View Single Post
  #61 (permalink)  
Vechi 04 iun 2019, 12:13:04
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.887
Aprecieri acordate: 3.738
Am fost apreciat(a) de 3.919 ori in 2.163 mesaje
Implicit Re: Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+

Eu nu pot să pricep de ce noaptea mă apucă pofta de dulciuri și zici că sunt în sevraj, iar la birou mă pot controla și mănânc salate în timp ce colegii mei ronțăie covrigei și altele.
Chiar și astăzi, iar a fost ziua unei colege, iar s-a strâns lumea la pizza.
Și o pizza bună artizanală, care mie imi place foarte mult.

Iar eu, am scos bolul de salată (mazăre, porumb, castravete, roșii și 80g ton scurs de ulei).
Până și directorul se uita la mine și mi-a zis că iar am venit cu borcanul (bolul, subliniez eu )

Acum chiar mă oftic.
Adică atunci când tentația este mai mare mă pot controla și nu cu mari eforturi.
Iar seara, când nu este nimeni pe lângă mine care să îmi facă poftă, mă apucă prosteala.

Cert este că acum am o motivație serioasă de a slăbi.
La jumătatea lunii martie, înainte de ziua mea am cumpărat 2 perechi de blugi. Unii bleumarin de zi și unii negri skinny.
Cei de zi erau mai lejeri și am încercat să îi îmbrac astăzi. Pe românește, nu mi-a încăput posteriorul în ei. Am tras de ei și cu greu au intrat pe șolduri, dar nu m-am riscat să închei nasturele.

Iar cei negri skinny nici nu are rost să discut. Probabil îi țin doar ca să mă uit la ei și eventual ca motivație.
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Q88:
alina_neamt (04 iun 2019), lidiuta (04 iun 2019), nikytour (04 iun 2019), Un Pai Roz (09 iun 2019)