View Single Post
  #70 (permalink)  
Vechi 12 mai 2010, 11:08:24
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

Citat:
Anterior postat de andreea30 Vezi mesajul
Salut! mersi mult de sfaturi sunt mai mult decat binevenite!!!!

Sa exemplific putin: micul dejun e format doar din iaurt cu cereale (acela de la Activia) pentru ca il iau dupa ce ajung la servici si pentru ca inainte nu am cand ca trebuie sa ducem copilul la cresa inainte de servici. Pranzul este pela ora 13-14 si e o masa formata din supa sau ciorba care ne este oferita aici la servici deci nu am ce sa schimb doar ca in loc de meniul normal am ales pe cel vegetarian. Cina de multe ori nu este pentru ca ajung acasa pe la 18 si pentru ca este alegerea mea sa nu mai mananc la ora aceea , nu stiu daca este si o alegere buna dar v-am zis ca vreau sa dau un impuls organismului.....gustari nu iau intre mese sau daca iau sunt fructe:portocale sau mere.....deci cam asta ar fi
Sportul din pacate este o mare problema: pentru ca daca ajung acasa la ora 18 prefer sa mai stau cateva ore cu baietelul meu sa ne jucam( acum ca este cald stam afara in parc) decat sa ma duc la o sala.
Cam aiurea Andreea
Micul dejun merge, pranzul la fel, iar cina nu e bine, si gustarile la fel.

3 Mese sunt pentru mentinere, nu slabit. Iar aportul caloric este chiar foarte mic
Incearca sa mergi atunci pe jos, dupa munca, macar 30 de minute
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii