View Single Post
  #68912 (permalink)  
Vechi 13 mai 2017, 12:28:54
BooBoolina's Avatar
BooBoolina BooBoolina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 aug 2010
Locaţie: Satu Mare, Romania
Vârsta: 38
Date: 164cm, 63.6kg
Mesaje: 1.650
Aprecieri acordate: 8
Am fost apreciat(a) de 132 ori in 71 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Dragi slabute !
Am observat ca in ultima vreme ,multe dintre noi stam prost la capitolul motivatie .
Eu am studiat mult,in ultima vreme pe aceasta tema si am ajuns la concluzia ca CEL MAI IMPORTANT LUCRU E SA NU RENUNTAM , sa continuam ce am inceput, putin cate putin si o sa se vada rezultatele ...

Nu are inportanta faptul ca am mancat intr-o zi o felie de pizza,sau o prajitura ... nimeni nu s-a ingrasat de la o prajitura ... nimeni nu a slabit de la o salata ... trebuie sa ne automotivam si sa mergem mai departe.

Eu,personal am fost foarte trista o perioada pentru ca la cat sport fac,si orele de sport grele aveau rezultate "fabuloase" gen 300-500 gr minus pe saptamana.
Ulterior am observat pe niste masuratori ca toate kg date jos ,au fost grasime ...

Eu nu pot cu dieta,ma frustreaza cand aud cuvantul acesta,imi da impresia ca restrictiile impuse nu fac altceva decat sa imi creasca pofta pt ce e interzis ;in schimb am invatat si inca invat cum ce cat sa mananc ,ce e sanatos si ce nu e ok ca aport nutritiv pentru corp.

Chinul mare pentru mine e ciocolata ,puteam sa mananc fara numar ; am intrat la "dezintoxicare" nu am mancat cio o 2 luni de zile,iar acum stau cu ciocolata in birou,sau in dulap si nu ma mai tenteaza.Mananc uneori,dar asa o bucatica mica,moment in care realizez ca da e divina...dar nu o sa fiu cu nimic mai caatigata sau fericita daca mananc mai mult.
Lupta cea mare , e cred eu cu mintea ...
Sper ca nu v-am plictisit ... si sper din suflet cele carw acum nu aveti motivatia necesara sa va "reveniti"
Urmatorii 9 membri au apreciat mesajul lui BooBoolina:
adinico (15 mai 2017), cosmodana (13 mai 2017), danyella2008 (13 mai 2017), frumoasa (16 mai 2017), lidiuta (14 mai 2017), nikytour (13 mai 2017), rozica1965 (16 mai 2017), yoko49 (15 mai 2017), Zoe (13 mai 2017)