View Single Post
  #6104 (permalink)  
Vechi 25 feb 2013, 19:52:48
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.892
Aprecieri acordate: 3.749
Am fost apreciat(a) de 3.924 ori in 2.166 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Mirela, nici nu stiu cu ce sa incep.
Cu siguranta vei gasi sprijin aici in ceea ce priveste un stil de viata sanatos.
Sper ca esti de acord cu mine, ca ceea ce faci tu nu se poate numi un stil de viata!
Stai linistita ca la inceput si mie mi se parea ca e foarte complicat site-ul, dar nu e deloc asa.
Pentru inceput aici poti citi despre calculatoarele de pe acest site: Slabute 3 - Sanatate
Aici citesti despre cum sa iti salvezi meniurile si sa calculezi caloriile consumate: Calculator de calorii si memorizare meniuri personale de alimentatie
Aici inveti cum sa cauti un aliment Cautare avansata calorii aliment
Aici inveti sa adaugi sportul tau si sa calculezi cat ai consumat Calculator consum de calorii - Imbunatatit
Aici inveti sa iti scrii greutatea la thicker NOU!!! - Personalizare ticker slabit de la semnatura!
Cel mai important, din punctul meu de vedere e sa iti faci un jurnal Ce inseamna un jurnal?
Eu promit ca voi citi zilnic ceea ce scrii!
Trebuie sa incepi acest jurnal cu promisiunea ca indiferent ce vei manca, nu vei mai face nebunia sa vomiti.
Si eu am fost disperata ca nu slabesc, desi faceam foamea zile intregi, dar nu am recurs niciodata la asa ceva.
Nu vreau sa te sperii, dar trebuie sa intelegi ca iti faci praf stomacul si poti sa il distrugi in mod iremediabil. Problemele care pot aparea sunt extrem de serioase. Nu mai glumi cu asa ceva!
E foarte important daca ai constientizat ca nu e bine ceea ce faci. Prietenul tau nu te-a vazut??!! El nu ti-a zis nimic??
Sa stii ca pe acest forum noi scriem cand trisam cu o prajitura. Dar asta e! Sa fie primita, ne ridicam si a doua zi o luam de la capat cu un regim sanatos.
Si noi ne simtit vinovate, dar tu din vina faci o tragedie, ceea ce nu e corect.
Te rog sa rupi din timpul tau o ora, sa citesti link-urile si sa iti faci jurnal.
Eu te voi bate la cap sa nu mai recurgi la gesturi extreme.
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416
Răspuns cu citat
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui Q88:
azra (25 feb 2013), buburuzze (26 feb 2013), coana mare (26 feb 2013), lidiuta (26 feb 2013), otiliaa (25 feb 2013), VAmedeea (04 mar 2013)