View Single Post
  #71 (permalink)  
Vechi 04 feb 2010, 15:55:06
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: "Slabute" la 40 de ani

Citat:
Anterior postat de anya Vezi mesajul
Ziua buna!
Am rasfoit acest site de mai multe ori insa abia azi m-am hotarat sa ma inregistrez. Cate ceva despre mine: am inceput o dieta din 2 ianuarie si de la 78 kg am reusit sa ajung astazi la 71 kg. Nu mi s-a parut foarte greu. Desi am un serviciu solicitant,am scos din meniu tot ce e gras, prajit, dulce la minim(nu am reusit sa renunt de tot la dulciuri). Cred ca la mine problema era cantitatea alimentelor si alegerea lor nu prea inspirata.Ma astept de acum incolo sa nu mai scad in greutate atat de usor si constant asa ca de aseara am inceput sa fac stepper si de azi poate bicicleta. Si zilnic plimbari in pas alert. Sper sa ma inspir de la voi cu alte metode. Nu imi plac dietele restrictive, exact ce nu e voie ma tenteaza mai tare pentru ca sunt o pofticioasa! Si nici nu cred ca e sanatos. Pana acum nu m-am simtit slabita, dimpotriva sunt plina de energie, mai vesela si plina de viata decat inainte. Ca sa nu mai spun de satisfactia pe care am avut-o cand mi-am cumparat o pereche de jeans cu un numar mai mic...
Bun venit printre noi Anya!

Felicitari pentru 7 kg slabite, bravo si tine-o tot asa

Si inca o data felicitari ca ai reusit sa scoti tot ce nu e sanatos, din meniul tau

Dieta combinata cu sport, dau rezultate tare frumoase
Nici noua nu ne plac dietele restrictive Deci, esti cu noi

Cam ce papi tu intr-o zi?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii