View Single Post
  #63 (permalink)  
Vechi 12 sep 2010, 21:38:12
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Roxxanna-viitoare slabuta

Citat:
Anterior postat de Roxxanna Vezi mesajul
am vazut aseara pe un post o emisiune in care o jurnalista a facut un experiment legat de marimea 0 americana. timp de o luna a urmat o dieta soc pentru a slabi si a putea sa incapa intr'o rochie marimea 0.din cauza acestei diete ajunsese de la o persoana absolut normala la una in pragul anorexiei.
jurnalista a vrut sa sublinieze prin acest experiment ca tot mai multe adolescente se infometeaza pentru a ajunge asemeni modelelor si ca acest lucru nu e bine si nici sanatos.
ce m'a socat a fost ca jurnalista in urma unei vizite la un centru pentru adolescenti cu probleme de alimentatie a descoperit ca printre ei se afla si o fata de 12 ani ce era anorexica.tanara povestea ca ajunsese in punctul in care nu mai vroia sa bea apa deoarece i se parea ca apa ingrasa.

Doamne, pana unde pot ajunge unele persoane pentru a avea corpul de vis?!
Din pacate, este adevarat.
Si cel mai trist este ca, tot mai multe adolescente ajung sa se confrunte cu anorexia

Bineinteles, ca media, standardele, revistele ne-au adus in acest prag.
Multe adolescente cedeaza si aluneca fara sa isi dea seama intr-o groapa din care cu greu poti scapa.

Citat:
Anterior postat de Roxxanna Vezi mesajul
58.8.nu e chiar cat mi'am imaginat eu da e bine si asa decat deloc mai am 26 de zile ca sa ajung la 57 kg.sper din toata inima ca o sa reusesc sa'mi ating targetul
Cum merge Roxana?! vad ca scazi incet dar sigur
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii