View Single Post
  #70 (permalink)  
Vechi 17 iun 2009, 14:25:03
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ela - The final countdown

Citat:
Anterior postat de zana_el Vezi mesajul
Buna fetelor...nu am mai intrat de cateva zile ..dar nu pentru ca v-am uitat...azi am zis sa intru sa va impartasesc un gand...ma plimbam eu voioasa pe strazile londrei..cu un soare puternic incalzindu-mi umerii goi..iar pe cealalta parte a carosabilului o alta tipa...slaba...i se vedea sira spinarii si umerii groaznic..asa am ajuns la concluzia ca nu vreau sa ajung o schiloada..acum sun t numai bine...nu voi mai incerca sa slabesc...o sa-mi mentin greutatea..alimentatia sanatoasa si deja e cea pe care o iubeste organismul meu..si miscarea..mersul mult pe jos...urez multa bafta tuturor care inca duc o lupta cu kg..eu una am ajuns la un aspect fizic care-mi place...cand ma uit in oglinda sunt multumita...iar lumea ma priveste deja cu alti ochi..nu ca as fi fost ratusca cea urata..dar e placuta privirea...

si inca o chestie..nu vreau sa arat ca o babaciune..pielea cazuta si ridata..e foarte bine in momentul de fatza..merg in weekend la mare si am sa fac niste poze in costumul de baie sa le postez sa va dati si voi cu parerea..dar eu zik k e numai bine..nici sa ma ia vantul si nici sa ma simt k nu ma pot cara...stiti voi la ce ma refer...

Buna Ela

Ma bucur tare mult pentru decizia ta si eu am hotarat ca imi ajunge atata slabit si sunt la mentinere

Si eu mai vad pe strada fete schilodite, si ma gandesc in sinea mea, oare ele chiar se plac de au ajuns in halul asta....

O femeie frumoasa inseamna nu doar un set de tacamuri pentru ciorba.... Asa numesc pe alea care sunt super slabe de li se vad si bataile inimii prin piept.....

Intr-adevar, de la prea mult slabit, pielea se lasa si ajungi sa arati mai rau ca femeile de 40 de ani....

Atata timp cat ceea ce vezi in oglinda te multumeste, atunci poti spune ca ai terminat misiunea kg Si nu mai ai nevoie de slabit, insa trebuie sa ai grija ce papi pentru a te mentine.

Citat:
Anterior postat de zana_el Vezi mesajul
meniul meu zilnic va fi:

Dimineatza:

grefa si felia de paine integrala prajita si clar cafeaua cu laptic si de acum cu gheatza k de caldura e in floare

Pranz:

ori 300 g cottage cheese cu 1.5% grasimi cu rosii felii si 1 felie paine prajita
ori 2 oua foierte moi cu 1 felie paine prajita
ori 200ml iaurt muler fat free cu cereale (40 g)

Cina:

salata de fructe (aprox 400 kcal)
ori salata de verdetzuri
ori supa de pui (cea de 200 kcal care contine 100 g piept de pui plus mirodenii)

In cursul zilei clar beau 2-3 l apa..plus apa cu lamaie..plus 2 cani ceai verde

Bafta tuturor !!!

Cu incredere si perseverenta ajungem unde ne dorim..trebuie sa stim ce vrem cu adevarat
Sa nu uiti de un lucru important, nu scadea foarte mult caloriile. In rest, multi pupici, bafta la mentinere si sa mai auzim vesti bune de la tine
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii