View Single Post
  #54 (permalink)  
Vechi 09 feb 2012, 11:12:14
deadcountess's Avatar
deadcountess deadcountess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Sunt anorexica, bulimica sau nu am nimic?

Citat:
Anterior postat de christinee Vezi mesajul
Buna. Am hotarat sa scriu in acest topic deceoarece nu vad sensul de a deschide un altul.
Am fost grasuta si nu imi e deloc rusine sa spun asta. Am inceput sa fac sport si sa tin dieta si am salbit in jur de 20 kg. Acum am 46.5 kg la o inaltime de 1.64 ceea ce este putin, stiu asta. Dar slabind atat de mult, am ajuns mereu sa vreau sa dau jos din ce in ce mai mult. am avut 44 kg si in mintea mea aratam pefect, ba chiar imi doream sa ajung la 43 Am avut zile in care beam doar apa plata si alte zile in care vomitam fie si un mar. Am ajuns sa arat ca un copil subnutrit din Somalia, dadeam deja in anorexie si bulimie. Acum incerc sa mananc sanatos, desi imi este foarte greu sa tin mancarea in stomac sau sa mananc fie si o portie mica. Ma lupt zi de zi cu mine practic, fortandu-ma sa nu merg sa imi bag degetele pe gat. Sport continui sa fac, dar sub privirea unui antrenor fara a exagera cu partea cardio.
Am scris toate acestea pentru ca sper ca alte fete sa nu faca ceea ce am facut eu. Nu exista dieta minune care sa te faca sa nu mai pui kg inapoi dupa. Nu se poate slabi si apoi reveni la stilul de viata avut inainte. Nu te poti infometa si astepta sa dai jos kilogramele pentru ca organismul nu functioneaza asa. Singurul lucru care trebuie facut e sa ne schimbam stilul de viata, sa facem sport, nu sa ne distrugem singure.
In teorie suna bine, dar cu practica cum stai? Vad ca ai in continuare un target de 45kg
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat