Subiect: Jurnal dessire
View Single Post
  #56 (permalink)  
Vechi 27 apr 2010, 18:24:37
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal dessire

Citat:
Anterior postat de dessire Vezi mesajul
Azi am adaugat un album cu evolutia progresiva a kg mele of of of oare cum am putut sa ajung aici?
Ma uit cu jind la pozele de prin 2007 cand inca aratam bine imi vine sa plang , si cand ma gandesc ca pe la 17 ani aveam cam 62-64 kg (nu am poze in format electronic din acea perioada, ma uit la astea din album) ma apuca jalea si mai rau...nu ma mai suport!!!

stau si ma intreb si ma minunez cum de am reusit sa ajung aici, adica la 100kg???

cum am putut sa ma suport pana acum??

nici eu nu stiu raspunsul...cred ca nu mi-am dat seama...
cum sa nu imi dau seama? cand dupa 3-4 luni blugii incepeau sa nu ma mai incapa...ii puneam deoparte in ideea ca las' ca ma apuc eu de slabit si o sa incap in ei...da, las ca de luni....
care luni??? mereu ''de lunea viitoare''....
si uite asa imi cumparam alti blugi, uitand de promisiunea pe care mi-o facusem pana nu mai incapeam nici in aia!!!
pe cine sa dau vina pentru cum am ajuns?? - eu sunt singura vinovata!!!
ce daca ma trezeam dimineata la 6 si ajungeam seara la 22 acasa- incercand sa impac si facultatea si serviciul , puteam sa gasesc si ceva sanatos de mancat, dar mereu aceeasi gogosi, covrigi, shaworma, pizza - ca nah eram prea ocupata sa gatesc - iar seara cand ajungeam acasa franta de oboseala ma imbuibam cu dulciuri ca sa capat energie sa pot sa invat pentru facultate!!
sa fi baut si eu ca tot omul apa, nahhhhhh - nu-mi lipsea sticla de 2 litri de bautura carbogazoasa/zi

Dessire, m-am uitat repejor la pozele tale
Dar tu esti super frumusica Si-mi place cum iti sta slabuta

Lasa ca vei reusi sa te reintalnesti cu slabuta aceea increzuta din poze Nu da inapoi, tine-te constiincios de regim si sigur iti vei atinge scopul

Multa ambitie si rabdare iti doresc !
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii