaceabia ast...
deci daca este intelegere si iubire..rezista o relatie ..treceti peste toate
eu sunt o romantica incurabila dupa cum cred ca tiai dat seama
Ei, la capitolul asta cred ca eu si logodnicul meu suntem campioni: 5 ani la distanta in care ne-am vazut de 3-4 ori pe an (dar e adevarat in ultimii ani ne-am vazut cam 3 sapt -- o luna de fiecare data, deci e acceptabil).Acum speram sa ne mutam impreuna si sa ne construim un viitor macar in aceeasi tara (pana acum eu am stat in Olanda apoi in Germania, iar el in Norvegia...). Ce pot insa sa spun e:

1. La o relatie la distanta in care totusi simti ca amandoi formati un intreg e clar ca exista ceva foarte puternic intre voi si merita sa luptati pentru asta.

2. Trebuie cand sunt tineri ambii parteneri sa isi construiasca un viitor in care sa fie fericiti si impliniti. Trebuie bineinteles si sacrificii, dar sacrificiul unei cariere, sacrificiul unui intreg viitor, asta nu! Pentru ca pana la urma partenerul care sacrifica totul va ajunge sa-l invinuiasca pe celalalt pentru asta la un moment dat (cand se acumuleaza frustrarile), iar partenerul care primeste sacrificiul va avea intotdeauna sentimentul ca ii datoreaza prea mult celuilalt.

Voi la ce distanta sunteti si pentru cat timp va vedeti de fiecare data? Cu ce va ocupati? Cu mult drag,

Cristina
__________________
Reteta mea preferata din post: http://concurs.slabute.ro/reteta-pre...CrisetenO.html

Jurnalul meu: E greu sa te opresti din slabit... http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...teno-6331.html
CrisetenO, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1862 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1345 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #523 (permalink)  
Vechi 27 mar 2011, 01:20:30
nienna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 24 mar 2011
Locaţie: Barcelona, Spania
Vârsta: 39
Date: 165cm, 80.7kg
Mesaje: 24
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabutze pofticioase Alexandra Andreea

Buna!

Am venit sa te vizitez si sa-ti multumesc pentru sfatul pe care mi l-ai lasat in jurnalul meu. O sa incerc sa fac sport, cel putin 30 de minute pe zi, si deocmadata sa mananc la fel ca inainte, pana ajung la nutritionist.

Cat despre relatii la distanta, eu si sotul am mentinut o relatie la distanta vreun an, ne cheltuiam salariile pe bilete pe avion si facturi de mobil, dar a fost bine, si apoi ne-am mutat impreuna. De-atunci au trecut 5 ani si avem 2 copii frumosi impreuna. A fost bine atat la distanta cat si aproape. E foarte importanta increderea si sa va bucurati 100% de momentele impreuna. Va fi bine, cu siguranta.

Weekend placut!
nienna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1782 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1265 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1266 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #524 (permalink)  
Vechi 27 mar 2011, 08:21:00
Alexandra Andreea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 32
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabutze pofticioase Alexandra Andreea

Meniul de ieri!

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 07:30
Iaurt Extra Life+ cu omega 3, Milli, 185g - 119 calorii, 6.7 proteine, 6.5 grasimi, 0 colesterol, 7.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Portocale, 200g - 94 calorii, 1.8 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 23.4 carbohidrati, 4.8 fibre, 0 sodiu, 18.8 zahar
Paine neagra de secara, Vita Star, 55g - 97 calorii, 2.2 proteine, 0.6 grasimi, 0 colesterol, 20.4 carbohidrati, 5.5 fibre, 220 sodiu, 0 zahar

Gustare 1, ora 10:00
Iaurt Extra cu Omega 3 Life+, Milli, 185g - 119 calorii, 6.7 proteine, 6.5 grasimi, 0 colesterol, 7.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ciocolata amaruie 70% cacao cu crema menta, Anidor, 33g - 191 calorii, 3.9 proteine, 13.2 grasimi, 0 colesterol, 13.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 12:00
Usturoi, 10g - 15 calorii, 0.6 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 3.3 carbohidrati, 0.2 fibre, 1.7 sodiu, 0.1 zahar
Suc de rosii, 100ml - 15 calorii, 0.7 proteine, 1 grasimi, 0 colesterol, 2.7 carbohidrati, 0.7 fibre, 300 sodiu, 0 zahar
Ulei de floarea soarelui, 5ml - 45 calorii, 0 proteine, 5 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Castraveti, 100g - 15 calorii, 0.7 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 3.6 carbohidrati, 0.5 fibre, 0 sodiu, 1.7 zahar
Ceapa, 100g - 42 calorii, 0.9 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 10.1 carbohidrati, 1.4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Varza, 100g - 25 calorii, 1.3 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 5.8 carbohidrati, 2.5 fibre, 0 sodiu, 3.2 zahar
Caras proaspat, 450g - 392 calorii, 79.7 proteine, 8.1 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 2, ora 15:00
Alune prajite, nesarate, Mogyi, 35g - 228 calorii, 9.7 proteine, 17.5 grasimi, 0 colesterol, 5.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Cina, ora 17:00
Mazare cu pui, 280g - 322 calorii, 22.4 proteine, 25.2 grasimi, 0 colesterol, 10.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Castraveti, 100g - 15 calorii, 0.7 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 3.6 carbohidrati, 0.5 fibre, 0 sodiu, 1.7 zahar
Morcovi, cruzi, 100g - 41 calorii, 0.9 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 9.6 carbohidrati, 2.8 fibre, 69 sodiu, 4.7 zahar

Gustare 3, ora 21:00
Apa plata, 2100ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Mere verzi, 200g - 102 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 25.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1877 calorii, (mult)138.9 proteine, (mult)84 grasimi, 0 colesterol, (mic)151.8 carbohidrati, 18.9 fibre, 590.7 sodiu, 30.2 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Aerobica, impact major, 30min - 201 calorii
Tae-Bo, 33min - 283 calorii
Metabolism bazal - 1383 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1867 calorii
Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #525 (permalink)  
Vechi 27 mar 2011, 08:23:36
pufik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 23 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: Dieta personalizata
Date: 172cm, 59kg
Mesaje: 1.172
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabutze pofticioase Alexandra Andreea

Buna ALe !. Multumesc pentru vizite ! Si pentru sucuri si cafeluta . Macar asa jurnalul meu nu s-a simtit abandonat total. Am avut niste zile foarte pline, dar acum mi-am revenit. Azi lenevesc , si asa trebuie sa ne obisnuim organismul cu schimbarea de ora. In 2 saptamani ar fi ritmul normal de trecere. Spre surprinderea mea saptamana asta am 59,3 desi am manact mult in jur de 1500 in fiecrae zi si mese haotice , 1-2 ori pe zi . Tu ce faci ?
__________________
Andra


Jurnalul meu aici : http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...k-8001-22.html

  #526 (permalink)  
Vechi 27 mar 2011, 08:23:42
Alexandra Andreea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 32
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabutze pofticioase Alexandra Andreea

Citat:
Anterior postat de nienna Vezi mesajul
Buna!

Am venit sa te vizitez si sa-ti multumesc pentru sfatul pe care mi l-ai lasat in jurnalul meu. O sa incerc sa fac sport, cel putin 30 de minute pe zi, si deocmadata sa mananc la fel ca inainte, pana ajung la nutritionist.

Cat despre relatii la distanta, eu si sotul am mentinut o relatie la distanta vreun an, ne cheltuiam salariile pe bilete pe avion si facturi de mobil, dar a fost bine, si apoi ne-am mutat impreuna. De-atunci au trecut 5 ani si avem 2 copii frumosi impreuna. A fost bine atat la distanta cat si aproape. E foarte importanta increderea si sa va bucurati 100% de momentele impreuna. Va fi bine, cu siguranta.

Weekend placut!
Buna, si multumesc de vizita!

Sa fii atenta cu nutritionistii ca mama si-a stricat tot sistemul digestiv din cauza lor! Sa nu crezi tot ce zic ei pana nu te documentezi si tu!

Ma bucur ca vrei sa te apuci de sport! Ti-am scris si la tine ca cel mai bine e sa incepi cu 10-15 min...apoi poti avansa pana la jum de ora-1 ora!

Cu drag,
Ale'
Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #527 (permalink)  
Vechi 27 mar 2011, 08:27:36
Alexandra Andreea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 32
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabutze pofticioase Alexandra Andreea

Citat:
Anterior postat de pufik Vezi mesajul
Buna ALe !. Multumesc pentru vizite ! Si pentru sucuri si cafeluta . Macar asa jurnalul meu nu s-a simtit abandonat total. Am avut niste zile foarte pline, dar acum mi-am revenit. Azi lenevesc , si asa trebuie sa ne obisnuim organismul cu schimbarea de ora. In 2 saptamani ar fi ritmul normal de trecere. Spre surprinderea mea saptamana asta am 59,3 desi am manact mult in jur de 1500 in fiecrae zi si mese haotice , 1-2 ori pe zi . Tu ce faci ?
Pufik ce ma bucur ca esti bine si ca ai revenit pe aici printre slabutze!

Sa stii ca se zice ca nu conteaza cantitatea, ci calitatea! Deci daca ai papat dulciurele, sau ce ti-a dat iubi...nu prea e bine! Dar sunt sigura ca te descurci tu!

Cu sportul cum stai? Muschiuleti ceva?

Eu sunt bine, fac sport...vreau muschiuleti, dar intai sa fuga stratul de grasime!

Multumesc de vizita! Si spor la lenevire!

Cu drag,
Ale'
Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #528 (permalink)  
Vechi 27 mar 2011, 08:28:52
Alexandra Andreea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 32
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabutze pofticioase Alexandra Andreea

Neatza slabutzelor...uite ca va aduc o cafelutza cu rom si pe aici pe la mine!



Sper sa o savurati, macar virtual!

Sa aveti o duminica minunata!
Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #529 (permalink)  
Vechi 27 mar 2011, 08:31:24
pufik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 23 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: Dieta personalizata
Date: 172cm, 59kg
Mesaje: 1.172
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabutze pofticioase Alexandra Andreea

Citat:
Anterior postat de Alexandra Andreea Vezi mesajul

Pufik ce ma bucur ca esti bine si ca ai revenit pe aici printre slabutze!

Sa stii ca se zice ca nu conteaza cantitatea, ci calitatea! Deci daca ai papat dulciurele, sau ce ti-a dat iubi...nu prea e bine! Dar sunt sigura ca te descurci tu!

Cu sportul cum stai? Muschiuleti ceva?

Eu sunt bine, fac sport...vreau muschiuleti, dar intai sa fuga stratul de grasime!

Multumesc de vizita! Si spor la lenevire!

Cu drag,
Ale'
Sincer de toate am papat dar in cantitati mici totusi , ca de la oboseala nu mai aveam pofta de mancare . Sportul e ok. Vad ca picioarele ( stii tu supararea mea cea mai mare) arata din ce in ce mai bine. Si primesc remarci mereu, ca vai cat ai slabit, ca ce bine arati, ca tu ai slabit si eu am ramas grasa desi nu am slabit decat 4 kg . Dar probabil ca oasele mele atarna greu si se vede ca am slabit. Cine stie , important e ca ma simt bine in pielea mea si ma incap hainele . Tu cum esti cu iubi ? Dieta ?tot montignac?
__________________
Andra


Jurnalul meu aici : http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...k-8001-22.html

  #530 (permalink)  
Vechi 27 mar 2011, 08:38:02
Alexandra Andreea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 32
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabutze pofticioase Alexandra Andreea

Citat:
Anterior postat de pufik Vezi mesajul
Sincer de toate am papat dar in cantitati mici totusi , ca de la oboseala nu mai aveam pofta de mancare . Sportul e ok. Vad ca picioarele ( stii tu supararea mea cea mai mare) arata din ce in ce mai bine. Si primesc remarci mereu, ca vai cat ai slabit, ca ce bine arati, ca tu ai slabit si eu am ramas grasa desi nu am slabit decat 4 kg . Dar probabil ca oasele mele atarna greu si se vede ca am slabit. Cine stie , important e ca ma simt bine in pielea mea si ma incap hainele . Tu cum esti cu iubi ? Dieta ?tot montignac?
Felicitari pentru picioruse!!! Si eu am aceeasi problema + manerele si burtica! Dar am rabdare, si bag sport mult! Mai ales ca ma simt asa de bine de cand fac sport! Si sa stii ca deja se vede la picioare, ca se subtiaza incetul cu incetul! Dar manerele...pfff... . Am auzit ca e cel mai greu sa le dai jos! Dar se poate!

Eu cu iubi, suntem bine! Sa dea Doamne Doamne sa fim bine si de acum inainte...si daca nu, ce va fi va fi! Accept tot ce imi aduce viitorul! Cik ca nu te omoara te intareste!

Si, tot cu Monty! Ma simt asa de bine cu aceasta dieta! Si sa stii ca nici nu m-am ingrasat de la ridicarea caloriilor la 1800...cred ca organismul imi multumeste ca nu il mai infometez!

Cu drag,
Ale'
Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
greutate, jurnal, kilograme, pofta, sanatos, sedentara, slabit, studenta


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnalul meu de slabit - Veronica Andreea Verandreea Arhiva jurnale slabit 96 23 aug 2011 15:26:36
Siu-Jurnalul unei pofticioase!!!! siu Arhiva jurnale slabit 211 25 dec 2010 17:06:17
Jurnalul unei lenese - tiramisu tiramisu Arhiva jurnale slabit 22 18 iun 2010 16:31:39
Jurnalul unei grasute ltrandafir Arhiva jurnale slabit 39 05 sep 2009 02:12:51

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole