Subiect: Jurnal amaliaz
View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 16 feb 2011, 15:59:50
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal amaliaz

Citat:
Anterior postat de amaliaz65 Vezi mesajul
Buna,
Numele meu este Amalia. Tot citesc aici despre diete, despre slabit, sport si toate celelate. Asta imi aduce aminte de o intimplare de demult (1978) cind prietenul meu (actualul sot) a aranjat cu unul din colegii straini din grupa sa-mi aduca o pereche de blugi. Va dati seama cam cit am fost de incintata pentru ca nu multa lume avea blugi originali. Dar surpriza, imi erau ficsuti, adica ma incheiam la nasture dar cam atit. Nu prea ma mai puteam misca. Mai erau citeva zile pina incepeau cursurile si atunci am inceput sa fac in fiecare seara cite 15 minute de excercitii si gata, s-au dus cele 3-4 kg care erau in plus. Imi mai aduc aminte ca tatal meu (Dumnezeu sa-l odihneasca in pace) a incercat sa faca si el odata cu mine exercitiile dar nu prea reusea si eu eram tare mindra de mine ca pot sa fac orice exercitiu pe cind tata, saracul nu.
Ei, cam aceeasi senzatie o am eu, astazi cind citesc ce ati scris voi de-a lungul timpului. E f.f.f usor cind esti tinar dar la 52 de ani, cu artroza avansata (desi am dus si duc o viata sportiva, cu mers pe munte de cite ori am ocazia si sunt rare week-end-urile in care stam acasa, cu plimbari) si cu probleme de digestie e, nu greu, extrem de greu. Ma baloneaza aproape orice maninc sau cum spune doctorita mea si apa pe care o beau. Maninc cit se poate de disociat si mai cit se poate de regulat chiar daca te miri ce si mai nimic. Baiatul meu spunea la un moment dat: "mama, tu te ingrasi si cu aerul pe care-l respiri". Cum ziceti voi ca ar trebui sa procedez? Astept cu nerabdare parerile voastre. Vreau sa vad ce mi-ati putea spune si sa fi incercat.
Numai bine.
Citat:
Anterior postat de amaliaz65 Vezi mesajul
Nici nu ma mira ca nu a aparut nici un raspuns pentru ca s-a confirmat teoria mea: daca as fi scris ca am 25 de ani ar fi fost multe raspunsuri dar asa nu mai prezinti interes.
De fapt nici nu stiu ce am sperat de la voi cand am hotarat sa ma inscriu in comunitatea voastra. Cred ca in adancul sufletului am sperat ca nu va fi asa.
Va doresc numai bine.
Buna Amalia si bine ai venit in comunitatea noastra

Cum ti-a spus si Emi, varsta aici nu are nici o importanta, dimpotriva, slabutele peste 40 de ani sunt deosebit de admirate pentru perseveranta si ambitie de care dau dovada si la aceasta varsta, drept dovada frumusetea si silueta nu are varsta.

Ar fi interesant sa ne pui meniurile tale zilnice, sa vedem mai clar ce mananci ca sa te putem sfatui.

Iti recomanda gasca slabutelor peste 40 ani
Slabute si la 40 ani! (etaj III)

Sau aici jurnalele slabutelor peste 50 ani cu care poti lua legatura
Jurnale slabit peste 50 ani
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat