Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Ela - The final countdown

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #61 (permalink)  
Vechi 10 iun 2009, 20:13:04
zana_el's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 apr 2009
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: rina 90
Date: 159cm, 67kg
Mesaje: 100
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Unhappy Re: Jurnal Ela - The final countdown

Miercuri:

Mic dejun:
1 felie (toast) paine integrala cu seminte ( 98 kcal)
10 gr Flora extra Light ( 20kcal )
200 gr grefa ( 40kcal )
cafea (cu 70 ml skimmed milk - o% grasimi - 30 kcal)
200 ml orange juice ( 86 kcal )
.................................................. ..................................
Total de 274 kcal

Pranz:
1 croissant (muream de pofta si ma roade si acum constiinta pentru asta – 225 kcal)
2 oua medii fierte moi ( 305 kcal )
1 felie (toast) paine integrala cu seminte ( 98 kcal)
2 mere aprox 120gr (72 kcal )
.................................................. ..................................
Total de 700 kcal

Cina:
Weight Watchers Pizza Ham&Pineapple 100 gr ( 220 kcal - 0.5g Grasimi saturate)
200 gr castravete (20 kcal )
1 mar ( 50 kcal )
.................................................. ..................................
Total de 290 kcal

Total azi: 1264 kcal

Plus 2 l apa plata si 2 cani ceai verde

PS: M-a costat mult acel croissant…ce ma fac cu pofta asta …sper sa treaca o data…e prea prea enervanta si aduce mustrari de constiintza…
__________________
Am invatat ca un suras e un mod economic de a-mi imbunatati aspectul !
zana_el, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2039 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1522 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 748 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #62 (permalink)  
Vechi 11 iun 2009, 20:19:28
zana_el's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 apr 2009
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: rina 90
Date: 159cm, 67kg
Mesaje: 100
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ela - The final countdown

Joi:

Mic dejun:
1 felie (toast) paine integrala cu seminte ( 98 kcal)
10 gr Flora extra Light ( 20kcal )
200 gr grefa ( 40kcal )
cafea (cu 70 ml skimmed milk - o% grasimi - 30 kcal)
100 ml orange juice ( 52 kcal )
.................................................. ..................................
Total de 240 kcal

Pranz:
200gr iaurt muler - fat free ( 200 kcal )
60 gr cereale ( 250 kcal )
40 gr – o caisa ( 25 kcal )
40 gr stafide ( 100 kcal )
cafea + 50ml lapte ( 0% grasimi ) (25 kcal )
.................................................. ..................................
Total de 600 kcal

Cina:
200gr caise ( 95 kcal )
1 mar aprox 70 gr ( 35 kcal )
500 ml supa pui ( 200 kcal pentru 180 gr pui plus mirodenii si verdeturi pana la 250 kcal )
.................................................. ..................................
Total de 380 kcal


Total pe zi: 1220 kcal

Plus 2 l apa plata si 2 cani ceai verde
__________________
Am invatat ca un suras e un mod economic de a-mi imbunatati aspectul !
zana_el, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2039 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1522 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 748 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #63 (permalink)  
Vechi 12 iun 2009, 00:33:42
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ela - The final countdown

Ela ce mai faci?
Am vazut ca esti un pic suparata ca ai papat ceva dulce. Nu trebuie sa te chinui, mai bine ramai cu constiinta impacata si tragi niste lectii de pe urma asta, decat sa fii frustrata...

Hai sa iti spun ceva.... Sa stii ca in slabit foarte mult conteaza "mood-ul" tau....
Eu uneori mai dau iama in tot felul de mancaruri delicioase dar care nu au nimic de-a face cu dieta si incerc sa nu imi fac prea mult sange rau, pentru ca stiu sigur, daca eu ma voi simti frustrata si indispusa, sigur se vor pune niste kg in plus, daca stau calma si incerc sa corectez problema, mancand in zilele urmatoare frumos, nu se va intampla nimic...

Este un efect placebo, foarte multi bolnavi se vindeca datorita atitudinii lor, asa si in slabit, conteaza pozitia pe care o adopti...

Gata, nu mai filosodez, dar iti dau un sfat, incearca cum iti zic eu si ai sa vezi daca nu e asa... dar cu tot subconstientul tau trebuie sa crezi ca nu te vei ingrasa de la un croissant sau altele...

Pup Ela si sa ne auzim cat mai des
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #64 (permalink)  
Vechi 12 iun 2009, 07:26:35
zana_el's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 apr 2009
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: rina 90
Date: 159cm, 67kg
Mesaje: 100
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ela - The final countdown

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Ela ce mai faci?
Am vazut ca esti un pic suparata ca ai papat ceva dulce. Nu trebuie sa te chinui, mai bine ramai cu constiinta impacata si tragi niste lectii de pe urma asta, decat sa fii frustrata...

Hai sa iti spun ceva.... Sa stii ca in slabit foarte mult conteaza "mood-ul" tau....
Eu uneori mai dau iama in tot felul de mancaruri delicioase dar care nu au nimic de-a face cu dieta si incerc sa nu imi fac prea mult sange rau, pentru ca stiu sigur, daca eu ma voi simti frustrata si indispusa, sigur se vor pune niste kg in plus, daca stau calma si incerc sa corectez problema, mancand in zilele urmatoare frumos, nu se va intampla nimic...

Este un efect placebo, foarte multi bolnavi se vindeca datorita atitudinii lor, asa si in slabit, conteaza pozitia pe care o adopti...

Gata, nu mai filosodez, dar iti dau un sfat, incearca cum iti zic eu si ai sa vezi daca nu e asa... dar cu tot subconstientul tau trebuie sa crezi ca nu te vei ingrasa de la un croissant sau altele...

Pup Ela si sa ne auzim cat mai des

Am sa incerc Slabuta..ce pot sa zik...imi e frica sa nu ma ingras inapoi...e singurul lucru de care ma tem...si incerc sa introduc putin cate putin cate un nou element in dieta mea pentru momentul cand voi fi multumita de cum arat si am sa renunt sa numar si sa calculez tot ce mananc...am inceput saptamana asta sa introduc untul extra light si cu pizza de la weight watchers care e low fat...saptamana viitoare o sa ma apuc cu burgeri la gril...si cate putin..pentru ca nu vreau sa stau toata viata cu un cantar de bucatarie langa mine...am sa am grija ce mananc...crezi ca gresesc?

In ceea ce priveste miscarea..e zilnica..incepand cu curatenie, calcat, si copii care ma alearga in sus si in jos..

Iti multumesc mult de sprijin si sfaturi...un sfarsit de saptamana cat mai placut...
__________________
Am invatat ca un suras e un mod economic de a-mi imbunatati aspectul !
zana_el, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2039 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1522 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 748 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #65 (permalink)  
Vechi 12 iun 2009, 14:16:39
adinutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: mancat sanatos
Date: 165cm, 59kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ela - The final countdown

buna ela, eu sunt mai noua pe aici dar mi-am permis sa te felicit pt faptul ca am observat ca esti foarte ordonata. Bravo
si stai linistita nu e un capat de tara un croisant. la cat esti de ordonata si constiincioasa nu mai conteaza. felicitari si tine-o tot asa
o zi cat mai buna
adinutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1516 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 999 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 483 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #66 (permalink)  
Vechi 12 iun 2009, 17:11:12
zana_el's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 apr 2009
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: rina 90
Date: 159cm, 67kg
Mesaje: 100
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ela - The final countdown

Multumesc mult adinutza pentru incurajari... ai dreptate..o singura scapare n-ar trebui sa fie asa grav...oricum momentan as vrea sa ma mentin o perioada la greutatea asta ca sa dau timp pielii sa-si revina..nu vreau sa ramana naspa..si apoi trecem si la ultima suta de metri pana la greutatea ideala..pana atunci mentinere..multa bafta si tie !
__________________
Am invatat ca un suras e un mod economic de a-mi imbunatati aspectul !
zana_el, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2039 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1522 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 748 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #67 (permalink)  
Vechi 12 iun 2009, 20:52:40
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ela - The final countdown

Citat:
Anterior postat de zana_el Vezi mesajul
Am sa incerc Slabuta..ce pot sa zik...imi e frica sa nu ma ingras inapoi...e singurul lucru de care ma tem...si incerc sa introduc putin cate putin cate un nou element in dieta mea pentru momentul cand voi fi multumita de cum arat si am sa renunt sa numar si sa calculez tot ce mananc...am inceput saptamana asta sa introduc untul extra light si cu pizza de la weight watchers care e low fat...saptamana viitoare o sa ma apuc cu burgeri la gril...si cate putin..pentru ca nu vreau sa stau toata viata cu un cantar de bucatarie langa mine...am sa am grija ce mananc...crezi ca gresesc?

In ceea ce priveste miscarea..e zilnica..incepand cu curatenie, calcat, si copii care ma alearga in sus si in jos..

Iti multumesc mult de sprijin si sfaturi...un sfarsit de saptamana cat mai placut...
Stiu frica asta Ela. Eu eram la fel inainte, dupa ce am slabit cele 15 kg, eram asa de panicata ca aveam zile in care nu mancam deloc... la fel, de teama sa nu ma ingras.

Dar, ai sa vezi o chestie, dupa ce vei ramane ceva timp la greutatea la care vrei sa ajungi, adica te vei mentine mai mult timp (mie mi-a trebuit un an) iti trece aceasta frica...

Esti mai libera sa mananci anumite chestii, plus ca nu te mai simti panicata sau frustrata ca ai mancat nu stiu ce si vai ce-o sa se intample....

Eu aveam niste momente de frustrare de nu imi vine sa cred acum cand imi aduc aminte... ma simteam frustrata cand mergeam la petreceri si refuzam ba prajiturile, ba nu stiu ce salate de teama sa nu ma ingras si eram tare distrusa emotional cand toata lumea se uita cu niste "borcane" la mine, ca vai saraca de ea, nu mananca aproape nimic.

In schimb acum, sunt mandra si ori de cate ori exista momentul potrivit o spun cu voce tare, "eu am grija ce pap si tin regim ca sa ma mentin in forma", sa vezi ce guri cascate au... na, le-am facut si eu sa se simta prost...

Nu trebuie sa te obsedeze ideea cantarului... Las-o mai moale, ai incredere in ceea ce faci si ai sa vezi ce usor iti va fi.

Numai bine Ela
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #68 (permalink)  
Vechi 16 iun 2009, 20:51:53
zana_el's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 apr 2009
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: rina 90
Date: 159cm, 67kg
Mesaje: 100
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ela - The final countdown

Buna fetelor...nu am mai intrat de cateva zile ..dar nu pentru ca v-am uitat...azi am zis sa intru sa va impartasesc un gand...ma plimbam eu voioasa pe strazile londrei..cu un soare puternic incalzindu-mi umerii goi..iar pe cealalta parte a carosabilului o alta tipa...slaba...i se vedea sira spinarii si umerii groaznic..asa am ajuns la concluzia ca nu vreau sa ajung o schiloada..acum sun t numai bine...nu voi mai incerca sa slabesc...o sa-mi mentin greutatea..alimentatia sanatoasa si deja e cea pe care o iubeste organismul meu..si miscarea..mersul mult pe jos...urez multa bafta tuturor care inca duc o lupta cu kg..eu una am ajuns la un aspect fizic care-mi place...cand ma uit in oglinda sunt multumita...iar lumea ma priveste deja cu alti ochi..nu ca as fi fost ratusca cea urata..dar e placuta privirea...

si inca o chestie..nu vreau sa arat ca o babaciune..pielea cazuta si ridata..e foarte bine in momentul de fatza..merg in weekend la mare si am sa fac niste poze in costumul de baie sa le postez sa va dati si voi cu parerea..dar eu zik k e numai bine..nici sa ma ia vantul si nici sa ma simt k nu ma pot cara...stiti voi la ce ma refer...
__________________
Am invatat ca un suras e un mod economic de a-mi imbunatati aspectul !
zana_el, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2039 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1522 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 748 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #69 (permalink)  
Vechi 16 iun 2009, 20:55:59
zana_el's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 apr 2009
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: rina 90
Date: 159cm, 67kg
Mesaje: 100
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ela - The final countdown

meniul meu zilnic va fi:

Dimineatza:

grefa si felia de paine integrala prajita si clar cafeaua cu laptic si de acum cu gheatza k de caldura e in floare

Pranz:

ori 300 g cottage cheese cu 1.5% grasimi cu rosii felii si 1 felie paine prajita
ori 2 oua foierte moi cu 1 felie paine prajita
ori 200ml iaurt muler fat free cu cereale (40 g)

Cina:

salata de fructe (aprox 400 kcal)
ori salata de verdetzuri
ori supa de pui (cea de 200 kcal care contine 100 g piept de pui plus mirodenii)

In cursul zilei clar beau 2-3 l apa..plus apa cu lamaie..plus 2 cani ceai verde

Bafta tuturor !!!

Cu incredere si perseverenta ajungem unde ne dorim..trebuie sa stim ce vrem cu adevarat
__________________
Am invatat ca un suras e un mod economic de a-mi imbunatati aspectul !
zana_el, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2039 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1522 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 748 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de zana_el; 16 iun 2009 at 20:59:27.
  #70 (permalink)  
Vechi 17 iun 2009, 14:25:03
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ela - The final countdown

Citat:
Anterior postat de zana_el Vezi mesajul
Buna fetelor...nu am mai intrat de cateva zile ..dar nu pentru ca v-am uitat...azi am zis sa intru sa va impartasesc un gand...ma plimbam eu voioasa pe strazile londrei..cu un soare puternic incalzindu-mi umerii goi..iar pe cealalta parte a carosabilului o alta tipa...slaba...i se vedea sira spinarii si umerii groaznic..asa am ajuns la concluzia ca nu vreau sa ajung o schiloada..acum sun t numai bine...nu voi mai incerca sa slabesc...o sa-mi mentin greutatea..alimentatia sanatoasa si deja e cea pe care o iubeste organismul meu..si miscarea..mersul mult pe jos...urez multa bafta tuturor care inca duc o lupta cu kg..eu una am ajuns la un aspect fizic care-mi place...cand ma uit in oglinda sunt multumita...iar lumea ma priveste deja cu alti ochi..nu ca as fi fost ratusca cea urata..dar e placuta privirea...

si inca o chestie..nu vreau sa arat ca o babaciune..pielea cazuta si ridata..e foarte bine in momentul de fatza..merg in weekend la mare si am sa fac niste poze in costumul de baie sa le postez sa va dati si voi cu parerea..dar eu zik k e numai bine..nici sa ma ia vantul si nici sa ma simt k nu ma pot cara...stiti voi la ce ma refer...

Buna Ela

Ma bucur tare mult pentru decizia ta si eu am hotarat ca imi ajunge atata slabit si sunt la mentinere

Si eu mai vad pe strada fete schilodite, si ma gandesc in sinea mea, oare ele chiar se plac de au ajuns in halul asta....

O femeie frumoasa inseamna nu doar un set de tacamuri pentru ciorba.... Asa numesc pe alea care sunt super slabe de li se vad si bataile inimii prin piept.....

Intr-adevar, de la prea mult slabit, pielea se lasa si ajungi sa arati mai rau ca femeile de 40 de ani....

Atata timp cat ceea ce vezi in oglinda te multumeste, atunci poti spune ca ai terminat misiunea kg Si nu mai ai nevoie de slabit, insa trebuie sa ai grija ce papi pentru a te mentine.

Citat:
Anterior postat de zana_el Vezi mesajul
meniul meu zilnic va fi:

Dimineatza:

grefa si felia de paine integrala prajita si clar cafeaua cu laptic si de acum cu gheatza k de caldura e in floare

Pranz:

ori 300 g cottage cheese cu 1.5% grasimi cu rosii felii si 1 felie paine prajita
ori 2 oua foierte moi cu 1 felie paine prajita
ori 200ml iaurt muler fat free cu cereale (40 g)

Cina:

salata de fructe (aprox 400 kcal)
ori salata de verdetzuri
ori supa de pui (cea de 200 kcal care contine 100 g piept de pui plus mirodenii)

In cursul zilei clar beau 2-3 l apa..plus apa cu lamaie..plus 2 cani ceai verde

Bafta tuturor !!!

Cu incredere si perseverenta ajungem unde ne dorim..trebuie sa stim ce vrem cu adevarat
Sa nu uiti de un lucru important, nu scadea foarte mult caloriile. In rest, multi pupici, bafta la mentinere si sa mai auzim vesti bune de la tine
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
 

Informatii despre slabit
jurnal slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole